Jump to content

530-ul Meu


Dobrescu Alex

Recommended Posts

Sa o porti cu placere :thumbsup:

 

"Volant" se schimba si la automata?

Iar cu fara distantiere nu te creeed, asociatul meu are 525xdA si nu stau rotile asaaa...

 

Sau nu sunt echipament original cumva?

Nu am dc sa te mint. Poate are jantele de Xdrive. Am si jante de Xdrive, care nu vin asa iesite. Jantele din poze nu sunt cele de Xdrive. Ca aspect iti dai seama mai greu la janta. Cele de Xdrive sunt mai plate, iar acestea mai concave.

Volantul la automata este separat. Nu are treaba cu discurile, acestea fiind in cutie. Volantul este o piesa simpla, care are o ”tabla” prinsa in nituri pe o roata dintata, la automata. In timp si din cauza plecarilor mai tari de pe loc, niturile se slabesc, si tabla face un zgomot. Se poate rupe ( am vazut cazuri reale ) si iti intra in motor si/sau in cutie. Daca esti norocos, se rupe si ramane acolo. La seria 5 nu iti dai seama daca se aude zgomot, mai ales daca ai si muzica, chiar si foarte incet. Am mers cu geamul deschis, printre blocuri si am auzit ca motorul are un sunet ciudat doar la turatii joase. Am oprit, si am desfacut capota, si am vazut ca venea din spatele motorului. Am crezut ca e cutia, dar la cutie am facut revizie preventiv. Am fost cu ea la service, am dat cutia jos si rezultatul a fost volantul.

Edited by Dobrescu Alex
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu am dc sa te mint. Poate are jantele de Xdrive. Am si jante de Xdrive, care nu vin asa iesite. Jantele din poze nu sunt cele de Xdrive. Ca aspect iti dai seama mai greu la janta. Cele de Xdrive sunt mai plate, iar acestea mai concave.

Volantul la automata este separat. Nu are treaba cu discurile, acestea fiind in cutie. Volantul este o piesa simpla, care are o ”tabla” prinsa in nituri pe o roata dintata, la automata. In timp si din cauza plecarilor mai tari de pe loc, niturile se slabesc, si tabla face un zgomot. Se poate rupe ( am vazut cazuri reale ) si iti intra in motor si/sau in cutie. Daca esti norocos, se rupe si ramane acolo. La seria 5 nu iti dai seama daca se aude zgomot, mai ales daca ai si muzica, chiar si foarte incet. Am mers cu geamul deschis, printre blocuri si am auzit ca motorul are un sunet ciudat doar la turatii joase. Am oprit, si am desfacut capota, si am vazut ca venea din spatele motorului. Am crezut ca e cutia, dar la cutie am facut revizie preventiv. Am fost cu ea la service, am dat cutia jos si rezultatul a fost volantul.

 

Stai-stai-stai, de aia te si intrebam de originale. El da, avand un x are jantele de x :) deci ale tale nu sunt echipare de x, acum am inteles.

Edited by Dan Dan
Link to comment
Share on other sites

Stai-stai-stai, de aia te si intrebam de originale. El da, avand un x are jantele de x :) deci ale tale nu sunt echipare de x, acum am inteles.

Eu am anvelopele de iarna pe jantele de X, si cele de vara pe jante de RWD. In poze am avut cele de iarna pe RWD si invers. Le am schimbat intre ele pentru ca sta mai bn pe curbe cu cele de RWD ( sunt mai iesite ).

 

Frumos 5-ar, cred ca si motorizarea e senzatie! Pozele sunt facute la Sibiu vad, esti din oras? Drumuri bune si fara incidente!

Nu sunt din Sibiu, dar stau in Sibiu de ceva timp. Masina e de VL, e pe numele tatalui meu din motive de asigurare. Platesc impozit la ea normal si toate cele.

Link to comment
Share on other sites

Merg insa in mod normal, nu sunt pentru xdrive.

 

Si pe E46 poti pune jante cu ET20 desi recomandat e sa fie intre 30 si 47 parca.

 

Una peste alta, poza aia cu masina in zapada imi place tare mult. Sa ai noroc de ea!

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Merg insa in mod normal, nu sunt pentru xdrive.

 

Si pe E46 poti pune jante cu ET20 desi recomandat e sa fie intre 30 si 47 parca.

 

Una peste alta, poza aia cu masina in zapada imi place tare mult. Sa ai noroc de ea!

Merg faar distantiere si fara inele sau ceva de genul.

Personal recomand ca dupa sa fie reglate unghiurile pentru ca se modifica putin. In rest totul e ok. Mie de ex. imi plac mai mult astea de RWD pentru ca sta mai bn pe curbe fata de cele de Xdrive. E ceva normal, pentru ca e masina mai lata.

Link to comment
Share on other sites

AstĂŁzi mi-am luat inima ĂŽn dinți și am dus mașina la vopsit. Cauzele sunt simple, le-am spus și ĂŽn prezentare dar le amintesc: ZgârieturĂŁ barĂŁ fațĂŁ - posibil bordurĂŁ sau de iarna trecutĂŁ o zĂŁpadĂŁ ĂŽnghețatĂŁ, ușa dreapta fațĂŁ a fost bĂŁtutĂŁ de alta mai puternicĂŁ + bonus o capotĂŁ semnatĂŁ de un italian Așa aratĂŁ componentele acum:

http://s10.postimg.org/wzb8zepp5/IMG_3518.jpg

gif upload

 

http://s27.postimg.org/vin5np2hv/IMG_3519.jpg

upload image free

 

http://s10.postimg.org/6gx74fgd5/IMG_3510.jpg

take a screenshot

 

http://s7.postimg.org/5lx0nlm6j/IMG_3511.jpg

print screen windows 7

 

http://s22.postimg.org/cxv41d9i9/IMG_3514.jpg

photo hosting

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.