Jump to content

E 46 320d IMOLAROT2


valy

Recommended Posts

oooohhhh f**k, nu pot sa cred, dupa atata munca, timp si bani s-a intamplat necazul asta, imi pare foarte, foarte rau pentru incident, imi inchipui cat de dureros e sa o vezi asa, ma doare pe mine ca ti-am urmarit topic-ul de la inceput si stiu cate ai facut la ea.

 

Sper ca ati fost toti ok si fara urmari!

 

Proabil o vor da daun totala din cauza airbag-urilor sarite, sper ca cel putin sa iti dea o suma corecta. Daca mai ai energia necesara poate o poti repara!

 

:(

Nu a patit nimeni nimic doar cu o sperietura mai ales eu m-am trezit intr-un nor alb in masina,e o senzatie naspa .La scoda in urma impactului nu a shari nici un air bag

Cu siguranta o repar m-am uitat Foarte atent la masina nu am lonjeron indoit si am toate radiatorele intregi.

Link to comment
Share on other sites

Ămi pare tare rĂŁu pentru tine. DacĂŁ te pot ajuta cu ceva,nu ezita sĂŁ apelezi la mine.

P.S. Cum sĂŁrĂŁcie nu au sĂŁrit alea laterale? Skoda nu are aÂşa ceva?

Multumesc,am sa tin cont.

Habar nam nu a sarit nici un air bag la skoda.Daca the uiti la poza mai atent usa din fata are chit pe ea.

Link to comment
Share on other sites

Păi dacă e maşină de firmă şi o mai conduce şi o femeie, cine ştie de câte ori a mai fost lovită maşina.

P.S. Azi mergeam o proastă mi-a tăiat calea să intre într-o parcare, şi cînd i-am zis că de ce nu este atentă la faptul că eu semnalizam, proasta mi-a răspuns că dacă ne loveam aia era. Mai că n-am sărit să o bat.

Şi asta avea maşină de servici.

Edited by Rcc-67
Link to comment
Share on other sites

Nu a ajuns la lonjeron dar cred ca mi-a cazut cutia si am spart si baia de ulei .

Politistul de la accidente a spus ca sigur este dauna totala mai ales ca am airbagurile sarite si cutia de viteze nu mai este la locul ei

 

pai si daca a cazut cutia de viteze nu inseamna ca a rupt ceva de pe caroserie.. poate s-au rupt tampoanele sau suportii si nu caroseria in sine.. eu zic sa o duci sa o verifici pe dedesupt si daca is suporti sau mai stiu eu ce sa o repari.. e pacat de masina

Link to comment
Share on other sites

Eu mã gândesc, doamne fereºte, ca din cauza decelerãrii bruºte sã nu se fi rupt tabla de pe caroserie În zona tamponului sau tampoanelor. Deplasarea cutiei nu ar implica ºi avarii la cardan?
Link to comment
Share on other sites

Asta este dovada clara pentru cei ce sunt sceptici cu mutarea volanului de pe dreapta pe stanga, cum ca nu mai este masina sigura, ca nu o sa mai functioneze totul ca inainte, etc. Ca derept dovada totul a functionat perfect si au sarit airbag-urile.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

La prima constatare astazi ce a putut sa vada agentul de asigurari a iesit undeva la 7.600 lei

 

Acum masina este intr-un service pentru demontarea pieselor avariate...asteptam a doua constatare.Agentul de asigurari mi-a dat o lista cu service-urile autorizate de euroins

 

 

Intrebarea mea este ...sunt obligat sa o repar sau sa constat dauna reala a masini la service-urile agreate de ei?????Pot sa o duc la ori ce service vreau eu...nu?????

 

 

 

Edited by valy
Link to comment
Share on other sites

eu nu inteleg cum naiba le-a iesit 76 de milioane, ca mie unul mi se pare extrem de putin.

ia verifica cat costa o bara oem M -tech si un far xenon (banuiesc ca trebuie inlocuit, nu se vede prea bn in poze).

pt relatia cu asiguratorii il poti contacta pe colegul kosfunny http://www.bmwclub.ro/forums/user/13571-kosfunny/ sau www.amdauna.ro . lucreaza in domeniu,pe mine m-a ajutat cu ceva sfaturi pretioase (il stiu de pe forumul softpedia)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai daca stabilesti sa o faci in regie proprie,primesti banii si o duci unde vrei tu,ceea ce cred ca e indicat.

 

Pana sa stabilesc daca o fac pe regie propie trebuie sa fac constatarea, unde domnul agent de asigurări mi-a cam impus sa ma duc cu mașina la constatare la service-urile acceptate de ei.PS.Nu sunt obligat sa fac constatarea la service-urile unde îmi impune Euroins-ul.

Edited by valy
Link to comment
Share on other sites

Pana sa stabilesc daca o fac pe regie propie trebuie sa fac constatarea, unde domnul agent de asigurĂŁri mi-a cam impus sa ma duc cu mașina la constatare la service-urile acceptate de ei.PS.Nu sunt obligat sa fac constatarea la service-urile unde ĂŽmi impune Euroins-ul.

 

Prima data faci constatarea si in functie de suma acceptata tu decizi: la service sau in regie proprie

Link to comment
Share on other sites

AstĂŁzi sper sa ne uitam si la cutie sunt curios ce se ĂŽntâmpla acolo ,imi intra foarte greu in viteze.Tampoanele rupte sau timonaria strâmba.Radiatoarele nu sunt sparte dar sunt strâmbe si cu siguranța nu accepta altele.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pana sa stabilesc daca o fac pe regie propie trebuie sa fac constatarea, unde domnul agent de asigurĂŁri mi-a cam impus sa ma duc cu mașina la constatare la service-urile acceptate de ei.PS.Nu sunt obligat sa fac constatarea la service-urile unde ĂŽmi impune Euroins-ul.

Pai intr-un fel esti obligat sa faci constatrea la un service cu care ei lucreaza. Pt ca daca faci constatarea la Bavaria asiguratorul va refuza plata catre ei pe motiv ca n-au contract.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai intr-un fel esti obligat sa faci constatrea la un service cu care ei lucreaza. Pt ca daca faci constatarea la Bavaria asiguratorul va refuza plata catre ei pe motiv ca n-au contract.

 

Unde scrie asta ????

 

 

Iti spun sa te duci la service-urile recomandate de ei dar nu te oblig :thumbsup:E...uite ca eu nu lam ascultat pe agentul de asigurari si am dus masina la un alt service,sa vedem ce imi face :angry2:

 

 

Si daca ma supara(ori cum sunt suparat) ii fac si reclamatie pentru simplu fapt ca mi-a recomandat service-ul din SERBAN VODA ( trafic pÁrt) nu stiu cum.

Edited by valy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.