Jump to content

215-50-17 pe e46


armin

Recommended Posts

Am eu 215/50/17 si sunt pe masina de mai mult de 30 de mii km. Fara nici o problema. Este un compromis bun pentru Bucuresti.

 

Original sunt 225/45/17. De iarna sunt 205/50/17. Singurele dimensiuni acceptate oficial pentru modelul meu.

 

Mie (si nu numai mie) mi s-a parut ca 225/45/17 (mai am un set si din astea) sunt cam tari pentru suspensie. Si mai sunt si expuse la liniile de tramvai.

 

Verifica suspensia, sigur e de acoo ceva.

Link to comment
Share on other sites

e ceva in neregula

eu am 245/45/17 si incarc cat vreau si nu atinge nicaieri

personal nu cred ca amortizorul ar fi de vina

mai de graba bascula - la prinderea din partea din fata a basculei spate gaurile pe unde intra suruurile au  toleranta si se poate regle - cred ca de acolo este treaba cu atinsul

197512[/snapback]

 

 

E ceva foarte in regula ! Tu nu vezi ca omul are pe 50 nu pe 45 ca tine????

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca l-ai cam gresit :)

eu am pe 16 de 55 si daca pun "animale" in masina imi atinge...asa ca ma orientez spre slabutzi :blink:

pune de 45 pe 17 si nu o sa mai fie problema

197593[/snapback]

45 pe 17 am eu .. shi nu am probleme la 8j cu et cred ca 47

Link to comment
Share on other sites

Una peste alta , nu mai astepta aiurea sa tocesti cauciucul sau sa lovesti aripa ! Du-te maine la un service bun si pune-i sa se uite acolo la aripa.....cauciucu nu are nimic !

 

Eu am acu pe jante de 17 cu 8j 205 cu 50 cauciucuri de iarna si cu 5 oameni in masina merge beton ! Nu mai astepta , du-te la un service !

Link to comment
Share on other sites

Una peste alta , nu mai astepta aiurea sa tocesti cauciucul sau sa lovesti aripa ! Du-te maine la un service bun si pune-i sa se uite acolo la aripa.....cauciucu nu are nimic !

 

intr/adevar cauciucul nu are nimic...am fost azi si am verificat amortizorul respectiv,e ok.Arcul e in regula...in schimb cantul interior de la aripa nu era uniform,erau niste protuberante(na!ca alt cuvant nu am gasit acum) pe care un tinichigiu mi le-a rezolvat in 10 minute.Nu a fost lovita acolo...se pare ca a fost supraincarcata si fostul proprietar nu prea a avut grija...o fii dat prin gropi asa tare ca a atins cauciucul de aripa si au rezultat denivelarile alea de pe cant.

am pus vreo 70-80 kg in portbagaj si am alergat-o putin pe linii de tramvai si drumuri mai proaste...totul e ok :blink: ramane sa fac testul concludent:sa o iau pe soacra-mea pe bancheta din spate :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.