Jump to content

Vand anvelope 225/45/17 dot2014 si 235/45/17 dot 2013


Recommended Posts

Vand un set de doua anvelope Pirelii P7 Cinturato 225 45 R17. Dot 2014

Profil 5mm.

Una din anvelope are o galma de cativa mm, se mai poate merge pe ea fara probleme

Pret 150 lei este pt ambele anvelope.

 

poze: http://olx.ro/oferta/vand-anvelope-pirelli-p7-225-45-r-17-dot-2014-ID3SVea.html

 

Si un set de 2 anvelope Goodyear Eagle F1 Asymetric 2 XL 235 45 17 Dot 2013.

Profil 5mm

 

Anvelope sunt in stare buna, sunt anvelopele cu care am luat masina, una are un petic interior, , merg fara probleme, eu am mers un an cu ele, nu au galme, provin de pe masina personala, au fost schimbate deoarece nu erau marimea potrivita pt masina.

 

Pret 100lei este pentru tot setul.

 

poze http://olx.ro/oferta/vand-goodyear-eagle-f1-asymetric-2-235-45-17-dot-2013-ID3SVBV.html

 

Pt a raspunde inainte altor intrebari, acum am pe masina Goodyear Eagle F1 225/45/17 XL.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Anvelopa cu galma si petice nu poate fi numita in stare buna . Nu am nimic cu tine, doar ca mor cand vad mentalitatea asta la romani, care se carpesc cand vine vorba de cauciucuri, care e singurul element care face legatura intre masina si asfalt. Ai bmw, mertzan, audi etc si mergi cu coji de cauciucuri.

Tu ca tu, dar mi-e sila de cumparatorii la asemenea anvelope care pun in pericol siguranta lor cat si a celorlalti participanti la trafic.

Spor la vanzare, considera free up.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

in cazul in care nu te-ai prins, pretul este facut pentru o bucata, cealalta este bonus.

 

cele de care vorbesti cu stare buna, eu am mers fara nici un fel de problema pe ele un an, in tot felul de conditii, am vazut ca are acel petic, efectiv cand am schimbat anvelopele cu cele 225.

 

asta cu siguranta, e discutabil, eu am mers si cu 220 cu ele, pe janta s-au echilibrat cu vreo 30g, nu bateau, aveau aderenta, erau totusi un model de top, cu vechime sub 2 ani si sub 20k km. Eu as fi avut si am mai multa incredere in ele, decat in niste anvelope la 200 noi la aceasi dimensiune.

 

oricum alea le-am dat si sunt folosite in continuare fara probleme.

Edited by Merlin21
Link to comment
Share on other sites

"Sunt folosite fara probleme".. e clar ca este subiectiva afirmatia.

Din punctul meu de vedere sa ai masina de 10 k euro si sa nu ai bani de 4 gume premium este tipic romanesc. 4 gume pe 17 premium costa in jur de 500 euro. Dar na, cand romanii nu cumpara cauciucuri bune, ce pretentii sa mai ai ca fac revizii la timp si schimba piese..

Bineinteles ca poti merge "lejer" si cu 220 la ora, insa eu unul imi pretuiesc viata mult mai mult de 500 euro. Evident ca sansele sa se intample ceva or fi mici, dar e vorba de mentalitate. No offense.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

tu confunzi lucrurile.. se pare ca nu e suficient de clar pt tine

 

eu le-am schimbat nu ca aveau petec, pt ca nu am stiut asta, le-am schimbat ca erau alta dimensiune si am luat tot acelasi model(pt ca din pct meu de vedere sunt cele mai bune), asa ca nu stiu cati schimba cauciuri de 2 ani doar ca sunt alta dimensiune.

 

cel care le-a luat, nu avea nici o masina de 10k era vorba de un e36 (putea sa fie orice, s-a intamplat sa fie bmw) si era pe bulgaria. dar nu este locul meu sa judec.

 

si cum iti place tie sa fi mai catolic decat papa, cumva in fiecare masina in care te urci, verifici inainte anvelopele, dot-ul/profilul/petice/galme? cumva inainte sa te urci in taxi verifici sa nu aiba slick-urile specifice? pt ca daca nu, atunci vorbim vorbe..

 

nu mie trebuie sa imi explici despre anvelope, stiu f bine ce inseamna si costa anvelope noi. de aici si preturile din topic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.