Jump to content

Vand kit suspensie sport H&R pentru BMW 320D E46


Recommended Posts

Vand kit suspensie sport H&R pentru BMW 320D

 

Kitul este complet fata/spate pentru BMW320 E46 si este compus din:

 

Fata:

-arc H&R 29419 VA (F)- culoare albastru

-amortizor H&R F16-1011-01 si F16-1012-01-culoare gri

-kit protectie praf amortizor

-rulment sarcina

 

Spate:

-arc H&R 29419 HA ®- culoare albastru

-amortizor H&R D16-1011-01- culoare gri

-kit protectie praf amortizor

-rulment sarcina

 

Kitul este in perfecta stare estetica si tehnica(apropape nou), se pot furniza mai multe poze si documente(TUV,instructiuni de montare/demontare), certificat de control nemtesc.

 

Trebuie doar montata fara nici un reglaj sau adaptare!

Totusi se recomanda o verificare a geometriei-reglare directie, dupa orice modificare adusa la suspensia masinii!

Suspensia este demontata de pe masina mea personala adusa acum((luna Iulie) din Germania in vederea inmatricularii.

Suspensia a fost schimbata cu una standard(garda marita la sol).

Locatia produselor: Cluj Napoca

 

Pret: 300,- euro

post-73480-0-50542500-1437675833_thumb.jpg

post-73480-0-41765700-1437675847_thumb.jpg

post-73480-0-09476600-1437675860_thumb.jpg

post-73480-0-16485000-1437675873_thumb.jpg

post-73480-0-66569000-1437675885_thumb.jpg

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Buna,

 

Nu am fotografii facute, dar cred ca era aproximativ 35/20.

Facand o comparatie acum cu suspensia standard pe care am montat-o in locul celei sport, comportamentul masinii este total schimbat. Nici nu se compara cu cel sport...in sensul ca acum masina pare instabila...inainte se aseza pur si simplu in curbe, aveai o siguranta mult mai mare conducand-o.

 

Mai jos e un link cu datele tehnice ale suspensiei iar la pagina 3 se face referire la micsorarea distantei la sol cu cca 35mm.

 

http://www.autoteilemann.de/media/content/pdf/tecdoc/PDF5060/29419.PDF

 

Pot sa-ti spun ca pe spate de exemplu initial era :

-lungime arc: 240mm

-lungime telescop: 580mm

 

Suspensia actuala:

 

-lungime arc: 250mm

-lungime telescop: 620mm

 

Trebuie sa-ti spun ca a fost o adevarata lupta ca sa gasesc suspensia spate asa cum am vrut-o eu inaltata...

Edited by sancumarius
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Buna,

 

Eu am cumparat masina anul asta(luna trecuta), masina a avut un singur proprietar in Germania, si are 223.000 km reali.

Suspensia sport era trecuta in brief-ul mic (la sectiunea mentiuni)cu detaliere a dropp-ului 35mm/20mm,culorii arcurilor respectiv a telescoapelor, precum si a altor detalii.

Data efectuarii mentiunilor in brief este 20.08.2014 iar atunci masina avea 200.265 km

 

Sa ma crezi ca telescoapele H&R aveau compresie mai buna decat telescoapele noi KYB pe care le-am montat pe spate.

 

Tot in acelasi contex: nu vreau doar sa ma scap de ele...nu ma grabesc, nu sunt nevoit de bani, am o oarecare varsta(aproape 50)...sunt om serios(cel putin asa ma consider)

 

Important este ca in urma actiunilor noastre sa nu ne aratam cu degetul pe strada, ci sa ne salutam si vedem/revedem cu placere!

 

Daca ai drum in Cluj se pot vedea, sau poate ai pe cineva in zona sa vina sa le vada...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buna,

 

Dan_316i si Kenbobo,

 

Incerc sa va raspund prin PM dar nu reusesc(cred ca ceva imi scapa)

 

Sincer, prefer sa le dau ,,la pachet''. Tot kitul;

Este mai bine si pentru cel care le cumpara(ma pun in locul cumparatorului), iar imperecherea(arc+amotrizor) facuta de cei dela H&R cu siguranta ca a fost facuta pe baza unor studii(ma refer la duritatea/lungimea arcului si la presiunea(compresia)/lungimea amortizorului. Iar pentru ea-masina...numa' rade cu un kit complet de H&R in loc de un arc KYB(sau altceva) + H&R...

 

Totusi: Dan_316i si Kenbobo faceti-mi o oferta.

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

Buna,

 

Din pacate nu reusesc sa comunic cu cei care incearca sa intre in contact cu mine.

 

Date contact:

 

Sancu Marius

mobil: 0742049610

tel/fax: 0363104227

email:mikerom@upcnet.ro sau sancumarius@gmail.ro

 

Nu stiu daca am voie sa postez aici datele mele de contact(imi cer scuze daca nu e voie si suport consecintele)

 

Cu respect,

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.