Jump to content

Cum se monteaza un cheder?


Recommended Posts

Salut!CHEDERUL DE PE USA este lipit cu banda dublu adeziva.Cumperi banda dublu adeziva de la 3M si lipesti noul cheder cu ajutorul acestei benzi,si eu am schimbat o usa la masina si chederul era lipit din fabrica cu banda dublu adeziva,cine are e46 sa se uite sa vada ca am dreptate,eu am trebuit sa dezlipesc cherul de pe usa care era pe masina si sa lipesc pe usa care am inlocuit-o.Alt sistem de prindere nu exista.Bafta! Edited by botosanibmw
Link to comment
Share on other sites

Salut!CHEDERUL DE PE USA este lipit cu banda dublu adeziva.Cumperi banda dublu adeziva de la 3M si lipesti noul cheder cu ajutorul acestei benzi,si eu am schimbat o usa la masina si chederul era lipit din fabrica cu banda dublu adeziva,cine are e46 sa se uite sa vada ca am dreptate,eu am trebuit sa dezlipesc cherul de pe usa care era pe masina si sa lipesc pe usa care am inlocuit-o.Alt sistem de prindere nu exista.Bafta!

am avut 2 e46 si la nici unul din ele nu erau chederele lipite,ele intra prin presare pe cantul acela de tabla!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Toti cei care ati avut chederele lipite ati vazut de fapt opera cuiva care le-a lipit.

 

Masinile nu ies asa din fabrica.

 

Ar fi culmea ca aia de la BMW sa prinda chederul cu banda dublu adeziva. Bine ca n-au si niste tuburi de Moment si niste poxipol pe langa.

Edited by Service Premium
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Repet: LIPITE

 

Nu au nici un cant usile pe care sa se fixeze chederele...

 

Uitati-va mai bine nu asa din mers....

 

Eu nu am spus ca vin lipite cu banda sau mai stiu eu ce...oricum sunt super lipite si o data dezlipite nu vor mai sta asa acolo cum au fost never ever...

Edited by sawa
  • Like 1
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

Repet: LIPITE

 

Nu au nici un cant usile pe care sa se fixeze chederele...

 

Uitati-va mai bine nu asa din mers....

 

Eu nu am spus ca vin lipite cu banda sau mai stiu eu ce...oricum sunt super lipite si o data dezlipite nu vor mai sta asa acolo cum au fost never ever...

serios? eu le-am schimbat la un e46 coupe si nu am probleme! Se fixeaza pe cantul ala si acolo stau!

post-60075-0-55535300-1385232819_thumb.jpg

post-60075-0-74819800-1385232841_thumb.jpg

Edited by bmi_blue90
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Repet: LIPITE

 

Nu au nici un cant usile pe care sa se fixeze chederele...

 

Uitati-va mai bine nu asa din mers....

 

Eu nu am spus ca vin lipite cu banda sau mai stiu eu ce...oricum sunt super lipite si o data dezlipite nu vor mai sta asa acolo cum au fost never ever...

 

Nu exista chedere lipite la bmwLMAO.gif.Le-am schimbat de cateva ori si stiu despre ce e vorba.

Edited by HER22
Link to comment
Share on other sites

Repet: LIPITE

 

Nu au nici un cant usile pe care sa se fixeze chederele...

 

Uitati-va mai bine nu asa din mers....

 

Eu nu am spus ca vin lipite cu banda sau mai stiu eu ce...oricum sunt super lipite si o data dezlipite nu vor mai sta asa acolo cum au fost never ever...

 

Tu sigur ai BMW?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

am avut 2 e46 si la nici unul din ele nu erau chederele lipite,ele intra prin presare pe cantul acela de tabla!

 

Ai avut degeaba 2 e46...

 

 

serios? eu le-am schimbat la un e46 coupe si nu am probleme! Se fixeaza pe cantul ala si acolo stau!

 

Serios,citeste subiectul inainte de a posta!

 

 

Nu exista chedere lipite la bmwLMAO.gif.Le-am schimbat de cateva ori si stiu despre ce e vorba.

 

Se pare ca nu stii despre ce e vorba in topicul acesta si totodata,spre surprinderea ta,afla ca exista chedere lipite si la bmw-ul tau!

 

 

Tu sigur ai BMW?

 

Tu sigur ai service auto?

 

 

 

"efectul de turma" valabil pt majoritatea...

 

http://www.youtube.com/watch?v=KnDgQ00lsJQ

 

 

 

 

P.S cititi bine subiectul din topic si nu mai dati minusuri aiurea!

 

Drumuri bune la toata lumea!

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

am avut 2 e46 si la nici unul din ele nu erau chederele lipite,ele intra prin presare pe cantul acela de tabla!

Salut!Daca mai ai vreun e46 incerca sa te uiti la chederul DE PE USSSSSAAAAA,acel cheder este lipit din fabrica.Fi atent,aici se vorbeste despre chederul de pe USSSSAAAAAA.Sper ca ai inteles.Bafta!

 

De vina esti tu pentru ca te-ai exprimat aiurea.

 

Chederul e doar unul, si anume cel care vine montat pe caroserie si vine in contact cu usa.

Bun!Sa admitem ca ai dreptate,dar cel de pe usa cum se numeste,daca chiar tu ai spus ca numai unul este cheder si ala e pe caroserie.

Link to comment
Share on other sites

Pune o poza cu piesa la care te referi.

 

Ma rog, sarind peste detalii insignifiante, cand spui cheder cam toata lumea se gandeste la cel montat pe caroserie.

Pe usa sunt tot chedere, dar nu se gandeste nimeni la ele pentru ca alea nu se uzeaza.

 

Chederul de pe caroserie este cel care se distruge in timp si care necesita schimbare.

Edited by Service Premium
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pune o poza cu piesa la care te referi.

 

Ma rog, sarind peste detalii insignifiante, cand spui cheder cam toata lumea se gandeste la cel montat pe caroserie.

Pe usa sunt tot chedere, dar nu se gandeste nimeni la ele pentru ca alea nu se uzeaza.

 

Chederul de pe caroserie este cel care se distruge in timp si care necesita schimbare.

Salut!Chederul de pe portiera nu se uzeaza,aici ai mare dreptate,dar daca schimbi portiera si este fara cheder atunci chederul nou trebuieste aplicat prin lipire pe portiera.Despre acesta problema(lipirea pe portiera) se cerea ajutorul in acest topic.Pana la urma ne-am inteles.Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Nu mai bine ca la alte marci nu au decat chederul de pe caroserie dar BMW e mai special si a pus si pe portiere si foarte bine a facut ca antifoneaza mult mai bine.

 

La reprezentanta cu ce fixeaza chederul de pe USA ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.