Jump to content

Airbag volan


denisbmw

Recommended Posts

Salut , volanul meu este unul in 3 spite , iar cea de jos este despicata in doua.....si mi-au fost date jos ornamentele de pe el pt a se lipi folie de carbon pe ele , iar cand am asamblat volanul,airbag-ul numai sta ca la inceput, in partea de sus sta mai in afara , cineva mi-a spus ca sunt "obosite" clemele de la airbag , e posibil asa ceva ? ma puteti ajuta cu o idee cu ce as putea face sa revina la normal , mentionez ca nu a stat asa , doar dupa ce am fost dezasamblat pt a se lipi folia
Link to comment
Share on other sites

Salut , volanul meu este unul in 3 spite , iar cea de jos este despicata in doua.....si mi-au fost date jos ornamentele de pe el pt a se lipi folie de carbon pe ele , iar cand am asamblat volanul,airbag-ul numai sta ca la inceput, in partea de sus sta mai in afara , cineva mi-a spus ca sunt "obosite" clemele de la airbag , e posibil asa ceva ? ma puteti ajuta cu o idee cu ce as putea face sa revina la normal , mentionez ca nu a stat asa , doar dupa ce am fost dezasamblat pt a se lipi folia

Salut!Vezi ca trimul de care vorbesti este prins langa air bag (stanga -dreapta) cu suruburi,este posibil ca acest trim sa nu fie montat corect.Daca dai air bagul jos vezi cum se prezinta clemele,daca au cele doua "ciocuri"in stare buna atunci ar trebui sa se ajeze bine in locasul sau.

Link to comment
Share on other sites

Salutare , pai .....am un volan sport in 3 spite si mi-au fost date ornamentele jos pt a-mi lipi folie de carbon si de atunci airbag-ul numai sta ca la inceput , partea de sus este iesita mai in afara .......cineva mi-a spus ca sunt "obosite" clemele , voi ce spuneti ? nu as vrea sa cumpar alt airbag ,dar daca nu am alta optiune ....
Link to comment
Share on other sites

ai mai deschis inca un topic pe aceeasi tema (asta ca sa nu mai amintesc si de cel de la NonComercial)

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/153126-airbag-volan/page__p__2180676__fromsearch__1#entry2180676

 

intelege odata pentru totdeauna: clemele alea nu "obosesc", cel care ti-a montat airbagul l-a fixat gresit, cel mai probabil a prins intre airbag si suportul volanului manunchiul de fire de la airbag/comenzi

 

apoi ti-a aruncat ca scuza "au obosit clemele" :popcorn:

 

topicurile vor fi reunite astfel incat sa ai informatia in acelasi loc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.