Jump to content

Trusa Medicala


Mihai Andrei

Recommended Posts

Salutare,

 

Am un e46 si vreau sa imi cumpar o trusa medicala care sa incapa in compartimentul de sub scaunul pasager, cea existenta este expirata, a cumparat cineva vreuna din comert, la cutie si a mutat continutul sub scaun ?

Daca deschizi trusa la cutie, se duce valabilitatea ?

 

Trusa BMW este in jur de 140 ron una din comert este in jur de 40.

 

Din cate am inteles la Pitesti e manie cu verificarea trusei si stingatorului.

 

O zi buna,

Mihai

Link to comment
Share on other sites

De 10 ani de cand am permis nu mi-a cerut nimeni trusa si stinagtorul cu toate ca am avut mereu.

 

Apropo pentru trusa normala exista vre-un dispozitiv care sa o fixexe in portbagaj ca sa nu se mai plimbe de colo colo ca e tare enervant.

 

Ceva gen scai ?

Link to comment
Share on other sites

Eu caut sa o pun sub scaun pentru ca am portbagajul mic si oricum am spatiul acolo special pentru asta, dar mi se pare mult 140 ron sa dau doar pentru faptul ca nu e ambalata in plastic si este in folie.

 

@Butzy poti sa o legi cu arici de plastic, daca sunt prea mici ii prelungesti. La fel cum legi si stingatorul.

Edited by Mihai Andrei
Link to comment
Share on other sites

Eu caut sa o pun sub scaun pentru ca am portbagajul mic si oricum am spatiul acolo special pentru asta, dar mi se pare mult 140 ron sa dau doar pentru faptul ca nu e ambalata in plastic si este in folie.

 

@Butzy poti sa o legi cu arici de plastic, daca sunt prea mici ii prelungesti. La fel cum legi si stingatorul.

pai poti sa cumperi una din comert.... ii iei componentele si le ambalezi asemanator cu cea originala si le pui sub scaun.... si cutia de plastic de la cea din comert o pui pe forum la vanzare

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

De 10 ani de cand am permis nu mi-a cerut nimeni trusa si stinagtorul cu toate ca am avut mereu.

 

Apropo pentru trusa normala exista vre-un dispozitiv care sa o fixexe in portbagaj ca sa nu se mai plimbe de colo colo ca e tare enervant.

 

Ceva gen scai ?

 

Eu am una de la Volvo si e originala cu scai. Mie mi s-a parut super faptul ca sta unde o pun (pe peretele lateral in portbagaj)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ideea e ca "organul" sa poata citi autorizatia RAR si valabilitatea restul e mai putin interesant pentru ei.

 

Cat despre trusa tre sa ma uit si eu ca e expirata sigur, dar chiar nu am fost intrebat niciodata de ea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.