Jump to content

Cumpar bmw - As dori o parere sincera


Danezu81

Recommended Posts

Modellbezeichnung: 318d

AusfĂźhrung: Europa

TypschlĂźssel: PN11

E-Code: E90 (MUE)

Karosserie: Limousine

Lenkung: links

TĂźren: 4

Motor: N47D20U0 - 2,00l (105kW)

Antrieb: Heckantrieb

Getriebe: manuell

AuĂenfarbe: Black Sapphire Metallic (475)

Innenraum: Sensatec/schwarz (KASW)

Produktionsdatum: 18.11.2009

Werk: MĂźnchen

 

S854A

Sprachversion franzĂśsisch Language version French

 

MODEL 318d, NU 320d.

Fab. 2009, nu 2010

Facuta pt piata franceza, posibil rulata in franta.

N-are piele, are sensatec.

etc etc....

De aici tragi singur concluziile... daca e cazul sa te mai obosesti cu alte verificari.

Edited by Vision335
Link to comment
Share on other sites

Te sfatuiesc sa cauti una care sa corespunda cu verificarile de la Bavaria. Daca vrei neaparat 318d iti spun ca poti bate cateva recorduri la consum cu acest model.

Dotari care eu le consider necesare sunt: Faruri bi-xenon, navigatie mare, dublu climatronic, oglinda cu senzor anti-oribire si PDC(senzori de parcare fata-spate). Celelalte optiuni gen senzori ploaie, lumini, asistent faza lunga sunt dotari pe care eu personal le consider inutile.

Iar despre achizitia in sine, te-as sfatuii sa pleci in Germania. La noi majoritatea sunt masluite bine la kilometrii, din 10 masini verificate 9 au fost cu ceva kilometrii buni dati inapoi.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Modellbezeichnung: 318d

AusfĂźhrung: Europa

TypschlĂźssel: PN11

E-Code: E90 (MUE)

Karosserie: Limousine

Lenkung: links

TĂźren: 4

Motor: N47D20U0 - 2,00l (105kW)

Antrieb: Heckantrieb

Getriebe: manuell

AuĂenfarbe: Black Sapphire Metallic (475)

Innenraum: Sensatec/schwarz (KASW)

Produktionsdatum: 18.11.2009

Werk: MĂźnchen

 

S854A

Sprachversion franzĂśsisch Language version French

 

MODEL 318d, NU 320d.

Fab. 2009, nu 2010

Facuta pt piata franceza, posibil rulata in franta.

N-are piele, are sensatec.

etc etc....

De aici tragi singur concluziile... daca e cazul sa te mai obosesti cu alte verificari.

Am verificat si eu pe bmwarchive si am vazut aceste neconcordante, totusi ma atragea faptul ca mi se ofera garantie 12 luni pt motor si transmisie, mai ales dupa ce am aflat problemele pe care le are motorul n47 cu lantul de distributie.

Link to comment
Share on other sites

Cu alte cuvinte, samsaru' iti pune la bord cati km vrea sufletzelu' tau ... :)

Acum serios, la bugetul ala este imposibil sa nu gasesti pe mobile.de un BMW rezonabil.

Uite aici un punct de plecare. Alege-le pe cele "accident free".

 

Ti-am selectat numai Diesel, dar daca faci sub 30.000 km/an, te poti uita linistit si la benzina, merita.

Daca te decizi, spune-ne ce ai ales ca sa ne dam si noi cu parerea. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Cu alte cuvinte, samsaru' iti pune la bord cati km vrea sufletzelu' tau ... :)

Acum serios, la bugetul ala este imposibil sa nu gasesti pe mobile.de un BMW rezonabil.

Uite aici un punct de plecare. Alege-le pe cele "accident free".

 

Ti-am selectat numai Diesel, dar daca faci sub 30.000 km/an, te poti uita linistit si la benzina, merita.

Daca te decizi, spune-ne ce ai ales ca sa ne dam si noi cu parerea. Bafta!

Ma interesa ca masina sa fie dupa 2009, ca mai veche am si eu :). Dar daca mai citesc multe pe forum probabil ca nu o sa imi mai iau niciodata.

Link to comment
Share on other sites

Ma interesa ca masina sa fie dupa 2009, ca mai veche am si eu :). Dar daca mai citesc multe pe forum probabil ca nu o sa imi mai iau niciodata.

Salut!Daca mai citesti mult pe forum o sa fii muuuult mai informat,si o sa stii cam ce masina o sa-ti cumperi in functie de banii disponibili.Daca o sa dai atentie sfaturilor de pe forum nu o sa fii usor de inselat de samsarii de masini.Bafta la cumparat!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma interesa ca masina sa fie dupa 2009, ca mai veche am si eu :). Dar daca mai citesc multe pe forum probabil ca nu o sa imi mai iau niciodata.

 

OK, ti-am modificat search-ul, acum sunt numai dupa 2009. Nu te speria de masini care au chiar si 200.000 km, daca au "full service history", o mai poti folosi multe sute de mii de km.

Si un exemplu: 320d face lift, 2010, 177.000 km, Euro 5, primul proprietar, istoric service, accident free. Restul gasesti pe pagina respectiva.

Link to comment
Share on other sites

Am verificat si eu pe bmwarchive si am vazut aceste neconcordante, totusi ma atragea faptul ca mi se ofera garantie 12 luni pt motor si transmisie, mai ales dupa ce am aflat problemele pe care le are motorul n47 cu lantul de distributie.

 

In ce consta mai exact garantia de 12 luni pe motor si cutie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.