Jump to content

In sfarsit II


Marius05

Recommended Posts

 

 

Este colantata la dcm design cu colant premium(95% ca vopseaua) si costa 2700ron

Fac treaba buna baietii astia din cate vad....nici nu iti dai seama ca e colantata

 

Ma bate si pe mine gandul la un alb perlat...intrebarea: pot cir ula asa cu masina fara sa fac nici o schimbare in talon?

Link to comment
Share on other sites

Mai... tu nu pricepi ce spune Marius dar are dreptate.

Materialele fac diferenta.

Au si cei de pe sos.alexandriei materiale mai scumpe sau ii pot face rost de ce anume vrea el.

In fine. Treaba cu talonul e adevarata? Ca trebuie schimbat? Pai atunci si cartea masinii si asigurarea etc :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

In primul rand felicitari pentru achizitie,masina are tot ce ii trebuie,iar de culoare te poti ocupa asa cum ti-ai propus,respectiv prin colantare.In al doilea rand,vreu sa mentionez ca am un amic care si-a colantat masina la dcm si intr-adevar a iesit asa cum trebuie,eu as merge la ei fara ezitare.

Andrei,dupa colantare se merge la RAR si se face mentiune in carte,apoi la Inmatriculari pentru schimbarea talonului confor CIV-ului. Referitor la pret,nu cred ca este mult,mai toti vrem BMW,vrem calitate dar la preturi de nimic,ehh.....asta nu prea se poate.

P.S. Marius,mult succes cu ce ti-ai propus sa ii faci,merita :thumbsup:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fre, pai cu 40 mil o vopsesti toata. Eu as vopsi-o daca ar fi sa aleg intre 2700 colantare si 4000 vopsea totala.

Vopseaua e vopsea pana la urma.

Apropo, spatiul dintre usi si marginile se colanteaza? Ca daca da trebuie demontate usile sau eu stiu. Altfel arata nasol rau colantata la exterior intr-o culoare si cand deschizi usa alta culoare.

Edited by Andrei_VUV
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pai da ! Insa din ce vad eu la masina lui nu are nevoie de revopsire,in plus cand se plictiseste de culoarea colantului,masina revine in starea initiala,originala,iar la revanzare conteaza acest aspect. Pe de alta parte nu stiu eu unde poti vopsi cu schimbare de culoare un E60 cu 4000 ron,asta incluzand si vopseaua.
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult bĂŁieți,cu vopsirea ei nu ma incurc, mai ales la schimbare de culoare ma duce minim 6000milioane ceva decent + ca trebuie demontat tot de pe ea..

Fre, am tot studiat masinile facute de dcm si arata toate bine, ce e drept numai poze am vazut...dar pareau ok.

Conteaza foarte mult calitatea colantului, de asta si costa 2700ron cel premium.

Din cate stiu eu dupa schimbarea culorii trebuie mers la rar sa treaca pe carte si in cele din urma la poliție pentru schimbare de talon.

Lucian nu prea imi vine sa dau 250 euro pe transport, parca totuși e prea mult...daca nu gasesc la dezmembrari, mai avem o solutie :)

In mai pleaca un prieten cu munca in orasul Bayreuth/Germania....daca te uiti pe site lor au ridicarea la pachet exact in orasul asta, poate gaseste el si alte variante de transport.

Link to comment
Share on other sites

Am vb azi cu XpertAuto pentru reconditionare volan.A dat azi comanda pentru pasla de la incalzire, pe vineri ar trebui sa ii ajunga.

Inca nu sunt hotarat cum sa il fac!Piele neteda tot sau jumate neteda, jumate perforata cu nodurile de M!?! Nu stiu cum ar da nodurile de M pe un volan non M.

Ceva sfaturi?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mersi cosmin,te pricepi la calcule,stii doar ca asa am calculat si eu si intradevar tot pe acolo iesi,dar ai ceva in plusdance2.gif

Singura culoare care mi-ar placea ar fi asta

post-63528-0-67838300-1396181994_thumb.jpg

 

Apropo vedeti ceva in neregula la masina asta?

post-63528-0-62313700-1396182051_thumb.jpg

 

post-63528-0-31637100-1396182069_thumb.jpg

 

post-63528-0-83066300-1396182079_thumb.jpg

 

Este colantata la dcm design cu colant premium(95% ca vopseaua) si costa 2700ron

Fac treaba buna baietii astia din cate vad....nici nu iti dai seama ca e colantata

arata super masina aceasta!daca nu ma insel e din caracal! si a ta e super. sa ai grija de ea

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina..... intradevar prima investitie ar trebui sa fie in suspensii... e logan asa....

 

acum de ce nu a mai fost o problema impozitu ca am vazut in primu topic spunand ceva de japca.... nu am treaba legat de finantele tale dar is curios ce te-a determinat sa iti schimbi gandirea

Edited by poope
Link to comment
Share on other sites

Myx, stiu ca luminile ambientale au in plus fata de pachetul standard benzile acelea de leduri in buzunarele usilor fata (chiar am o poza la 520d cu ele în topicul de vanzare) si ledurile din manerele de pe interior

Poope, acum am stiut sa calculez altfel treaba cu impozitul, dar in principiu ce m-a facut sa imi schimb parerea a fost senzatia de la volan (probabil daca faceam o tura inainte cu un 530, nu mai cumparam de la bun inceput 520)

In plus de asta, inca sunt tanar, deocamdata fara copii, deci...am zis sa imi fac damblaua

Edited by Marius05
Link to comment
Share on other sites

Myx, stiu ca luminile ambientale au in plus fata de pachetul standard benzile acelea de leduri in buzunarele usilor fata (chiar am o poza la 520d cu ele ĂŽn topicul de vanzare) si ledurile din manerele de pe interior

Poope, acum am stiut sa calculez altfel treaba cu impozitul, dar in principiu ce m-a facut sa imi schimb parerea a fost senzatia de la volan (probabil daca faceam o tura inainte cu un 530, nu mai cumparam de la bun inceput 520)

In plus de asta, inca sunt tanar, deocamdata fara copii, deci...am zis sa imi fac damblaua

bravo....uneori sunt unele chestii care merita efortu financiar.... si nu ma refer la tigari si alcol

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.