Jump to content

totul despre Seria 5 F10, 2010 - 2017


Scorpio 82

Recommended Posts

Sincer culoarea maro mi se pare mai deosebita, iar un alt lucru ce nu imi prea place la cel gri e ca are bordul tot bej ...live poate arata mai bine. Cel maro are de fapt 163 cai

 

Pentru mine culoarea nu-i asa importanta, precum motorul sau alte optionale precum o cutie automata, navigatie professional, xenon/LED sau de ce nu si scaunele confort sau sport. Evident se subintelege ca ambele sunt intr-o stare tehnica buna.

Link to comment
Share on other sites

Prima are minimul de optiuni scaune comfort, navi mare, suspensie adaptiva, insa ce ma dezgusta la astfel de anunturi e ca trec in anunt cat mai multe asa zise optiuni sa para masina super dotata gen volan de piele, de parca ar fi la f10 volan din panza/cauciuc, scaune din piele - la fel la ce a mai trecut daca masina are scaune comfort care normal sunt doar din piele, dynamic drive care nu are si probabil a vrut sa spuna suspensie adaptiva...

Ceea de a doua pare mai ok 2013 model 525 cu motor de 2.0l xdrive din ce vad pe aripa, desi el nu specifica niciunde asta

 

 

Edited by Stormzor
Link to comment
Share on other sites

Prima are minimul de optiuni scaune comfort, navi mare, suspensie adaptiva, insa ce ma dezgusta la astfel de anunturi e ca trec in anunt cat mai multe asa zise optiuni sa para masina super dotata gen volan de piele, de parca ar fi la f10 volan din panza/cauciuc, scaune din piele - la fel la ce a mai trecut daca masina are scaune comfort care normal sunt doar din piele, dynamic drive care nu are si probabil a vrut sa spuna suspensie adaptiva...

Ceea de a doua pare mai ok 2013 model 525 cu motor de 2.0l xdrive din ce vad pe aripa, desi el nu specifica niciunde asta

 

Da intr-adevar am verificat VIN si e Xdrive cea gri, anul e 2012 luna ianuarie.El zice ca are suspensie reglabila , Sport+, Normal, Comfort,ecoPro...Asta cu suspensia reglabila nu apare la dotari deci minime sanse sa aiba zic eu.

Edited by Scorpio 82
Link to comment
Share on other sites

Hmda altul care a intinerit masina, la ce ... a pus 2013 daca ea este ianuarie 2012. Suspensie reglabila/adaptiva are ca se vede si in poza, la stanga de schimbator este butonul acela negru

 

Prezenta acelui selector la F10-urile incepand cu 2011 nu inseamna ca are si suspensie reglabila. Toate din 2011 incoace au selectorul acela pentru selectarea modului de condus (sport,comfort si ecopro). Evident ca majoritatea care vand si au acel selector pun ca dotare suspensia reglabila, ceea ce e o mare minciuna deoarece acele 3 moduri nu au nici o treaba cu suspensia.

Link to comment
Share on other sites

Asta nu o stiam crdeam ca toate au asa, la mine f01 cand dau pe sport se intareste suspensia fiind mai stabila in curbe, la comfort e mai barca si nu se simt gropile.. am mai condus si doua f10 insa la fel, deci posibil sa fi avut si ele ca mn

Prezenta acelui selector la F10-urile incepand cu 2011 nu inseamna ca are si suspensie reglabila. Toate din 2011 incoace au selectorul acela pentru selectarea modului de condus (sport,comfort si ecopro). Evident ca majoritatea care vand si au acel selector pun ca dotare suspensia reglabila, ceea ce e o mare minciuna deoarece acele 3 moduri nu au nici o treaba cu suspensia.

Edited by Stormzor
Link to comment
Share on other sites

Asta nu o stiam crdeam ca toate au asa, la mine f01 cand dau pe sport se intareste suspensia fiind mai stabila la comfort e mai barca si nu se simt gropile.. am mai condus si doua f10 insa la fel, deci posibil sa fi avut si ele ca mn

 

Si eu asociam acel buton inainte cu suspensia reglabila, pana m-au luminat colegii de pe forum :)

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma am sa merg sa o vad cea gri si dupa o sa ma hotarasc.

Dar te-ai hotarat si tu la cea mai ieftina? Mai pune vreo 2,3mii si cauta ceva calumea...si km mai putini. Si neaparat scaune comfort sau in cel mai rau caz sport.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Dar te-ai hotarat si tu la cea mai ieftina? Mai pune vreo 2,3mii si cauta ceva calumea...si km mai putini. Si neaparat scaune comfort sau in cel mai rau caz sport.

 

Cand am luat F10 -le ce il am, cautam initial maro cu piele bej si am luat gri cu piele neagra. Acum am posibilitatea de a da F10-le actual si tare ma bate gandu sa il iau cel maro. Ce imi displace total la cel gri e si culoarea bej a plansei de bord... plus ca parca nu as lua tot gri, si ce m-ar atrage ar fi motorizarea, desi am vazut pe forum ca turbina mica e cam pacatoasa la ele, si de asemenea ma tenteaza ca e Xdrive, desi pentru mine, un plimbator mai mult doar in mediul urban, nu stiu daca ar reprezenta un avantaj xdrive-ul.

Edited by Scorpio 82
Link to comment
Share on other sites

Nu am intrebat de ce mașină am nevoie, am întrebat pe ce motorizare să merg. :)) Nu am venit aici să imi dau arogante, pentru ca nu e locul si nici nu am de ce, însa dacă imi permit să dau banii astia pe o mașina doar pentru a merge la liceu și să ma plimb, nu văd unde ar fi problema. Doar nu o să-mi iau acum un Golf doar pentru că nu o să fac mii de KM pe săptamână. :)) Edited by Sub7apte
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.