Jump to content

530d F07 GT


Acero99

Recommended Posts

@Catalin BMW - foarte apropiat de un SUV spatiul la interior

 

@XMI - a gresit in anunt , eu am vorbit deja cu el , a zis ca le lasa in 1500 de euro pret foarte bun pentru jante pe 21 cu gume RFT plus ca alea de pe spate sunt ca noi

 

am primit si devizul de la Alex Teile pentru pachetul M exterior complet - piese + vopsit + montat aprox 12.000 ron

Cam scump.Ar trebui sa iesi pe la max. 2000 e.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Dan_316i - am inteles , desi nu mi se pare deloc normal sa nu se transfere

Conform Astra, clasa B/M e legata de CNP si seria de sasiu a masinii.

 

Ai grija ca se poate transfera doar la trecerea pe nume, practic primul RCA pe noua masina, mai tarziu nu se poate.

 

Frumoasa masina, sa te bucuri de ea.

Link to comment
Share on other sites

referitor la asigurari, fĂŁ la cel mai ieftin, plĂŁteÂşte prima Âşi asta e!

 

Eu am avut acelaºi ºoc cand am dat e36 le unde platisem 250 de lei pe 6 luni, avand permis de 8 ani si masina 150 de cai, iar un an mai tarziu pentru un cazan de vento cu 75 de cai si eu cu un mai batrân, mi-au cerut 750 de lei. Nu am avut niciun fel de incident. Una din replici a fost cã "nu aveÞi peste 30 de ani"...

 

La un moment dat aveam o idee sa fac RCA la societaĂži mai bune, ca sa nu aibĂŁ eventualul pagubit probleme, dar mie mi-a dat m*e Groupama si am reuÂşit sa recuperez de la Euroins , pe vremea aceea mult hulit. Deci fie cĂŁ ai la Allianz sau la Carpatica tot e o chestiune de noroc Âşi de timp alocat pentru a-i alerga Âşi ameninĂža cu avocaĂžii.

 

anul trecut am dat pt e46 (2 l 143 cai), eu 27 de ani si 9 ani de permis, 670 pt un an.

 

Masina pe care Þi-ai luat-o, e extraordinara!!! Sã faci cât mai multi kilometri si asteptam modificarile! :popcorn:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am rezolvat cu certificatul de autenticitate , au stat 15 min sa descifreze seria de motor , era un cablu acolo nu se vedeau ultimele 2 cifre

 

astept sa primesc de la curier fiscalul + atestarea fiscala sa o bag pe rol

 

o sa fac "cel mai ieftin" RCA ( 1400 ron pe an nu mi se pare ieftin deloc )

Link to comment
Share on other sites

pai nu cred , avand in vedere ca la E60 am facut la Allianz in Decembrie 2013 cu 1200 ron pe 6 luni , si acum tot la Allianz aveam 3200 ron pe 6 luni

Mai vorbeste cu cel care iti face RCA-ul sa insiste la asigurator daca totusi nu poate sa iti transfere avand in vedere ca schimbi masina. In situatia ta, la Astra se poate sigur.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

o sa intreb , la Otto Broker am facut in ultimii 2 ani

Daca vrei, te pun in legatura cu o cunostinta. Lucreaza la alt broker care vad ca nu are sediu si in Bucuresti, dar nu cred ca are vreo importanta din moment ce asigurarea o faci la Allianz sau unde te hotarasti.

 

Nu garantez ca rezolva, in schimb garantez ca incearca.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am transferat clasa bonus. Se poate.

 

Mai mult decat atat, n-am stiu ca se poate si mi-au returnat diferenta de bani pe prima polita, cam dupa 6 luni.

 

O facusem ca ma grabeam sa am asigurarea facuta, dupa aia m-am interesat.

Edited by P.I.M.P.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina si foarte dotata, sa o stapanesti sanatos. Am avut si eu ocazia sa conduc 530d GT ( cu si fara facelift ) si, desi nu ma da pe spate design-ul exterior, am ramas foarte impresionat de confort si spatiul oferit, pare la fel de spatioasa ca si a mea. O alegere foarte buna pentru drumuri lungi dar si pentru deplasarea zilnica in oras. Edited by ivorymarci
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.