Jump to content

Scartzait


SM07PRM

Recommended Posts

cand emrg cu viteza mai mica(aprox30km/h) sau franez usor se aude un scartzait ce te zgarie la urechi...placutele nu au cum fi caci scartzaitul il aud de pe la 11 000 de km am tot zis ca e vreo pietricica si ca a disparea dar deja am 21 000 si nu dispare...cei de la bmw au zis ca nu e nimic anormal ca asa fac placutele si sa nu-mi fac griji...banuiesc ca voi stiti mai mult decat habarnistii aia de la autotransilvania care nu prea au legatura cu ceea ce inseamna bmw...lamuriti-ma daca e ceva normal sau sunt eu pur si simplu paranoic...
Link to comment
Share on other sites

totusi daca au zis ca nu e nimic in neregula si asa trebuie sa faca placutele dupa capul lor...pune-i sa-ti schimbe respectivele placute si vezi daca mai face la fel...

228719[/snapback]

 

 

acum mai astept inca 1000 de km pana la revizie si o sa va atunci despre ce e vorba...oricum revizia o sa o fac la bavaria pt ca la autotransilvania sunt cam pe dinafara...

Link to comment
Share on other sites

acum mai astept inca 1000 de km pana la revizie si o sa va atunci despre ce e vorba...oricum revizia o sa o fac la bavaria pt ca la autotransilvania sunt cam pe dinafara...

228801[/snapback]

Nici cu automabileBavaria nu imi e rusine..sunt buni de numai pot... :blink:

Link to comment
Share on other sites

cred ca e de la placute totusi,cumparati ATE sau Lucas se uzeaza mai repede dar nu ai probleme.

229085[/snapback]

 

 

 

daca ar fi de la placute nu ar trebui sa ma avertizeze in bord?nu stiu ce sa mai zic...unii zic ca e ceva normal dar ma gandesc ca la o masina noua ,sa nu mai zic si BMW nu ar trebui sa se auda nici un fel de zgomot...acum astept cu nerabdare revizia desi ma cam tem...

Link to comment
Share on other sites

in bord ti se aprinde becul cand sant uzate,placutele mai pot scartii daca ferodoul de pe ele este mai dur

229096[/snapback]

 

Nu cred sa fie de la asta , totusi nu cred ca BMW ar pune din fabrica ceva de proasta calitate sa scartzaie.......sincer !

Link to comment
Share on other sites

Exista o solutie care se foloseste ca sa nu mai scartaie placutele. Cred ca se gaseste prin majoritatea service-urilor.

229429[/snapback]

 

se mai poate sa se fi intarit materialul dupa ele la freo frana puternica la o viteza mare (cel putin 160-170km/h) si atunci se poate sa le dai jos si sa le dai cu shmilgher ca sa le shlefuiasca putin..incerca asta si vezi dupa ce mai face

 

din cauza frecarii se poate inrosii si dupa aceea la racire sa se intareasca

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

se mai poate sa se fi intarit materialul dupa ele la freo frana puternica la o viteza mare (cel putin 160-170km/h) si atunci se poate sa le dai jos si sa le dai cu shmilgher ca sa le shlefuiasca putin..incerca asta si vezi dupa ce mai face

 

din cauza frecarii se poate inrosii si dupa aceea la racire sa se intareasca

229431[/snapback]

 

 

 

asta mi-au spus si cei de la bmw ca pot sa le dea jos sa le curete sau ceva de genu dupa care nu vor mai scartzai...dar oricum la o masina precum bmw lucrurile astea ar trebui gandite....e masina nemteasca la urma urmei...sunt curios ce imi vor spune lka revizie dar culmea cand ajuns la ei la reprezentanta nu mai suna nimic...e incredibil...oricum multumesc pentru lamuriri

Link to comment
Share on other sites

asta mi-au spus si cei de la bmw ca pot sa le dea jos sa le curete sau ceva de genu dupa care nu vor mai scartzai...dar oricum la o masina precum bmw lucrurile astea ar trebui gandite....e masina nemteasca la urma urmei...sunt curios ce imi vor spune lka revizie dar culmea cand ajuns la ei la reprezentanta nu mai suna nimic...e incredibil...oricum multumesc pentru lamuriri

229442[/snapback]

e masina nemteasca care este gandita ca un bun de larg consum..ceea ce inseamna ca toata lumea tre sa traiasca...si bmw si piesele auto si mecanici...

si si si si ....intelegi?

 

cu alte cuvinte e o masina care manaca bani si produce profit....in sens invers decat pt proprietar...:blink:

 

si numai bmw..atat mercedes cat si vw cat si audi ...toti la rand au aceeasi politica,insa bmw si mercedes sunt putin mai finuti decat alti precum renault,opel,vw,audi(la care pica volantele intr-o veselie)..

Link to comment
Share on other sites

cred ca e de la placute totusi,cumparati ATE sau Lucas se uzeaza mai repede dar nu ai probleme.

229085[/snapback]

 

Eu folosesc discuri Brembo si placute Textar si mi se par foarte bune.

Link to comment
Share on other sites

eu am un E90 din 2005 modelul nou 2.0d,163 cp,si am avut la probleme de mam saturat de el.Volanta,cotiera,suporti cutie de viteze,bord si acum senzor de temperatura,,,in doar 60.000 km.Il sfatuiesc pe cel care sa saturat de Autotransilvania ,sa mearga la un un baiat foarte bun la Contempo Brasov pe nume Robert.Vil recomand din suflet aviz posesorilor marca BMW.Ce nu au stiut cei din Linz-austria .a stiut el.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.