Jump to content

ce fac sa pun xenon pe E60 LCI


mokanupepe

Recommended Posts

  • 7 months later...

intrebare, pe un e61 LCI 2008, faruri cu halogen, pot monta faruri complete Bi xenon, adaptative?

Nu ma astept sa pot folosi adaptativele, ma intereseaza lumina xenon.

 

Am gasit ceva la pret bun, set complet de faruri cu bi xenon cu adaptative lights de pe un e60 2005, prefacelift.

E posibil sa nu se potriveasca?

 

E vreo diferenta intre prefacelift si facelift, de suporti sau ceva?

 

Multumesc mult

Link to comment
Share on other sites

Altii fac orice sa-si monteze faruri LCI pe modelul vechi iar tu vrei invers. :laugh:

 

Potrivesc suportii, insa e pacat sa pui nonLCI.

Iti va trebui alt LMA tot de nonLCI si e posibil sa ai probleme la adaptari si codari.

Totodata, va trebui sa faci functionale si adaptivele pentru ca la farurile adaptive, modulele de adaptiv de pe far sunt cele care fac reglajul pe verticala. Fara ele, farurile sunt moarte. Nu se mai ridica.

Deci vei face investitii serioase si in astea si vor ramane tot pre facelift.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Desi mi-am pus un kit xenon pe becurile cu lupe halogen nu am fost multumit deloc de rezultat fapt pentru care am tot cautat optiuni care sa aiba un raport corect calitate/pret.

Dupa multe cautari si sfatuiri cu amicul C_o_s_m_i_n, caruia ii multumesc inca o data, am reusit sa ajung la un rezultat care ma multumeste pe deplin.

Modificarile consta in urmatoarele:

- schimbat lupele halogen (care erau afumate rau) cu lupe bixenon HELLA

- montat pe lupe kit xenon cu becuri D2S

- montat angel eyes pe led

- montat becuri led 35 w pe faza lunga; astea le folosesc in special pentru flash-uri dar se aprind si impreuna cu bixenonul la activarea fazei de drum.

 

Acum despre partea tehnica nu as vrea sa spun prea multe pentru ca este meritul lui C_o_s_m_i_n, si pe langa faptul ca nu as putea explica in mod concret operatiunile tehnice i-as stirbi si din meritul pe care il are. Video facut cu telefonul pe inserat:

Poze nu pot incarca momentan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.