Jump to content

E90 - The Black Beauty


smr.andrei

Recommended Posts

pe plastice e mult prea lucios.

esti un curajos, cate-ai apucat de vopsit interiorul.eu nu as risca

 

Sincer nici eu nu sunt foarte multumit de faptul ca nu au iesit mate, de aia am cumparat vopsea mata sa fie mate, dar se pare ca .... poate o sa cumpar plastidip si sper sa iasa ok.

Ce sa risc? Initial vroiam sa le imbrac apoi am zis ca le vopsesc, daca nu tine o sa le imbrac, ce am de pierdut? Vopseaua nu a fost scumpa iar timpul pierdut a fost cam 7-8 ore cu tot cu monat / demontat.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Azi am inceput sa montez El wire pe bord dar am 2 probleme:

 

1. Prinderea, care am facut-o cu banda dublu adeziva si nu e ok deoarece firul se incalzeste si nu tine. Mai este o varianta cu o sarmulita care intra intre trim-ul din bord si coaja bordului sau cu banda adeziva transparenta care se monteaza pe trim dar atunci trebuie demontat trim-ul. Stiti si alte metode/modalitati de a-l monta?

2. Nu stiu exact la ce sa il conectez. Am cel putin 2 variante: sa il leg la pozitie sau sa ii pun un intrerupator separat. Voi ce ziceti? scratchchin.gif Pe pozitie daca il pun merge tot timpul, avand in vedere ca las comutatorul de lumini pe Auto?

Cand cautam un loc in care sa pun transformatorul am gasit in spatele torpedoului o mufa care nu este conectata la nimic. Stie careva de la ce e? Poza am facut-o din lateral prin usita de vizitare din lateralul bordului.

post-51542-0-98446000-1425922626_thumb.jpg

post-51542-0-20019600-1425922631_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Azi am inceput sa montez El wire pe bord dar am 2 probleme:

 

1. Prinderea, care am facut-o cu banda dublu adeziva si nu e ok deoarece firul se incalzeste si nu tine. Mai este o varianta cu o sarmulita care intra intre trim-ul din bord si coaja bordului sau cu banda adeziva transparenta care se monteaza pe trim dar atunci trebuie demontat trim-ul. Stiti si alte metode/modalitati de a-l monta?

2. Nu stiu exact la ce sa il conectez. Am cel putin 2 variante: sa il leg la pozitie sau sa ii pun un intrerupator separat. Voi ce ziceti? scratchchin.gif Pe pozitie daca il pun merge tot timpul, avand in vedere ca las comutatorul de lumini pe Auto?

Cand cautam un loc in care sa pun transformatorul am gasit in spatele torpedoului o mufa care nu este conectata la nimic. Stie careva de la ce e? Poza am facut-o din lateral prin usita de vizitare din lateralul bordului.

 

Pe fetele de usi nu ai facut? Ma bate si pe mine sa fac ceva lumina ambientala pe fetele de usi dar inca nu sunt sigur si vreau sa studiez bine inainte sa ma apuc sa fac ceva, ma intereseaza cat mai apropiat de original :D

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

@Fane Satar: nuuu....am pus anuntul la misto, daca la asta te referi thumbsup.png

@ckh: nu am pus la usi, initial am luat un fir sa vad cum e dar deja l-am dat jos pentru ca nu prea imi place....poate o sa pun la usi dar nu ma grabesc si e nasol ca de fiecare data cand iei fata de usa jos te incurca firul.

 

In alta ordine de idei astazi , dupa spalarea saptamanala, am facut o mica sedinta foto.rolleyes.gif

post-51542-0-39023100-1427057156_thumb.jpg

post-51542-0-03222300-1427057157_thumb.jpg

post-51542-0-56010600-1427057157_thumb.jpg

post-51542-0-11308800-1427057158_thumb.jpg

post-51542-0-68563500-1427057158_thumb.jpg

post-51542-0-06293900-1427057422_thumb.jpg

post-51542-0-43726500-1427057422_thumb.jpg

post-51542-0-12506900-1427057423_thumb.jpg

Edited by smr.andrei
Link to comment
Share on other sites

Mersi, footrest-ul l-am luat de pe ebay si e prins cu holszsuruburi. Anul asta in princiu masina o sa ramana asa, dupa aia urmeaza in ordinea asta: bara fata M, bara spate M, stopuri + capota portbagaj LCI. Spate de LCI o sa ii fac doar daca gasesc piese la pret bun, sincer imi place mult si asa cum arata (atasez si o poza sa vezi cum vreau sa arate la final).

post-51542-0-52789800-1427095866_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sunt 20-30$ pe ebay toate 3/4 (automata / manuala), inclusiv footrest. Mi se pare imens pretul cerut de comerciantii din Romania (adaos de 100-200%).

Sunt curios cum sunt daca ai talpa umeda, poate incerci si ne spui si noua :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina si interiorul e mirific :).

OFF: Daca mai are cineva de gand sa comande foot rest pt e90 de pe ebay sa imi dea si mie un pm, eu nu prea ma descurc cu ebay-ul asta :).

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ala nu e footrest original.

cel original e 100 de euro, aproximativ.

asa arata

 

http://i758.photobucket.com/albums/xx225/all3ex_wly/public/20150314_132129_zps7kbvvaxy.jpg

Da,ala e original ,dar mi se pare ca se schimba cu tot plasticul pana la manerul de la capota,sau nu e ca la e46 prinderea?

Enders : si pe mine m-ar interesa un set de pedale.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.