Jump to content

Recommended Posts

Am fost la acest service pentru o verificare mecanica.

 

Prima impresie buna, oamenii punctuali, am ajuns acolo la 8:05 si am bagat masina inauntru. Mecanicul care mi-a facut verificarea mi-a dat impresia ca se pricepe, mi-a explicat ce este de schimbat, a observat lucrarile facute la masina, apoi am mers la cei care se ocupa de preturi.

 

Aici incepe distractia, vine un baiat imi face un deviz, ii cer si un deviz pentru vopsitorie, m-a incantat pretul 300 Ron elementul. Apoi incepe ca domne 300 ron doar elementele mici, astea mai mari sunt 350, iar daca mai aveti si de indreptat e mai mult. Ne intoarcem la birou sa intreb de coduri si aici aud din greseala de la un client ca vrea sa plateasca cu cardul, iar omul ii spune "Daca platiti cu cardul o sa va coste cu 24% in plus, pentru ca nu v-am facut factura" (Adica iti face deviz, toate bune, faci lucrarea si la final te trezesti ca a omis sa iti spuna ca pentru factura e alt pret) il trimite pe om sa scoata banii de pe card si sa plateasca.

Intreb si eu daca preturile pe care mi le-a zis sunt sau nu cu factura si evident incepe si imi explica acelasi lucru, preturile pe care mi le-a zis sunt fara factura daca vreau factura adaugam 24% in plus.

Intreb de garantie la lucrarea de vopsitorie, in caz de lucrare fara factura, raspuns : "Nu este nici o problema va avem in baza de date, se rezolva" (Garantie strict verbala adica egal cu 0)

 

Concluzie, service-ul e de evitat daca vrei garantie si factura. Dupa cum stie toata lumea vopsitori competenti si care sa mai ofere si garantie cel putin 1 an gasesti greu de tot, daca nu as fi intrebat de facutura, sa zicem ca faceam lucrarea la ei si ma trezeam cand trebuia sa platesc, la fel precum clientul de mai sus, ca pretul pe care mi l-a oferit e fara facutra si uite asa ramaneam si fara garantie pe piese si fara garantie pe lucrare.

Toate preturile pe care vi le comunica nu sunt cu factura, dar problema este ca omit sa spuna lucrurl asta si afli abia la final.

 

Din punctul meu de vedere sunt de evitat.

Link to comment
Share on other sites

ok, bun review-ul, mai ales ca userul care a initiat topicul este suspect de "interesat" de service-ul asta (parca s-a inregistrat exact pentru asa ceva)... :scratchchin:

 

in plus, madam Lelia pare a fi chiar interesata de acest service, mai ales ca este sefa echipei de promovare a acestui tip de servicii...

 

eu stau pe langa service, acolo imi duc masinile mai mereu, insista sa iti lucreze Marius la masina si spunei ca ma cunosti, ti-am lasat pm.

posibil sa ii fi dat PM chiar lui ... Marius :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

Prima impresie despre service atunci cand ajungi e buna, service-ul este mare, sunt partener AD Garage, au si un banner mare cu preturile pentru ora de lucru si revopsire element 300 ron.

M-am dus la ei dupa ce am vazut aici ca au verificare mecanica gratuita.

 

Inteleg ca se duce un grup de BMW-isti din Bucuresti, pentru ca service-ul isi face reclama ca ar lucra mai mult pentru masinile noastre.

 

Nu am vazut nici un BMW, erau 3 maxi taxi dintre care unul de Cora si am mai vazut o Skoda Octavia, un Duster si alte masini, dar nici un BMW. Azi de dimineata am fost.

 

Inca un aspect placut, mi-au pus folie pe scaun ca sa nu murdareasca pielea, dar au facut asta dupa ce mi-au bagat masina inauntru, chiar mi s-a parut deranjat, vine unu si imi zice "Ai mai bagat vreodata masina la elevator, lasa ca o bag eu ca sa fie bine pusa" (Ce este asa greu sa pui masina la elevator ? Mi-a mai umblat si la reglajele de la scaun pentru 10m)

Link to comment
Share on other sites

teoretic si practic ei trebuie sa bage masina pe elevatoare , folia pe scaun pusa din momentul in care intra in masina , eu mereu cer folie scaun + volan + schimbator pe unde merg . Iti poate face praf orice pe acolo si apoi ridica din umeri ca si cum tu esti de vina ca au zgariat pielea de pe volan sau schimbatorul ...asa ca mai bine spui indiferent ce critici iti atragi .
Link to comment
Share on other sites

Nu am vazut nici un BMW, erau 3 maxi taxi dintre care unul de Cora si am mai vazut o Skoda Octavia, un Duster si alte masini, dar nici un BMW. Azi de dimineata am fost.

stai linistit, probabil ca pe forumurile altor marci o sa spuna ca a vazut multi cu marca respectiva frecventand service-ul...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.