Jump to content

320ci(170 hp) vs. 325ci(192 hp)


KTU

Recommended Posts

Fratilor, mai am 5 zile si plec dupa printesa. Nu mai pot sa dorm noaptea de fericire. :)

Am mai facut rost de niste malai :blink: si poate gasesc un facelift, daca nu, neaparat EURO 4. Bugetul e de 18,5k si se imparte cam asa: 1500 taxa de inmatriculare :) , 1000 cheltuielile de transport si suc si restul de 16000 pentru sufletelul meu. A nu se intelege ca astia sunt ultimii bani, mai ramane si pentru ceva upgradeuri si asigurari dar asta a bugetul sa o aduc acasa. Tineti-mi pumnii ca nu ati vrea sa aveti un membru cu o caruta pe forum. May God take care of all BMW fans.

Link to comment
Share on other sites

Are cineva 325ci?Poate ar fi mai bine sa aud o parere avizata.

204053[/snapback]

 

12.3 mediu pe computer, 14 real in weekend in bucuresti, 16-17 in trafic, 10-11 afara, mers mai sportiv.cam 550km autonomie;bafta, 325 clar zic eu :blink:

la cum se aude uiti de consum

Edited by Tytus
Link to comment
Share on other sites

Are cineva 325ci?Poate ar fi mai bine sa aud o parere avizata.

204053[/snapback]

325 Ci ! BAFTA !

Media 12.3 in conditiile in care doar 20 % din km. sunt facuti in bucuresti ( mai mult in week end ).

Media in Pitesti banuiesc ca va fi de 13-14 % iar "afara " daca mergi pana in 170, in jur de 10 %

Uita de consum (oricum o sa uiti)... cred ca si de face lift (la 16.000 euro). . .si te poti orienta spre un 325 Ci 2001-2003 pana in 100.000 km , cat mai "full" si obligatoriu cu trapa !

Dar asta este doar o parere ... oricum bafta !

Link to comment
Share on other sites

sa ne pui poze cand te intorci .. oricare din cele doua 320ci sau 325ci sunt alegeri f bune

 

{edit} un edit scurt .. felicitari pt alegere .. tocmai am citit ca ai avut un 316i .. bine ca ai scapat de el si iti iei cam ce vreau si eu sa-mi iau in curand

Edited by e46_316i
Link to comment
Share on other sites

:blink: Fratilor, m-am intors si nu cu mana goala. In curand o sa fac rost de un aparat f performant si o sa pun poze de calitate. In ghiozdan am adus 2001 320ci(170hp).Revin cu detalii.

214303[/snapback]

Felicitari! o sa fii foarte incatat de el. Eu am acelasi motor si merge super mai ales cand il tii peste 4500rpm. :) Asteptam poze si detalii cat ai dat pe el ce taxe ai platit. Un sfat ca banuiesc ca o sa-i faci schimbul de ulei si consumabile. Sa mergi la AB sa cumperi ulei Longlife 01 cred ca 5w30, masina mea de asta a avut in Ge . E mai ieftin decat Castrol Softec TXT 5w30 de pe piata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.