Jump to content

merita schimbul?


janzemin

Recommended Posts

eu zic ca da.  316-le tau valoreaza 9-10k euro.  deci coupe-ul te ajunge 11-12k.    daca are si km orig, esti norocos.  pacat ca n-are climatronic.

219258[/snapback]

 

Omu cere cash pe masina 11900 , cred ca o lasa la 11500.....nu vi se pare un pic cam putin ?

Link to comment
Share on other sites

Coupe-ul ala nu e fabricatie 2001 veci pururi amin. E 2000 maxim. Spune-i sa-ti dea VIN si verifici pe realoem.com.

219305[/snapback]

Pe ce te bazezi tu cand spui asta? Eu zic ca merita schimbul. Am vazut in targ e46 si la 7.500 EUR sedan. Mai ales daca e 316...este mai lenesa ca un Logan. O sa simti o mare diferenta de putere in 318 (are cuplu mult mai mare si se simt si cei 11 CP in +.

Link to comment
Share on other sites

Pe ce te bazezi tu cand spui asta? Eu zic ca merita schimbul. Am vazut in targ e46 si la 7.500 EUR sedan. Mai ales daca e 316...este mai lenesa ca un Logan. O sa simti o mare diferenta de putere in 318 (are cuplu mult mai mare si se simt si cei 11 CP in +.

219385[/snapback]

si dupa asta mai baga in ornamente, geamuri fumurii, jante, mai stiu eu ce probleme tehnice si dupa un an vinde cu 9 mii, sfatul meu daca ai masina buna si stii ce ai bagat in ea pastreaz o, intradevar este frumos ala dar are varsta la care incepe sa pice !

Link to comment
Share on other sites

Pe ce te bazezi tu cand spui asta?

219385[/snapback]

Pai volanul ala e destul de vechi, si nu cred ca ar face cineva downgrade.

 

Si uite alt anunt cu aceeasi masina. Probabil a ales gresit anul din lista pe autovit, dar descrierea nu imi inspira incredere. Nu arata rau exteriorul, dar chiar daca s-ar dovedi a fi o masina buna cu totul, nu as da 2500 diferenta pentru 11 cai si 2 geamuri electrice in plus.

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
Pai volanul ala e destul de vechi, si nu cred ca ar face cineva downgrade.

 

Si uite alt anunt cu aceeasi masina. Probabil a ales gresit anul din lista pe autovit, dar descrierea nu imi inspira incredere. Nu arata rau exteriorul, dar chiar daca s-ar dovedi a fi o masina buna cu totul, nu as da 2500 diferenta pentru 11 cai si 2 geamuri electrice in plus.

219401[/snapback]

si 2 usi in minus

Link to comment
Share on other sites

Pe ce te bazezi tu cand spui asta? Eu zic ca merita schimbul. Am vazut in targ e46 si la 7.500 EUR sedan. Mai ales daca e 316...este mai lenesa ca un Logan. O sa simti o mare diferenta de putere in 318 (are cuplu mult mai mare si se simt si cei 11 CP in +.

219385[/snapback]

 

Mi se pare ca esti pe langa problema cu preturile la masini. Ca sa iti poti permite sa vinzi un sedan E46 cu 7500, trebuie sa il iei de afara cu peste 250.000 km, ceea ce, sa fim seriosi nu ar conveni la oricine. Ceea ce vezi tu in targ este ceea ce iti povestesc eu plus un drum pana la baietii care smenuiesc odometre si inca unul la spalatorie la polish. Sfatul meu pentru initiatorul topicului este sa isi pastreze masina daca nu are probleme cu ea, iar daca are probleme cu ea si vrea sa o dea pe coupeul ala sa se astepte la probleme si mai mari. Sunt foarte multe de povestit despre masinile pe care le aduc samsarii si nu isi are rostul acum, dar va spun din experienta personala, 80% din ei sunt pe langa fenomenul mecanica.

Iar apropos de faptul Loganul e sageata albastra fata de 316, tin sa te incurajez sa iti iei Opel Speedster. Rupe tot. Inclusiv M3. Ce zici te bagi??? :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

sedan se vinde cu 7500, unul cu cativa ani de romania, e plin autovit-ul de ele cu 8 mii si un pic. acuma ar fi culmea sa se vanda unul recent adus cu acelasi pret cu unul trambalat prin romania (praf + gropi). cat despre coupe, cam asta e pretul lui la extrasele care le are, acuma ca-i 2000 sau 2001, nu mai conteaza asa tare. zicea cineva mai sus ca pe vechimea asta (6-7 ani) incep problemele. eu am avut 2, ambele '99, 160.000 si respectiv 130.000 km, si n-am avut nicio problema. daca va uitati pe mobile, cam asta e si diferenta intre sedan si coupe, 2500-3000. asa ca mie imi pare ok diferenta asta, asta daca nu ma gandesc ca vreau sa si castig la schimb, dar persoana in cauza, nu e "samsar".

cat despre cat de buna e masina, trebuie sa-i faci (logic) cateva teste. nu uita, poate si el spune de masina ta ca "cine stie, poate nu e buna", si tu stii ca ai avut grija mare de ea.

asa ca, sfatul meu, daca iti place mai mult coupe-ul, go for it, cred ca mai ieftin de atata nu gasesti.

Link to comment
Share on other sites

Pai volanul ala e destul de vechi, si nu cred ca ar face cineva downgrade.

 

Si uite alt anunt cu aceeasi masina. Probabil a ales gresit anul din lista pe autovit, dar descrierea nu imi inspira incredere. Nu arata rau exteriorul, dar chiar daca s-ar dovedi a fi o masina buna cu totul, nu as da 2500 diferenta pentru 11 cai si 2 geamuri electrice in plus.

219401[/snapback]

fara suparare da interiorul e infect..

ce puii mei...se mai poarta lemnu? chiar arata oribil... :blink:

Link to comment
Share on other sites

fara suparare da interiorul e infect..

ce puii mei...se mai poarta lemnu? chiar arata oribil... :blink:

219437[/snapback]

 

 

lemnu' se poarta, si se va purta.... e chestie de gust, bineinteles. e drept, pe seria 3 merge mai bine alu, dar eu prefer lemn negru, ceva de gen "piano black".

cat despre interior, vrei si piele, si "black cube" probabil, si volan "M", si navi la coupe cu 11.000? e pretul masinii, cu extrasele care le are, nici mai mult, nici mai putin.

Link to comment
Share on other sites

fara suparare da interiorul e infect..

ce puii mei...se mai poarta lemnu? chiar arata oribil... :blink:

219437[/snapback]

Pai eu am zis de exterior ca arata bine.

Trimurile alea merg doar la un interior crem :)

Daca masina ta (janzemin) are aceleasi dotari ca si coupe-ul, atunci merita schimbul+vreo 2000eur, cum zicea verssatu. Daca nu, spam pe autovit pana gasesti unu cu dotari asemanatoare cu ale masinii tale, 11 cai in plus si 2 usi in minus :)

Link to comment
Share on other sites

gata m-am sucit.e clar ca e an 2000.Daca tot dau un ban in plus macar sa fie mai nuoa nu?,sunt o gramada care mai pun un an in plus ca sa vanda masina si dupa ce face plata omu isi da seama ca nu e anul pretins de vanzator.sunt o gramada de aspecte de care trebuie sa tii cont cand cumperi o masina si graba e cea mai mare greseala . schimbatorul ala mahon nici mie nu mi place e tare demodat.interiorul masinii e aiurea,pare neingrijit dar nu era asta o problema ca se spala.eu am o obsesie pt curatenia interiorului.masina mea merge bine.am bagat in ea de cand o am o mie si juma de euro.ar mai fi de schimbat parbrizul ca e putin pocnit.Atunci poate gasesc un e46 facelift sau un audi a4 ca e mai spatios.
Link to comment
Share on other sites

oricum va multumesc ca m ati scutit de banii de drum.ca vroiam sa ma duc la tg jiu sa o vad

219458[/snapback]

 

Buna decizie ..si eu de obicei cand fac un upgrade ..ma uit la an ...sa fie mai noua !.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.