Jump to content

schimbare airbag frontal pasager


Recommended Posts

nu stiu sa-ti spun exact cum se desface,oricum daca incerci sa scoti borna la baterie.totusi nu cred ca trebuie sa-l desfaci ca s-ar putea sa nu fie airbag-ul de vina ci vreun senzor.

mie mi-a dat pe tester o eroare de la airbagul din usa dreapta(din cauza ca a fost trantita odata tare),becul se stinge se aprinde cand vrea el in bord.la mai multi e pb asta si nu cred ca e asa grava incat sa te apuci tu sa-l demontezi.

Link to comment
Share on other sites

eu am aceeasi problema si este de la senzorul de prezenta din scaunul pasagerului. Vezi ca e un service pe Tzepes Voda, langa spalatorie imediat. cum vii din spre iancului, la prima intersectie - cea unde se intersecteaza vatra luminoasa cu mihai bravu si piata muncii - e un BCR pe coltz-dreapta, e... la intersectia aia faci dreapta si la 20de m inainte pe stanga ai sa vezi spalatoria si service=ul. mergi incet ca tre' sa intri acolo. sau parchezi pe trotuar pe dreapta si te duci fara masina ca nu prea e mult loc. Intrebi de Silviu. Are el un tester care iti spune exact de la ce este. Bafta.
Link to comment
Share on other sites

eu am aceeasi problema si este de la senzorul de prezenta din scaunul pasagerului. Vezi ca e un service pe Tzepes Voda, langa spalatorie imediat. cum vii din spre iancului, la prima intersectie - cea unde se intersecteaza vatra luminoasa cu mihai bravu si piata muncii - e un BCR pe coltz-dreapta, e... la intersectia aia faci dreapta si la 20de m inainte pe stanga ai sa vezi spalatoria si service=ul. mergi incet ca tre' sa intri acolo. sau parchezi pe trotuar pe dreapta si te duci fara masina ca nu prea e mult loc. Intrebi de Silviu. Are el  un tester care iti spune exact de la ce este. Bafta.

204118[/snapback]

 

 

am fost la tester, nu e de la scaun, nu e de la cablajul de la centura, e de la airbag frontal pasager...are cineva idee cum de demonteaza airbagul?

Link to comment
Share on other sites

problema mea nu e de acolo, am cateva cunostinte despre problema cu senzorii...eu vreau doar sa desfac airbagul frontal pasager si sa il inlocuiesc sa vad ce se petrece.

Intrebare: cum fac asta??

206006[/snapback]

 

eu am dat de airbag cand mi-am tras firele audio la baterie.

a trebuit sa demontez:

- torpedoul (nu era nevoie dar l-am dat pt siguranta si sa le trag impecabil)

- mai ai o masca si gata

...o sa vezi airbagul acolo sus :)

daca vrei sa il vezi de tot trebuie sa dai bordul jos :blink:

P.S. eu am E46 :) dar tot acolo este.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.