Jump to content

E90 320dA - Frozen Blue


sm3agol

Recommended Posts

Am niste distantiere de passat, un strungar bun nu ar putea sa le modifice?

SAlut!Orice distantier trebuieste sa se potriveasca perfect pe butuc,pe distantier trebuieste sa fie o buza pe partea ce vine pusa janta,asta penru centrare.Cel putin asa am eu,am distantiere Momo,sunt din aluminiu si sunt cu gaurile alungite,asta pentru a reduce greutatea lor.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Frumos E90. Imi place mult culoarea foliei... Imi zici te rog cum vin RC urile pe fata ? Ating tare in aripa? Si ce gume ai pe ele.

Am si eu un E90 din 2005 si caut tot niste BBS RC dar pe spate de 10j. Arcurile se comporta ok, a schimbat mult suspensia ? Scuze pt intrebarile multe :)

Link to comment
Share on other sites

Frumos E90. Imi place mult culoarea foliei... Imi zici te rog cum vin RC urile pe fata ? Ating tare in aripa? Si ce gume ai pe ele.

Am si eu un E90 din 2005 si caut tot niste BBS RC dar pe spate de 10j. Arcurile se comporta ok, a schimbat mult suspensia ? Scuze pt intrebarile multe :)

 

La sfarsitul lunii pun jantele pe masina ca momentan e zapada. Am luat cauciucuri 225/40/18 pe 8.5j Michelin Super Sport.

Pe spate nu ating din ce am probat deoarece am roluit, dar pe fata inca nu am iesit la "proba de drum", dar nu cred ca va atinge ca e putin mai ridicata decat pe spate din arcuri - eventual la denivelari foarte mari sa atinga...dar incerc pe cat posibil sa franez :rolleyes:

La suspensie nu am umblat, este cea normala (nu sport) de fabrica, pe care am pus arcuri Eibach ProKit si multumit de cum se comporta - dar in viitor, cand se va strica suspensia planuiesc sa imi pun ceva reglabila.

 

Pregatesc si cateva "retrofituri" pentru sfarsitul lunii: camera de dat cu spatele si angel eyes RGB (daca vrea cineva, o sa vand atunci becurile led H8 80W de angel la 200lei - le-am luat din UK acum 2 luni, sunt foarte multumit de lumina)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/14/46045ba95a6d88bbe11981fddb368f61.jpg

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/14/e39d12e81465801c4fab9cab964f3768.jpg

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/14/0c731b4367732914b4e757ee9da4ce05.jpg

 

Revitalizez topicul cu cateva poze de sezon...

Am montat rotile acum 2 saptamani (am prins si zapada aia scurta, dar m-am descurcat onorabil) si am mers pe Michelin Pilot Super Sport 225/40/18 pe jantele BBS RC 300 8.5j et13.

Acum 3 saptamani m-am inhamat la alte 2 retrofituri, camera la mersul cu spatele si angel eyes smd rgb (de ce rgb? pentru ca imi place ideea ca la un evenimenit etc sa le pot schimba culoarea, intensitatea etc... Nu sunt cocalar sa merg cu ele pe alta culoare sa imi risc talonul).

Camera a fost destul de usor de montat, mai mult de desfacut practic, dar nu am intampinat dificultati... In schimb cu desfacerea farurilor a fost o munca infernala si daca tot le-am deschis am vopsit si interiorul lor + "pleoapele" in negru mat. Per total sunt multumit de rezultat, ma asteptam sa ma trezesc cu super mult condens dar nu am avut decat in unul din ele la prima spalare si in o zi s-a "reparat" de la sine si de atunci toate bune si frumoase.

Sunt foarte multumit ca am scapat de angelurile vechi la care am schimbat 4-5 tipuri de bec si nici unul nu oferea o lumina multumitoare.

 

Saptamana urmatoare urmeaza sa schimb suspensia cu una reglabila si mai pun distantiere de 1cm pe spate, eventual mai vopsesc si plafonul negru si sper sa ma opresc.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by sm3agol
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Foarte misto farurile vopsite.referitor la angel eyes nu ma pronunt.daca tie iti place....

anvelopele nu trebuiau pe 40?

cum ai desfacut geamurile la faruri?

 

40 sunt, am scris gresit mersi de observatie

Geamurile le-am desfacut cu aer cald si multe ore de rabdare

Nu am afectat cu nimic angelurile din fabrica, pot oricand revenii la ele, dar clar nu e cazul...

Edited by sm3agol
Link to comment
Share on other sites

SMD se vede asa in poze , in realitate de la distanta mai mare de 4-5 m se vede un cerc intens complet, am avut si eu la E46 , parca totusi mi-au placut mai mult cele galbene . F buna ideea te-ai riscat la retrofit si farurile vopsite . NU stiu la E60 daca merge desfacut , probabil tot asa cu multa munca si rabdare . Jantele completeaza perfect peisajul :goodjob:
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Te-am zarit Joi sau Vineri pe DN1- Baneasa,mi-a sarit in ochi culoarea deosebita,apoi am vazut numarul FRO(zen). Parere personala : nu vopsi/colanta plafonul,arata mult prea bine asa cum este :thumbsup:

L.E. De ce nu rogi un moderator sa iti schimbe numele topicului din space grey in frozen ?

Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

Buna ideea cu numele topicului, multumesc FRE...

M-am exprimat eu gresit, nu as vopsi niciodata plafonul exterior al masinii pentru ca oricum e joasa si s-ar vedea aiurea...

Ma refeream la plafonul interior (sau cum se numeste), l-as vopsii negru cu vopsea pe baza de apa, am vazut la mai multi prieteni si iese super ok

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Colantul se comporta super ok, nu s-a dezlipit pe nicaieri si a rezistat mult mai bine ca vopseaua (nu au aparut ciupituri de la pietricele etc) ... de asemenea a rezistat neasteptat de bine la sare (foarte multa in zona mea)

Luminile ambientale au ramas doar pe fetele de usi, am incercat sa pun si pe bord de-a lungul trimului, dar nu mi-a placut cum venea si am renuntat instant (este un gap mai mare intre trimp si bord in dreptul panoului de clima).

 

Mi-am luat o suspensie reglabila FK (stiu ca nu este o firma ok) sa vad cum arata masina mai jos si cum se comporta si daca imi place feelingul in viitor ma orientez catre KW ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.