Jump to content

al treilea 3 ER E90 320D


darius_x

Recommended Posts

Am ajuns la al 3 lea seria 3, dupa 318i e46 nfl si 318i FL...am trecut la e90 diesel, daca e de bine sau rau o sa vad, deocamdata am ceva emotii legate de taxa auto, avand in vedere ca masina e inmatriculata, doamna care mi a facut actele a spus ca exista posibilitatea ca taxa sa fie recuperata desi am dovada ANAF de la fostul proprietar, pentru ca nu el a inmatriculat-o, el fiind al doilea proprietar..

 

 

Din cate am apucat sa vad masina e in stare tehnica buna, trage bine la 160km/h turometru era la 2700rpm, nu bate nimic, estetic am descoperit ceva imperfectiuni: aripa spate vopsita si bara pe dreapta..

 

Masini e mai dotata decat pare la prima vedere:)) imi place cum se aude sistemul de sonorizare hi fi, presupun ca e si mp3 , modelul de jante, comenzile vocale ( care nu stiu ce dirijeaza?) masina are si alarma, dar cum o folosesc?

 

S1CAA Selection of COP relevant vehicles

S249A Multifunction f steering wheel

S255A Sports leather steering wheel

S2BFA BMW alloy wheel, double spoke 154

S302A Alarm system

S321A Exterior parts in vehicle color

S418A Luggage compartment package

S431A Interior mirror with automatic-dip

S441A Smoker package

S465A Through-loading system

S493A Storage compartment package

S4AEA Armrest front, retractable

S507 Park Distance Control (PDC), rear

S520A Fog lights

S521A Rain sensor

S534A Automatic air conditioning

S540a Cruise control

S563A Light package

S644A Preparation f mobile phone w Bluetooth

S663A Radio BMW Professional

S676A HiFi speaker system

P7RPA Advantage package

P7RSA Package Comfort

S863A Retailer Directory Europe

S877A Delete cross-pattern operation

S886A On-board vehicle literature Dutch

S8SPA Control unit COP

S9AAA Outer skin protection

 

Masina are 191000 km, nu stiu daca sunt sau nu reali..kit ambreiaj plus volanta schimbat, arata bine :D

post-36167-0-29827600-1393777784_thumb.jpg

post-36167-0-04356500-1393777800_thumb.jpg

post-36167-0-31176100-1393777863_thumb.jpg

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

cateva intrebari pt posesorii de e90:

unde naiba e locul pt roata de rezerva?

cum functioneaza alarma? vad ca un bec de la oglinda clipeste rosu dupa c o inchid, alceva nimic?

comenzile vocale la ce functii se aplica?

 

ledurile din manerele d la usi is ce trebuie :thumbsup:

 

masina e din 2005 06

Edited by darius_x
  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa,sa ai noroc de ea.Te astept intr o zi pe la mine,sa i facem stii tu ce.

Ai facut o alegere buna.

Felicitari.

 

 

mersi...chiar eram curios cum arata pe e90 ca nu prea am vazut, da daca vezi cumva ca nu s reali km sa nu mi spui:)))

Link to comment
Share on other sites

mersi...chiar eram curios cum arata pe e90 ca nu prea am vazut, da daca vezi cumva ca nu s reali km sa nu mi spui:)))

asa arata pe fostul meu e90,doar ca ala avea si angel eyes si xenon.

O sa ti trimit o poza ca i am facut unui amic care are exact ca si a ta.

post-46212-0-87810600-1393877884_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

cateva intrebari pt posesorii de e90:

unde naiba e locul pt roata de rezerva?

cum functioneaza alarma? vad ca un bec de la oglinda clipeste rosu dupa c o inchid, alceva nimic?

comenzile vocale la ce functii se aplica?

 

ledurile din manerele d la usi is ce trebuie :thumbsup:

 

masina e din 2005 06

 

 

 

Din cate stiu eu,comenzile vocale sunt doar pe partea audio,adica schimbi melodia,,activezi navigatia,schimbi posturile radio.

E90-ul nu are roata de rezerva ptr ca atunci cand iese din fabrica este incaltat cu runflat-uri.

Link to comment
Share on other sites

are senzor de proximatie, suna daca las un geam deschis si imi bag mana in masina, fara sa ating nimic, in rest daca e blocata pot sa trag de usi ca nu suna..

 

displayul de sistemul audio are ceva pixeli morti..se poate rezolva sau trebuie schimbat tot?

Link to comment
Share on other sites

Nici o alarma de origine nu mai are, de mult timp, cel putin la specificatiile tarilor UE, senzor de soc. Deeci, degeaba tragi de usile inchise sau o lovesti ca nu suna :)

 

Mult mai bine fara filtru, zic eu! O bataie de cap in minus.

 

Sa fie intr-un ceas bun, sa o stapanesti cu placere, frumoasa culoarea si jantele :thumbsup:

Edited by Dan Dan
Link to comment
Share on other sites

Nici o alarma de origine nu mai are, de mult timp, cel putin la specificatiile tarilor UE, senzor de soc. Deeci, degeaba tragi de usile inchise sau o lovesti ca nu suna :)

 

Mult mai bine fara filtru, zic eu! O bataie de cap in minus.

 

Sa fie intr-un ceas bun, sa o stapanesti cu placere, frumoasa culoarea si jantele :thumbsup:

 

Ms, si eu ma bucur ca nu are DPF...alt minus ce am obs la e90...nu are indicator de apa..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.