Jump to content

american beauty


633CSI

Recommended Posts

Oricum ar fi, sa va traiasca "babele" cat mai multi ani...sa se bucure si copiii nostri de ele.

 

Sincer sa fiu si pe mine m-au pasionat mereu masinile vechi, clasice. Am visat toata viata sa reconditionez un Mustang, insa mi-am dat seama ca nu am nici spatiul si nici timpul necesar pentru o astfel de pasiune...poate mai pe la batranete :)

Link to comment
Share on other sites

633 CSi 09.78 - 08.84 145kw 197cp 3210cm M30 B32 cod motor.

Cam astea sunt performantele babutei.

Arata senzational si probabil provine din unul din statele americane cu clima calda (Arizona...etc)altfel nu imi pot explica cum tabla arata asa de fenomenal.

Inca au preturi mari exemplarele tip-top. :thumbsup:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-633-csi-82tkm-klima-sd-leder-toporiginal-baierbrunn-b-m%C3%BCnc/182313567.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=29&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&negativeFeatures=EXPORT&categories=SportsCar

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Adevarat, primul proprietar era din California(L.A.).

Eu am cumparat-o de la un tip din Philadelphia, care sustine ca a condus-o putin si a pastrat-o in garaj(mai avea cateva "vechituri" americane).

Ratiunea ptr care am vopsit-o a fost aspectul matuit al acesteia si faptul ca nu am luat-o ptr revanzare. Afirm inca o data ca i-am redat stralucirea de odinioara.

Mai are multe imperfectiuni de corectat. Care necesita timp si bani. Dar in acest timp ma bucur de ea! Azi i-am comandat senzorul de kilometraj la reprez BMW din Baneasa. Surprinzator, am aflat ca au multe piese nemtii pe stoc.

In ceea ce priveste remarca colegului nostru despre "balamuc", o interpretez in sensul bun. Or fi oameni care tin sa epateze. Mi-au trebuit 2 ani sa scriu aici despre achizitia mea si nu ma asteptam la aprecieri unanime. E firesc ca cineva care nu a importat o masina din u.s.a sa nu stie ca pretul containerului pana in Bremen e la 30% din pretul pana in CT/RO. Apoi e vb de tva...Iar aventura gasirii si aducerii ei ar necesita ceva povesti si teama mi-e ca plictisesc.

Toate urarile mele de bine.

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos. Masina arata extrem de bine pentru varsta ei. Mai asteptem poze. :rolleyes:

 

Nu cred ca plictisesti pe cineva cu o astfel de poveste,poate vor mai fi si altii interesati sa aduca sau sa afle ce iti trebuie pentru o astfel de tranzactie si respectiv ce acte + taxe implica. :thumbsup:

 

 

In legatura cu "balamucul" cred ca ar fi oke ca un admin sa le dea un avertisment la frustrati. Zic... <_<

Link to comment
Share on other sites

faptul ca ai revopsit-o ii scade din originalitate, poza pe care am atasat-o mai sus cu Ruf-ul este facuta dupa ce vopseaua a fost adusa la lumina zilei, si aceea arata destul de rau si stratul de lac e aproape dus, a fost a munca migaloasa de restaurare a luciului vopselei si apoi aplicarii sealant-ului, in cazul tau as fi facut acelasi lucru in prima faza, ai fi putut poate evita revopsirea, pentru mine cel putin aspectele astea conteaza mai ales ca masina este, dupa cum afirmi, in totalitate in starea ei originala, e o masina care se apreciaza financiar, si nu numai, in timp si se poate dovedi o investitie profitabila. Oricum, bafta in continuare cu masina :thumbsup: . Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Totusi topicul e usor dubios. Pozele sunt micute si par a fi luate de pe net. Utilizatorul are 4 posturi. Masina arata de zici ca e noua.

 

Sa nu cumva sa fie o clona.

 

Sa bage o poza cu un ziar foarte recent ca sa se vada data, dar si masina.

 

Masina aia la cum arata e o masina de peste 10 000 de dolari. Iar containerul costa cam 1500 euro. Nu are oricine bani de asa ceva.

 

Tot respectul daca nu e vorba de vreo clona sau de vreo gluma proasta.

Edited by Service Premium
  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Nu e placut si evit sa comentez latura financiara. Masina, dupa plata tuturor taxelor, a costat mult mai mult decat a presupus antevorbitorul meu.

Am sa va trimit poze proaspete la rezolutie mare.

Pune niste poze in care macar sa se vada ca masina e intr-adevar in Romania.

Pare cusuta cu ata alba povestea. Fara suparare, nu e nimic personal.

 

Au mai fost cazuri. M3 imaginare, tot felul de masini rare.

Edited by Service Premium
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si daca ar fi diferential deschis, s-ar afla in alta parte senzorul?

 

E cu siguranta o confuzie, omul nu stie ce inseamna LSD si confunda cu diferentialul clasic.

 

Hai sa-i acordam totusi o sansa, nu e primul care aduce o masina din SUA...n-a adus-o totusi de pe Marte :)

Link to comment
Share on other sites

N-a adus-o de pe Marte, insa sunt destul de sceptic pentru ca a aparut direct cu masina asta, nu avea cont inainte.

Pozele sunt prea mici si nu sunt facute de el. Masina e prea smechera. Probabil nu exista in tara un alt E24 in starea asta.

Aici poate ai dreptate,nici eu si poate nici altii n-au luat in calcul unele detalii..

 

Poate vine initiatorul topicului si cu niste poze mai detaliate. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

N-a adus-o de pe Marte, insa sunt destul de sceptic pentru ca a aparut direct cu masina asta, nu avea cont inainte.

Pozele sunt prea mici si nu sunt facute de el. Masina e prea smechera. Probabil nu exista in tara un alt E24 in starea asta.

daca vede Interceptor topicul ne lamureste el,cam greu sa nu stie de masina :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.