Jump to content

E90 - The Black Beauty


smr.andrei

Recommended Posts

Welcome lights merg doar cand comutatorul este pe auto.si atunci se aprinde pozitiile fata spate.nu vorbim de angel eyes, pentru ca welcome lights exista si la masinile fara AE.

 

Andrei, masina ta este hibrid :)))

Eu vorbesc de setarile de fabrica.iti repet...masina ta, din ce relatezi tu, nu functioneaza nici ca un LCI, nici ca un nLCI.

 

Cand spui ca angel se aprind odata cu restul luminilor, la care lumini te referi?

 

Ma refer la luminile interioare, luminile exterioare din manere si stopuri.

Link to comment
Share on other sites

http://youtu.be/-cKVrbxrDcU

Am o problema, acum 2 saptamani am auzit pentru prima data un zgomot ciudat venit de la clima, azi a reaparut.

Stie cineva de la ce componenta se aude?

 

Asa a inceput sa faca si a mea de cand a venit frigul. Doar pe treptele 2 si 3 de la ventilatie se aude zgomotul, in rest nu face. Ciudat e faptul ca in mers, in franare, zgomotul inceteaza, cand iau piciorul de pe frana incepe iar. Pe loc daca apas frana tot se aude. Cred ca e de la motorasul ventilatorul.

Link to comment
Share on other sites

Si la mine se aude ceva in genul asta :) P.S. Arata foarte bine cu grilele colantate !

 

Ca are draci...face numai cand vrea el...Ca sa scapi de zgomot dai filtru de la polen jos si cu un wd40 sau un spray cu vaselina dai pe miezul ventilatorului de la aer...treaba de 10 min...

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

 

Multumesc baieti, o sa dau cu wd40 si o sa urmaresc daca se mai aude.happy.pnghappy.png

 

L.E.: cateodata imi vine in habitaclu un miros putin intepator de gaze, o perioada foarte scurta de timp(4-5 secunde) de obicei cand stau la semafor...

Edited by smr.andrei
Link to comment
Share on other sites

Nu are, trebuie sa iei semnal de la difuzoarele din spate cu un adaptor High->Low.

 

am inteles , pai o sa imi iau un adaptor, care sper sa nu se arda ca celalalt

 

Daca ai sistemul audio standard, conecteaza adaptorul Hi - Low la canalele fata.

 

The rear channels drive only a pair of 4" mids in the back. This channel is high-pass crossover filtered around 160 Hertz, so connecting a subwoofer to it is a disappointing experience. It is also heavily equalized.

Link to comment
Share on other sites

cu 5000 ron ai sistem nu gluma plus ca nu modifici nimik per total cu procesor de sunet performance plus 4 boxe focal plus statie 5+1 cablaraie si manopera 6800 ron si nu e la fel la be loude preturile facute Edited by danwmb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.