Jump to content

BMW 320Ci Clubsport Estoril


BED

Recommended Posts

Eu am 15 spate si 12 fata pe jante cu aceleasi specificatii. Cu 255 atinge (rar) pe spate la hopuri mai mari cand e masina incarcata. In rest nu am probleme :)

Uite 2 poze sa-ti faci o idee asa in mare

 

http://i1268.photobucket.com/albums/jj578/EdyCT/IMG_0048.jpg

 

http://i1268.photobucket.com/albums/jj578/EdyCT/IMG_2347.jpg

Edited by Edi91
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc foarte mult pentru sfaturi! Pe spate 15 ma gandeam si eu sa pun! Vad ca la Edi91 sta foarte bine cu 12 pe fata. Cred ca voi pune si eu tot configuratia lui!

 

Mai am o intrebare sau mai degraba cer un sfat! Se potriveste pe culoarea mea: Blue Estoril 335 un interior orange - culoarea de la individual?

 

http://thumbnails112.imagebam.com/36369/b1e8e0363685617.jpg

 

http://thumbnails111.imagebam.com/36369/379419363685700.jpg

 

http://thumbnails110.imagebam.com/36369/6bec6a363685760.jpg

 

Am gasit un interior de M3 si nu prea stiu ce sa fac. Imi place mult dar nu sunt convins daca se potriveste ce exteriorul!

As fi dispus sa vand si interiorul meu - piele neagra pe margini, alcantara perforata in centru, incalzit electric.

 

Am atasat o poza cu interiorul actual:

 

http://thumbnails110.imagebam.com/36369/61cb83363686246.jpg

Edited by BED
Link to comment
Share on other sites

Frumos interiorul insa nici al tau nu este mai prejos, daca era al tau full electric, aici incluzand si pernitele laterale, personal cred ca era net superior, ca idee, unde ati gasit interiorul, caut si eu sa fac o configuratie cu un interior de m3 pe sedan...
Link to comment
Share on other sites

Frumos interiorul insa nici al tau nu este mai prejos, daca era al tau full electric, aici incluzand si pernitele laterale, personal cred ca era net superior, ca idee, unde ati gasit interiorul, caut si eu sa fac o configuratie cu un interior de m3 pe sedan...

 

L-am gasit pe forum! Se potrivesc doar scaunele fata pe sedan, bancheta e total diferita!

 

Si al meu imi place dar vreau sa ii schimb cu unul de M3. Se gasesc destul de greu scaune de M3 - configuratie asemanatoare cu interiorul actual!

Edited by BED
Link to comment
Share on other sites

L-am gasit pe forum! Se potrivesc doar scaunele fata pe sedan, bancheta e total diferita!

 

Si al meu imi place dar vreau sa ii schimb cu unul de M3. Se gasesc destul de greu scaune de M3 - configuratie asemanatoare cu interiorul actual!

 

Da, stiu ca se potriesc doar scaunele fata...scaunele sunt de pe acel coupe cu toate accesoriile de m?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Vinde cineva / imi poate spune de unde pot cumpara distantiere H&R de 15 mm, cu prindere dubla (nu cele cu prezoane lungi). Am observat ca cele cu prindere dubla incep de la 20 mm (h&r)

 

Ce alt brand imi puteti recomanda?

Edited by BED
Link to comment
Share on other sites

- Jante BMW style 71 - 18 inch - ET50, 8,5J

- Anvelope de iarna 225 40 18

 

As vrea sa pun distantiere doar pe spate fara a rolui pentru moment aripile. Eu zic ca 15 mm este suficient si nu cred ca ar atinge!

Edited by BED
Link to comment
Share on other sites

Va mai cer o data ajutorul! Pentru a-mi monta navigatie de ce am nevoie pentru masina mea care nici macar nu are in spate locasul acela pentru module. Eu m-am gandit ca mi-ar trebui urmatoarele:

1. Monitor 16:9 cu CD

2. Mobul navigatie DVD MK4

3. Modul radio/sunet BM54

4. Magazie CD-uri (optional)

5. Modul TV (optional)

6. Cablaj navigatie original (pe asta inca nu l-am gasit)

 

In afara celor enumerate de mine mai am nevoie de ceva? Am mai auzit ca ar diferi cablajul la cele care au navi 16:9 cu CD fata de cele 16:9 cu caseta - desi nu imi vine sa cred, este adevarat? Va multumesc anticipat pentru ajutor!

 

PS: eu am Harman/Kardon pe masina - mai am nevoie de ceva pentru a conecta navigatia la sistemul meu de sunet?

Edited by BED
Link to comment
Share on other sites

Iti trebuie cablaj de navigatie pentru sistem de sunet HK, nu merge cu cablaj normal. Asta vara am fost cu colegul Daci_84 la un montaj de genul. Am avut masinile una langa alta si ce am dat jos de pe una am pus inapoi pe cealalta. De pe masina donatoare mai trebuie sa dai jos suportul de prindere din portbagaj si mocheta de pe stanga.
Link to comment
Share on other sites

Va mai cer o data ajutorul! Pentru a-mi monta navigatie de ce am nevoie pentru masina mea care nici macar nu are in spate locasul acela pentru module. Eu m-am gandit ca mi-ar trebui urmatoarele:

1. Monitor 16:9 cu CD

2. Mobul navigatie DVD MK4

3. Modul radio/sunet BM54

4. Magazie CD-uri (optional)

5. Modul TV (optional)

6. Cablaj navigatie original (pe asta inca nu l-am gasit)

 

In afara celor enumerate de mine mai am nevoie de ceva? Am mai auzit ca ar diferi cablajul la cele care au navi 16:9 cu CD fata de cele 16:9 cu caseta - desi nu imi vine sa cred, este adevarat? Va multumesc anticipat pentru ajutor!

 

PS: eu am Harman/Kardon pe masina - mai am nevoie de ceva pentru a conecta navigatia la sistemul meu de sunet?

sună-mă și îți explic eu

Edited by Rcc-67
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.