Jump to content

Monstruletu'


MuscleMike

Recommended Posts

e boom aici, RRSS fac coada la GPL :) . Seriosi fiind, aici circula un zvon ca data fiind ieftinirea petrolului ar mai ieftini si ei benzina, oricum o vand cel mai scump dintre tarile din zona. GPL aici au doar taxiurile, din ce am remarcat eu. Stiu unde bati tu, dar acum fiecare cu optiunile si calculele lui, si in DE si nu numai am vazut masini cu motoare mari pe GPL, probabil ca acolo unul din avantaje este si incadrarea la o alta clasa de poluare care posibil nu mai plateste taxe sau ceva de genul, nu stiu date exacte, dar fiecare cu alegerea lui.
Link to comment
Share on other sites

@FRE M-am interesat chiar mult si la sfatul lui Ciupa de a caută o firma cunoscuta am continuat si mai mult...

 

Ajuta foarte multă răcirea motorului...am citit pe forumuri ca au citit si cu 100-110grade mai puțin la temperatura motorului...

 

 

 

@ Inside - mulțumesc

 

@Acero - am platit NBT si am lăsat cic la Neo in caz ca apare cineva interesat e mai simplu sa meargă la el....

Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

E destul de safe...ideea e sa nu se formeze picuri de apa are sa cada pe capul pistonului

dar pt asta exista :

http://www.snowperformance.de/en/safeinjectiontm/safeinjectiontm-v2-controller.html

 

Sunt unii pe forum care nu folosesc deloc metanol doar apa....sunt altii care au folosit si 100% metanol...au schimbat niste nozzle-uri si ceva la fitting dar au folosit ...oricum...la 50/50 sistemul e foarte sigur.

 

Anyway...eu il pun sigur...dupa un timp puteti sa decideti voi...

Edited by MscleMike
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne-ai mai pus sa votam NBT sau evacuare!!! :)))))

mai bine zis, am votat ordinea :)

nebunie, dar si multi bani bagati.tu cred ca ai spart norma...cel putin pe forum.

p.s.de ce ai check engine aprins?

 

Da...pai nici eu nu ma asteptam sa pun asa repede NBT-ul...check engine-ul e de la sonda lamda...cum evacuarea e catless am si eroarea...cei de la SKN se pare ca nu au reusit sa rezolve era clean dupa ce am plecat de la ei dar dupa 200-300km iar a aparut...o sa caut eu o solutie, fie merg pana la ei iar (am un drum la Hamburg si ar fi in drum) fie gasesc eu ceva prin "zona" desi ma indoiesc ca as gasi pe cineva in CLuj sa stie scoate asa ceva...fie asta: http://www.vr-speed.com/vrsf-catless-downpipe-fix-for-07-10-bmw-335i.html

 

Foarte tare, felicitaRI! Ai un x6 superb!

 

Multumesc tutorial...as fi vrut sa cunosc cativa colegi de forum cu toate drumurile astea de Bucuresti (m-a tinut neo "captiv" la el acolo si m-am plictisit grav) dar se pare ca nu am reusit nicicum...sper next time...

Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.