Jump to content

Vand BMW E39 520iA


zno

Recommended Posts

Nu cred ca iti pare rau, coincidenta este prea mare ca:

* pe tine sa te cheme florin1967 iar ala pe olx florinarsenie

* sa ai la profil : a6, 2.5 TDI 180ps si pe olx aceasi masina sa fie de vanzare

* poza de la profil sa fie aproape la fel cu o poza din acel anunt pe OLX

* si ambii useri din Brasov!

 

Nu am ce sa-ti dovedesc / sa-ti ofer.

 

"Rabla mea" nu este de vanzare pentru tine.

 

 

Poze cu masini gasesti peste tot si daca este tot din brasov, nu are voie.

 

Crezi ce vrei, nu are rost sa ma disculp in fata ta.

 

Deocamdata eu nu am mintit cu nimic, pe cand tu.....

 

Si te rog frumos, daca vrei sa-mi spui ceva, spune-mi pe privat.

  • Like 2
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Sunt unii oameni care,chiar DACA VAND o masina ieftina de 2-3 mii de euro,nu inseamna ca se uita la fiecare leu precum potentialii cumparatori de asa masini. E normal sa nu stie exact cat e impozitul sau cat trebuie platit la taxe, SA SE INTERESEZE cumparatorul. Da ,probabil masina e mai putin perfecta decat in secunda in care a iesit din fabrica - DAR fa o verificare a realitatii, cumparatorule, asta e masina pe care ti-o permiti, ca daca ai avea bani de masina noua n-ai mai intreba pe forumuri. Stiu, viata e greu. Dar e si frumoasa.

Multumesc!

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Sunt unii oameni care,chiar DACA VAND o masina ieftina de 2-3 mii de euro,nu inseamna ca se uita la fiecare leu precum potentialii cumparatori de asa masini. E normal sa nu stie exact cat e impozitul sau cat trebuie platit la taxe, SA SE INTERESEZE cumparatorul. Da ,probabil masina e mai putin perfecta decat in secunda in care a iesit din fabrica - DAR fa o verificare a realitatii, cumparatorule, asta e masina pe care ti-o permiti, ca daca ai avea bani de masina noua n-ai mai intreba pe forumuri. Stiu, viata e greu. Dar e si frumoasa.

 

Pe ce lume traiesti?! E normal sa spuna tampenii despre masina pe care o vinde? cum sa spuna ca e 120lei impozitul la 2.0, cand la 1.8 e 160 - 180? poate sa spuna si de consum ca e la jumatate? poate sa spuna si de km ca sunt la jumatate? ce, cumparatorul nu stie sa evalueze km dupa uzura?!

 

Tu cand te duci la restaurant si comanzi piept de pui, ti s-ar parea normal sa incerce sa-ti serveasca spata de maidanez? ar fi vina ta ca n-ai avut bani de curcan?

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

va certati pentru cativa lei,am vazut-o si pe asta sa te contrazici la impozit pentru 2.0. Era ceva de genul 180 lei pana anul trecut cel putin,la care daca plateai integral mai aveai 10% bonificatie. so ceva de genul 162 lei final.edit: sa imi spuna mie unu ca de aia nu ia el masina ca da 40 lei in plus la impozit pe an... altfel daca e euro 1 2 sau 3 taxa tot pe la 850-900 eur este.

PS:

Fabricatie:1999

Rulaj:160,000 km

Combustibil:benzina

Motor:1990 cm³ (Putere 150 CP / 110 kW)

Transmisie:automata

Norma Euro:euro2

Culoare:gri-metalizat

Numari de usi:4/5

Volan:pe stanga (normal)

Tara de origine:Germania

Tara inmatricularii:Romania

deci Euro 2 ca si in anuntul autovit,banuiesc ca in titlu a trecut din gresala Euro 3

Edited by alex230ro
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Sunt unii oameni care,chiar DACA VAND o masina ieftina de 2-3 mii de euro,nu inseamna ca se uita la fiecare leu precum potentialii cumparatori de asa masini. E normal sa nu stie exact cat e impozitul sau cat trebuie platit la taxe, SA SE INTERESEZE cumparatorul. Da ,probabil masina e mai putin perfecta decat in secunda in care a iesit din fabrica - DAR fa o verificare a realitatii, cumparatorule, asta e masina pe care ti-o permiti, ca daca ai avea bani de masina noua n-ai mai intreba pe forumuri. Stiu, viata e greu. Dar e si frumoasa.

 

 

 

Asta este replica de samsar prietene.

 

Parca ai avea vreo 6 masini si nu mai stii exact cat este ipozitul, exact la fiecare.

Pai daca nu stii, inseamna ca esti dus rau cu capul.

 

Daca uiti asemenea lucruri, vezi poate intr-o zi cand te duci sa alimentezi, uiti unde este busonul de banzina,ha,ha. Si vezi ca vorbesti la misto si pe coltul gurii, ai grija sa nu faci spume....

 

Voi sigur sunte-ti cunostinte si va ajutati, poate musca careva momeala......

 

Si da impozitul la masina asta este intre 230-260 lei pe an. Nu ti se pare ca este diferenta cam mare.

 

Iar daca nu stie cat este impozitul, atunci sa nu mai scrie prostii, pardon minciuni de samsar.

 

Ia uite ce anunt micinos da el si spune ca nu e samsar!!!!, dar ce este???

 

http://olx.ro/oferta/bmw-520-e39-ID2rzG1.html

 

Numai minciuni in anunt, xenon original, servodirectie asistata(sevotronic), numai minciuni, mai avea sa scrie ca si RCA-ul este mic si punea capac la tot.

 

Pai daca el scrie minciunile astea, tu crezi ca o sa creada cineva ca are 160.000 original.......

 

Dar voua nu va comvine cand va da cineva peste nas, imediat va adunati si sariti pe el cu replici acide. De ce?, asa fac numai oamenii slabi, care nu stiu sa iasa dintr-o situatie de genul asta.

 

Acum astept si eu sa mi se dea minusuri, sa se sara la gatul meu pentru ce am zis.

 

Dar sa tineti minte, asta este un forum de discutii pro si contra, nu de balacareala cum faceti unii din voi. Atentie unii din voi, sa nu se simta ceilalti jigniti, care intradevar stiu sa poarte un dialog.

 

Daca nu va convine ce afirma cineva, veniti si dovediti fratilor ca se inseala.

Edited by inchizitorul
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pe ce lume traiesti?! E normal sa spuna tampenii despre masina pe care o vinde? cum sa spuna ca e 120lei impozitul la 2.0, cand la 1.8 e 160 - 180? poate sa spuna si de consum ca e la jumatate? poate sa spuna si de km ca sunt la jumatate? ce, cumparatorul nu stie sa evalueze km dupa uzura?!

 

Tu cand te duci la restaurant si comanzi piept de pui, ti s-ar parea normal sa incerce sa-ti serveasca spata de maidanez? ar fi vina ta ca n-ai avut bani de curcan?

 

 

Ai grija ce afirmi, sa nu sara la gatul tau cum a sarit si la celelalt :rolleyes:

 

Si fii sigur ca nu o sa spuna niciodata ca masina lui ii consuma in oras 15-17l/100km. fiind si automata, o sa spuna ca el consuma in oras 9-10 depinde cum o calci..... :thumbsup:

 

Doar fabricantul a dat un consum in oras de 14.5l/100, dar lui ii consuma mai putin. :thumbsup:

 

Nu observi aici, daca le spui ca au spus un neadevar, gata ai incurcat-o.

 

 

 

 

Multumesc!

 

 

 

Iar daca tu ZNO, esti membru pe forum din 2009, asta nu iti da dreptul sa minti in anunt. Mai ales un membru vechi cum esti tu in anunt puneai seria de sasiu, explicai tot ce ai facut la masina, ca ai pus xenon after, doar se vedea clar din pozele cu motorul,spuneai daca ai schimbat vreodate bobinele, etc. asa face un membru cu experienta, nu este asa ZNO?, asa se procedeaza.

 

Mai ales ca suntem pe forum dedicat si asa castigi un posibil client, spunand ce ai facut la masina,cand ai adus-o etc.

 

Tu ai sarit repede de fund in sus, pai tu nu stii ca asa fac samsarii cand ii prinzi cu minciuna.

 

Prin comportamentul tau, nu te supara ca-ti spun, dar aduci o imagine urata forumului si celorlalti membri care sunt corecti.

Edited by inchizitorul
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.