Jump to content

BMW e46 316ti compact


xLoud

Recommended Posts

Salut, imi fac si eu prezenta destul de subtil pe aici.

Am decis ca a venit timpul sa fac ceva modificari minore la masina ( Nivel estetic, oricum puturosul 4l 1.8 e bun pentru mine, prea bun chiar )

Vorbim de un BMW e46 316ti Compact (cea din semnatura) care din fabrica nu a venit cu xenoane si cu proiectoare ( deh, ca doar e masina de oras)Doresc sa adaug xenoane, dar nu stiu care metoda e mai convenabila (privita din majoritatea virgulelor de vedere

1. Achizitie faruri cu toate cele necesare la un loc

2. Cumparat totul separat si facut la coltul... aeroportului + mancare si bautura

Care e mai rentabila ?

Ce specificatie trebuie sa aibe lumina emanata ca sa fie ok si estetic dar si ca vizibilitate ? (nici nu vreau sa fiu un fel de liliac pe vreme rea) *Treaba cu RAR-ul... ramane de vazut...

Ideal ar fi ce sa bata foarte slabut spre albastru, nu sunt atras de cele care bat tare in albastru/alb.

Referitor la proiectoare.

Se pot adauga ? Mentionez ca masina din fabrica era 0 la proiectoare

De unde pot obine cele necesare ( ca si calitate ma refer)

Ce specificatii au luminile cele mai galbene si cele mai vizibile ( ma intereseaza sa fie cat mai ok estetic, dar la vreo ceata de nu vezi 30 de cm sa ajute si ele cat de cat )

Proiectoarele trebuie sa aibe doar acea sticla galbena sau si becul in sine trebuie sa fie galben ?

Multumesc :rolleyes:

post-73152-0-55620500-1440529451_thumb.jpg

Edited by xLoud
Link to comment
Share on other sites

nu as putea sa zic ca sunt slabe, dar nici nu ma incanta, si nu stiu alta varianta mai ok decat xenoane, in plus injur destul de mult seara, mas bucura sa injure si altii frantics.gif mai ales cei care nu au lupe si mai circula si cu faza lunga.... hyper.gif

 

Am zis ca poate numa eu gasesc xenoane scumpe... dar vad ca nu am avut norocul sa ma insel...

Edited by xLoud
Link to comment
Share on other sites

 

postul nr.5 by X X L

 

 

pe coupe facelift nu merg...<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 13px; line-height: 19.5px; background-color: rgb(250, 251, 252);"><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 13px; line-height: 19.5px; background-color: rgb(250, 251, 252);">de fapt, pe E46 acest retrofit poate fi facut pe urmatoarele modele:<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 13px; line-height: 19.5px; background-color: rgb(250, 251, 252);">- sedan/touring: nFL 1998-2001 si FL 2001 - 2005<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 13px; line-height: 19.5px; background-color: rgb(250, 251, 252);">- coupe/cabrio: DOAR nFL<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 13px; line-height: 19.5px; background-color: rgb(250, 251, 252);">- compact: niciun - model

 

 

Link to comment
Share on other sites

cred ca raman la cele stock momentan, frantics.gif

 

Dar de acele proiectoare galbene ?

 

vad din ce in ce mai multe,mai ales pe seria 1 doarece le au rotunde, dar am vazut si pe un compact negru care le avea dreptunghiulare, dar nu stiu ce caut mai exact, asta e problema... download.gif, e moartea pe pamant pentru mine cand le vad :)

 

oricum inca ma chinui cu boala luminilor care imi apar pe bord cum ca nu ar fii ceva ok cu farurile... chit ca cel din dreapta ma mai lasa sa respir, dar stanga sta aprins mai ceva decat ... nam idee de comparatie...

 

Oricum, sufera de prostii masina, dar care ma gadila estetic nu altceva...

Edited by xLoud
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.