Jump to content

BMW e46 lumini de zi in bord


cristisad

Recommended Posts

Salut,

Am o problema in bordul unui bmw e46 316i 1.8 benzina,facelift( 2002).

Cand aprind luminile masinii sau pozitiile,in bord , unde e simbolul masinii, nu sunt indicate ca in poza de mai jos cum ca farurile sunt aprinse.

In poza de mai jos, in bord, sunt indicate cum ca farurile sunt aprinse. La mine nu indica nimic.

Care ar putea fi cauza? N-am leduri sau xenoane, am halogene .

 

 

 

 

http://img19.olx.ro/images_mercadorro/47398187_1_1000x700_schimb-lumini-interior-bmw-e46-seria-3-5-pitesti.jpg

Edited by cristisad
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Am o problema in bordul unui bmw e46 316i 1.8 benzina,facelift( 2002).

Cand aprind luminile masinii sau pozitiile,in bord , unde e simbolul masinii, nu sunt indicate ca in poza de mai jos cum ca farurile sunt aprinse.

In poza de mai jos, in bord, sunt indicate cum ca farurile sunt aprinse. La mine nu indica nimic.

Care ar putea fi cauza? N-am leduri sau xenoane, am halogene .

 

 

 

 

http://img19.olx.ro/images_mercadorro/47398187_1_1000x700_schimb-lumini-interior-bmw-e46-seria-3-5-pitesti.jpg

Salut!Pai atunci cand se aprinde in bord martorul cu bec aprins inseamna ca acel bec este ars.Asta arata acei martori.

Link to comment
Share on other sites

Când aprinzi luminile nu trebuie sa arate așa. Când ai o problema atunci se aprind

aaaaa

Mersi mult. Eu abia mi-am luat e46 si nu stiam.

Eu am crezut ca acei martori indica aprinderea luminilor, nu stiam ca de fapt acei martori indica o eroare la lumini.

Asta e, vin de pe renault )).

Multumesc mult la toti :).

Edited by cristisad
Link to comment
Share on other sites

Doar faza lunga ti-o indica (albastru) lucru pe care nu il vad in foto postata de tine :). Cea scurta si pozitiile sunt desenate pe comutator si se presupune ca stii deja ca le-ai aprins. Ca si trik, lasa semnalizarea pe o directie (stanga sau dreapta) si pozitiile aprinse, opreste masina si vezi ce se intampla ;). Eu prima oara tot de pe Renault am venit ;). Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! Edited by MCO
Link to comment
Share on other sites

Doar faza lunga ti-o indica (albastru) lucru pe care nu il vad in foto postata de tine :). Cea scurta si pozitiile sunt desenate pe comutator si se presupune ca stii deja ca le-ai aprins. Ca si trik, lasa semnalizarea pe o directie (stanga sau dreapta) si pozitiile aprinse, opreste masina si vezi ce se intampla ;). Eu prima oara tot de pe Renault am venit ;). Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!

 

 

Poza am luat-o de pe olx, nu e din masina mea.

Faza lunga este marcata, cand aprind.

La renault, faza scurta este indicata in bord si nu stiam de ce la bmw nu e indicata.

La bmw , in bord ,vad ca sunt indicate doar problemele :)

Multumesc.

Edited by cristisad
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.