Jump to content

schimbare caseton cu cd-player


elvislorin

Recommended Posts

salutare salutare...am o problema mare (pe langa faptul ca vb in rime :) )

ia uitati voi problema...am un e46 2001 cu casetofon si display mic pt navigatie...vreau sa il schimb...stiu ca se poate pune cd-player de bmw, dar oare se poate monta si un alt cd-player...mentionez ca display-ul nu ma intereseaza in caz ca imi montez un alt cd-player...care ati mai facut din astea?care stie de unde imi pot procura masca aia pe care sa imi montez cd-playerul?

PS: e posibil sa se fi discutat deja pe tema asta...asa ca nu va suparati daca redeschid subiectul si apelez la ajutorul vostru :blink:

10x

Link to comment
Share on other sites

AB cred.

acelasi casetofon cu display de navigatie mica l-am avut si eu pe masina(si ce l-am mai regretat),dar tipul de la care am luat masina a montat un mp3 foarte performant, de altfel, si are in prelungire o masca care pare ca face parte din bord.Acum m-am obisnuit cu el,dar in primele luni eram disperat sa-l dau jos.am cd reader-ul daca ai nevoie de el...

by the way,cum se aude cass-ul?am inteles de la altii ca sisteml audio original la bmw nu se ridica la nivelul pretentiilor pt o marca premium

Link to comment
Share on other sites

AB cred.

acelasi casetofon cu display de navigatie mica l-am avut si eu pe masina(si ce l-am mai regretat),dar tipul de la care am luat masina a montat un mp3 foarte performant, de altfel, si are in prelungire o masca care pare ca face parte din bord.Acum m-am obisnuit cu el,dar in primele luni eram disperat sa-l dau jos.am cd reader-ul daca ai nevoie de el...

by the way,cum se aude cass-ul?am inteles de la altii ca sisteml audio original la bmw nu se ridica la nivelul pretentiilor pt o marca premium

203435[/snapback]

 

poti afla de unde a luat masca si cat a costat?

in legatura cu sunetul la sistemul audio original pot spune ca e ok dar nu se compara de exemplu cu sunetul de serie de la un volvo acelasi an sau passat dupa 2000...asta este din pacate...

Link to comment
Share on other sites

poti afla de unde a luat masca si cat a costat?

in legatura cu sunetul la sistemul audio original pot spune ca e ok dar nu se compara de exemplu cu sunetul de serie de la un volvo acelasi an sau passat dupa 2000...asta este din pacate...

203486[/snapback]

 

desigur atata timp cat compari echipari diferite iti garantez ca-ti aduc un Renault cu sunet Bose de lesini... deci, nu te mai plange ca exista BMW cu Harman Kardon care suna de rupe si incearca sa fii obiectiv in comparatii...:blink:

 

pentru problema ta vezi ca acum vreo 6 luni cineva a gasit o solutie la un service auto specializat cu o adresa din Bucuresti, in Drumul Taberei pe langa Magazinul Bila (de langa Tricodava)... daca nu esti in Bucuresti nu stiu cum sa te ajut insa acolo au si masca adaptoare pentru CD-Player si orice ai nevoie plus ca asigura montajul... foloseste functia de cautare si dai de acel topic...

Link to comment
Share on other sites

salutare salutare...am o problema mare (pe langa faptul ca vb in rime :) )

ia uitati voi problema...am un e46 2001 cu casetofon si display mic pt navigatie...vreau sa il schimb...stiu ca se poate pune cd-player de bmw, dar oare se poate monta si un alt cd-player...mentionez ca display-ul nu ma intereseaza in caz ca imi montez un alt cd-player...care ati mai facut din astea?care stie de unde imi pot procura masca aia pe care sa imi montez cd-playerul?

PS: e posibil sa se fi discutat deja pe tema asta...asa ca nu va suparati daca redeschid subiectul si apelez la ajutorul vostru :blink:

10x

203398[/snapback]

 

over and over and over ...Scurt si la obiect ,,masca --exista 2 modele ( cel putin vazute de mine ) ..gasesti la majoritatea magazinelor de instalari playere sau alarme ...vei avea nevoie de o mufa adaptoare iso( 60 Ron ) ...si o mufa adaptoare antena (7,5 ron ) sau daca ai mufa targa (desi nu cred ) 50 Ron ..

Asta ca sa nu tai fire si sa fie plug and play cum de altfel ar fi si cel mai recomandat

 

cam asta e !..bafta !

Link to comment
Share on other sites

magazinele de care vb tu sunt in alte orase decat in severin, din pacate...ceva cat mai concret...adresa de net, telefoane, etc ca sa pot vb cu cineva...

pt chrisjohn....eu ma refeream la sistem de sunet standard...acolo bmw-ul si-o cam ia la poponetz...dar sunt cam off-topic...e clar ca la nivel de echipari superioare exista sisteme de sunet performante si se compara sau este peste alte marci de automobile

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.