Jump to content

criza inele bord !


compactu

Recommended Posts

scuze, am generalizat CE?

sau sa inteleg ca e mai bine sa cumperi cesuri din plastic, eventual mai scumpe, decat cele metalice, identice cu cele puse de BMW?

daca asta e parerea ta, ok :blink:

PS - nu cred ca sunt inele cromate. cele metalice sunt din aluminiu polizat, nu cromat. daca e altfel, as fi curios sa le vad pe cele cromate

fa te rog o poza cu cele ale prietenului tau, sa vad minunea.

bafta

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest brandex
scuze, am generalizat CE?

sau sa inteleg ca e mai bine sa cumperi cesuri  din plastic, eventual mai scumpe, decat cele metalice, identice cu cele puse de BMW?

daca asta e parerea ta, ok :blink:

PS - nu cred ca sunt inele cromate. cele metalice sunt din aluminiu polizat, nu cromat. daca e altfel, as fi curios sa le vad pe cele cromate

fa te rog o poza cu cele ale prietenului tau, sa vad minunea.

bafta

200189[/snapback]

 

 

Hai sa nu ne certam pe niste nimicuri. Stefan are si el dreptate, dar ai si tu. Pe M3 sunt metalice, dar culoarea este TITAN nu crom cum sunt cele vandute pe la noi. Cele de plastic imita perfect culoarea.

Link to comment
Share on other sites

hai sa ne oprim aici, ca sa ramanem prieteni :)

cele originale nu sunt din plastic, sunt brushed aluminium

200551[/snapback]

 

Ok , poate e mai bine sa ne oprim aici ! Sa lasam loc sa bem si o bere cand ne-om intalnii :blink:

Link to comment
Share on other sites

o adevata placere a fost topicul asta, pana la urma concluziile nu sunt asa clare asa ca hai sa incheiem cu parerea stricta legata de calitate si de material, plastic vs metal.

cele cumparate de mine le am tinut intr o punga am pus ceva pe ele si s au stricat buzele alea fine si ascutzite :) prin urmare daca nu ies bine cand le iau de la vopsit (va aduceti aminte ca eu le am dat la vopsit) le dau cadou si mi cumpar altele, doar ca as vrea si eu sa stiu pana la urma care este varianta cea mai buna.

eu am e 46 si accesoriile de bord sunt ca dracu, aluminiu zgariat :blink: ce pun, mat sau lucuis ?

astept pareri !

ar fi super daca ar scrie cineva care vinde si care stie bine despre ce este vorba.

post-3775-1172824329_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

eu am e 46 si accesoriile de bord sunt ca dracu, aluminiu zgariat  :blink: ce pun, mat sau lucuis ?

astept pareri !

ar fi super daca ar scrie cineva care vinde si care stie bine despre ce este vorba.

200827[/snapback]

 

Poza este destul de inclara...

 

Din ce observ eu acolo, eu as merge pe varianta silver nu crom...

 

Intre silver si crom nu se vede o diferenta foarte mare in momentul in care sunt aplicate (geamul transparent al bordului avand zgarieturi microscopice mai disipa putin luciul cromului...)

Link to comment
Share on other sites

Poza este destul de inclara...

 

Din ce observ eu acolo, eu as merge pe varianta silver nu crom...

 

Intre silver si crom nu se vede o diferenta foarte mare in momentul in care sunt aplicate (geamul transparent al bordului avand zgarieturi microscopice mai disipa putin luciul cromului...)

200852[/snapback]

asa o sa fac, pun varianta mata, nu cromata.

Link to comment
Share on other sites

Hai sa vedem cum iese lucrarea ca sunt tare curios de inelele astea chinezesti cu finisare romaneasca  :blink:

Daca le montezi tu sa fi atent pote te m-ai intreb ceva  :)

203255[/snapback]

nu le montej eu, le monteaza brandex sau cineva, vad eu, iar finisajul o sa iasa beton, defapt au iesit beton ca le am in fata, arata perfect, iar vopseaua este una speciala foarte fina, nici nu se vedea jetul cand vopsea ala, am dat cu lac mat peste si arata beton, o sa fac poza cu aparatul nu cu telefonul dupa montaj

Link to comment
Share on other sites

am montat vestitele inelele, dupa vopsit au iesit beton, problema este ca la montaj inelele astea de plastic nu se aseaza bine deloc, si pun probleme mari la montaj, va recomand de metal, daca exista !

motajul a fost facut de mine personal, o nimica toata de desfacut, problema apare cand trebuiesc lipite, sa aveti grija cu ce lipiti si sa puneti o carpa in interior pentru a evita contacul cu degetele sau scurgerile de super glue pe ecranul de plastic, aaaaaaaaaa, carpa trebuie sa fie din bumbac 100 % ca altfel se electrizeaza si nu mai scoateti scamele de acolo never.

si inca ceva, nu desfaceti stice de cola sau alte bauturi carbogazoase care pot exploda la desfacere mai ales langa masa d lucru.

una peste alta au iesit super, se vad super misto, chiar daca m liit eu unul mai stramb multi vad putini isi dau seama.

o sa pun poze asap.

 

bafta !

Link to comment
Share on other sites

am montat vestitele inelele, dupa vopsit au iesit beton, problema este ca la montaj inelele astea de plastic nu se aseaza bine deloc, si pun probleme mari la montaj, va recomand de metal, daca exista !

motajul a fost facut de mine personal, o nimica toata de desfacut, problema apare cand trebuiesc lipite, sa aveti grija cu ce lipiti si sa puneti o carpa in interior pentru a evita contacul cu degetele sau scurgerile de super glue pe ecranul de plastic, aaaaaaaaaa, carpa trebuie sa fie din bumbac 100 % ca altfel se electrizeaza si nu mai scoateti scamele de acolo never.

si inca ceva, nu desfaceti stice de cola sau alte bauturi carbogazoase care pot exploda la desfacere  mai ales langa masa d lucru. 

una peste alta au iesit super, se vad super misto, chiar daca m liit eu unul mai stramb  multi vad putini isi dau seama.

o sa pun poze asap.

 

bafta !

204980[/snapback]

 

cand aud de superglue in bord ..mai bine renunt :blink: pana la urma cat te-a costat tot ?..inele -vopsit ,,

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

cand aud de superglue in bord ..mai bine renunt  :blink: pana la urma cat te-a costat  tot ?..inele -vopsit ,,

204986[/snapback]

inelele 1,5 mil ca am luat cand era criza :) acum se dau cu 1,2 mil, de vopsit 200 mii, dar jur ca schimba radical aspectul, arata foarte bine, mai ales ca acum sunt exact nuanta bordului meu, o sa pun poze maine !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.