Jump to content

Vand bmw e60 2007


Xxerim

Recommended Posts

Vand bmw e60

https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:BMW_E60_front_20080515.jpg

Poza nu e reala (o sa pun si reale) dar arata similar.

Pret 10000 euro dar nu ezitati sa-mi faceti alte oferte.

O dau la cea mai buna oferta primita.

Fara schimburi.

 

Km: 215000 aprox

Provenienta romania, al doilea proprietar

Dotari: clima, bixenon, scaune incalzite, senzori ploaie/lumini, piele artificiala neagra (vezi vin)

Vin cn46728pt mai multe detalii.

Este argintie si are cutie automata cu schimbul de ulei facut ultima oara pe la 180.000.

Bara fata cam trebuie schimbata (e crapata, a inceput sa si sara vopseaua, arata rau).

525d, 2500 cc, 177 cp, fabricata in feb 2007.

Are si jante de iarna, pe 16, cele clasice pt acest model, cu cauciucuri cu tot (ele nu sunt in buc.).

Locatie: Bucuresti.

Taxa platita si nerecuperata (masina a fost cumparata in leasing).

Masina merge bine si functioneaza totul pe ea. Este intretinuta bine dpmdv.

Nu are nimic extra fata de dotarile din fabrica.

 

 

NrTel0770415118

 

Nu am gasit acel vin decoder sa pun eu. Dar in linii mari astea sunt optiunile.

  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Pretul e negociabil.

Acum recunosc, pe siturile de specialitate gasesti e60 la 7000 euro cu km mai putini. Dar din 2005 probabil. Si istoric.... poate au, nu e treaba mea.

E alegerea fiecaruia.

Si negociabil, cat sa mai repet :)

dar momentan nu o dau cu 8000 ca mi se pare putin. Peste 2 luni, cine stie? :)

Ca doar nu raman cu ea in parcare.

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pret nou: 9300 euro, fara roti de iarna.

Daca se doresc si rotile de iarna, gasim o solutie. Le tin la cineva in alt oras.

Va rog frumos sa ma intelegeti dar nu mai negociez telefonic.

 

Va multumesc!

 

Da Andrei_vuv, defect de fabricatie. Dar nu al masinii.

Edited by Xxerim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

pai la comentarii toti suntem cei mai buni,si pe banii altora cu atat mai mult.

@xxerim negocierea prin telefon e oarecum ceva clasic la noi,nu conteaza sa vada masina sa mearga cu ea,omul da din prim 7000 prin telefon ca atat are el "ultimii bani".

Edited by alex230ro
  • Like 9
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masina e inca la vanzare.

 

Oricum, am aflat niste chestii interesante in acest topic:

- esti mafiot daca reusesti sa vinzi un e90 din 2006 cu 8500 euro pacalind pe cineva (voluntar sau involuntar)

- un om care a schimbat turbina si volanta umbla la kilometraj - imi cer scuze anticipat daca am inteles gresit.

- trebuie sa gasesc un fraier ca sa vand masina

- ai piesele importante schimbate => costuri mici ulterioare. Eu stiu cat costa placutele/bujiile originale. Cat o turbina pe okazii. Nu mai zic de filtru epurator, galerie evacuare (avea o fisura), bujii, releu, cauciucuri iarna.... depasesc cu mult costul unei turbine "de pe net".

- o masina cu 350.000 km intretinuta (pe vorbe, fara facturi, ca in bord afisa 200.000 Km) e mai buna decat una de 170-220.000 Km cu verificare la reprezentanta.

 

Va spun eu: turbina si cutia de viteze nu pica niciodata daca masina e intretinuta corespunzator (turbina: bujii functionale, filtru particule in regula, galerie evacuare buna, traseul gazelor fara probleme; Cutie viteze: fara circuit/cerculete, verificat uleiul si starea garniturilor, eventual schimb). NU ma pricep la mecanica, eu doar citez ce mi-au spus oameni cu scoala si experienta in domeniu.

 

Ce sa mai zic, imi urez succes singur.

  • Like 7
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.