Jump to content

F10 subturat


danisiviki

Recommended Posts

Buna seara

Am si eu o intrebare la care cred ca o sa gasesc raspuns,in fiecare zi merg la serviciu c-am 30km dus intors ma tot gandesc daca e ok sa merg la turatie motor de 1300 pentru ca e drum national si este limita de 80km,se poate strica ceva la masina turbina,sau cutia??? daca merg asa sau sa o pun pe manual si sa merg cu ea mai turata la 2300 - 2500?? :console:

Edited by danisiviki
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Buna seara

Am si eu o intrebare la care cred ca o sa gasesc raspuns,in fiecare zi merg la serviciu c-am 30km dus intors ma tot gandesc daca e ok sa merg la turatie motor de 1300 pentru ca e drum national si este limita de 80km,se poate strica ceva la masina turbina,sau cutia??? :console:

 

Automata? asa merg ele, nu se strica nimic, dar cel mai bine ar fi sa o mai pui si pe manual in a 3a si sa mergi asa cu ea cativa km buni, nu strica din cand in cand..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

N-are nimic, am 300 mii la E90 automat si merge de rupe. Am curatat egr si admisia si nu era murdara la 280 mii. De fapt motorul tine mai mult daca merge la turatii joase ( vezi tirurile)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

N-are nimic, am 300 mii la E90 automat si merge de rupe. Am curatat egr si admisia si nu era murdara la 280 mii. De fapt motorul tine mai mult daca merge la turatii joase ( vezi tirurile)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

De unde ai scos-o pe asta cu tirurile nu stiu 😅 pai e acelas lucru? Motor? Turbina tot la 1800 rpm pleaca ? 😂

Link to comment
Share on other sites

Buna seara

Am si eu o intrebare la care cred ca o sa gasesc raspuns,in fiecare zi merg la serviciu c-am 30km dus intors ma tot gandesc daca e ok sa merg la turatie motor de 1300 pentru ca e drum national si este limita de 80km,se poate strica ceva la masina turbina,sau cutia??? daca merg asa sau sa o pun pe manual si sa merg cu ea mai turata la 2300 - 2500?? :console:

Eu cred ca tu mai faci si misto pe aici. Sincer cum poti spune ca mergi subturat cu o cutie automata? De ce crezi ca e automata?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca tu mai faci si misto pe aici. Sincer cum poti spune ca mergi subturat cu o cutie automata? De ce crezi ca e automata?

eu nu cred ca face misto, e al treilea topic (cred) dubios deschis de el, dar deh poate are prea mult timp liber

si eu cred la fel...

 

@dansiviki, cel mai potrivit e sa deschizi UN SINGUR TOPIC la sectiunea Masina mea, bineinteles cu masina TA... si acolo poti pune tot felul de intrebari despre ceea ce conduci...

 

am inteles, ai o masina noua, faina, si vrei sa o cunosti, dar fa-o asa cum trebuie :excl:

 

altfel vad ca deschizi Nshpe topicuri cu diverse subiecte pe aceeasi tema, chiar daca subiectele au mai fost discutate si, mai rau, ins ectiuni total ggresite (vezi topicul cu rovigneta deschis la Seria 5... pe care intre timp ti l-am unit cu topicul dedicat discutiilor despre rovignete)

 

fac pariu ca nu ai citit deloc regulamentul si regulile de postare, caci daca ai facut-o refuz sa cred ca nu l-ai inteles :scratchchin:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.