Jump to content

E90 - The Black Beauty


smr.andrei

Recommended Posts

Ce inseamna un sistem after market de calitate? Si la ce costuri te duce ?

Am fost si eu la be loud inainte de a-mi pune L7 si mi-au prezentat niste preturi de am ramas mut.

 

Zice ca sistemul asta nu e la fel de bun

cu 5000 ron ai sistem nu gluma plus ca nu modifici nimik per total cu procesor de sunet performance plus 4 boxe focal plus statie 5+1 cablaraie si manopera 6800 ron si nu e la fel la be loude preturile facute

 

 

Daca prin absurd as da vreodata mai mult de 1000 de euro pe un sistem audio acela va fi doar Bang and Olufsen. Am avut ocazia sa ascult un astfel de sistem pe un Audi S4 si vreau sa zic ca L7 e mic copil. Individual nu am avut ocazia sa ascult dar am ascultat L7 pe seria 7 si seria 5.

Edited by smr.andrei
Link to comment
Share on other sites

 

Daca prin absurd as da vreodata mai mult de 1000 de euro pe un sistem audio acela va fi doar Bang and Olufsen. Am avut ocazia sa ascult un astfel de sistem pe un Audi S4 si vreau sa zic ca L7 e mic copil. Individual nu am avut ocazia sa ascult dar am ascultat L7 pe seria 7 si seria 5.

 

Exista B&O si pe BMW dar costa cat un Logan nou fara optiuni.

 

Cu ce ai vopsit tapiseria? Nu se ia la o curatare mai sanatoasa?

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Am folosit un spray care este universal , nu este special pentru tapiterie. Este negru, de ce sa il mai speli? Mai am un Passat care are plafon original (gri) si in 7 ani l-am curatat o singura data si arata si acum ca nou. SIncer nu stiu daca se ia sau nu la o spalare sanatoasa, dar stiu sigur ca nu o sa il spal niciodata.

Cat despre B&O stiu ca face o caruta de bani dar aia chiar se merita (daca ai de unde sa dai). Baiatu cu Audi avea sistem de 5500 de euro.

Link to comment
Share on other sites

Poti sa dai mai multe detalii? Ce spray ai folosit mai exact si daca esti multumit cum a iesit?

 

Cum ai scapat de miros? Banuiesc ca nu l-ai montat imediat ai astepta 2-3 zile nu?

 

PS: Si eu as fi mers pe negru mat ca sa fie cat mai OEM.

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Pe negru mat am mers si eu, dar dupa 4-5 straturi asa a iesit. Am folosit spray normal, universal dar sincer nu stiu cat o sa tina. Recomand sa va cumparati spray pt textile (daca gasiti). Cat despre miros, le-am lasat afara timp de 3 zile si inca se mai simte un pic, dar macar miroase "a nou".
Link to comment
Share on other sites

FelicitĂŁri. A ieșit fain. ConteazĂŁ sĂŁ-ți placĂŁ ție cĂŁ doar pentru tine o faci, nu? :)

 

Mersi, asa este cum spui tu.

Deci trebuie gasit spray pentru textile si eventual pentru manere si plastice gasit un spray care sa iasa mat 100%.

 

Cred ca cel de textile miroase si mai putin.

 

Nici o vopsea mata nu va fi 100% mata daca o dai in multe straturi. Eu am dat un grund pt plastic si apoi cam 4 randuri de vopsea.

Link to comment
Share on other sites

Sunt imbracate exact ca plafonul, nu au nimic special, sunt cele originale.

La a mea sunt imbracate in ceva ce imita pielea , in nici un caz textil .

apropo, frumoasa masina , in special scaunele de la interior .

nu ma dau in vant dupa insertiile de mahon , dar la tine chiar vine perfect in combinatie cu nuanta pielii

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vrei sa spui ca ai vopsit cu vopsea la tub plafonul si parasolarele, material textil? Eu nu stiu cat o sa tina, mai ales cand o sa inceapa sa dea caldura, tare mi-e ca o sa inceapa sa se cojeasca! Textilele nu se vopsesc in general, de obicei se baga in solutii special, e alt proces, un fel de spalare! Evident ca in acest caz e greu sa faci o astfel de "spalare"! Nu stiu, mie unu nu-mi place negrul ala, dar daca tie iti place...Trecand peste, cel mai important este sa tina vopseaua aia, sa nu se desprinda!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.