Jump to content

CASCO vs RCA


bara_ac

ce alegeti?  

4 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

am vazut ce a patit Compactu si ma gandeam cum e mai rentabil...

io m-am gandit ca nu se merita CASCO, fiindca daca economisesti niste bani in 3 ani fara accident, atunci te "acoperi" la pagube. banii care ar trebui sa ii dai la CASCO!

am auzit ca vor exista si CASCO de o zi... 10 euro parca!

Edited by bara_ac
Link to comment
Share on other sites

Daca tu ai o masina care costa 3-5000E si in decurs de trei ani acoperi eventuala paguba, asta nu inseamana ca toti avem astfel de masini... Eu merg pe casco. Edited by Maverick
Link to comment
Share on other sites

... ce-ar fi sa-mi iau un X5 din Germania modelul nou si sa nimeresc intr-un loc cu inundatii ? sau sa ia foc ? sau sa ma rastorn cu el ? pierd vreo 50-60 mii nu ?

 

...

230092[/snapback]

 

 

majoritatea politelor casco nu te despagubesc in cazul unor calamitati naturale, cum ar fi inundatiile. nu te despagubesc nici in cazul unui accident pe trecerea de cale ferata, sau petrecut intr-un tunel. totodata, nu te despagubeste, daca accidentul s-a petrecut pe un drum nemarcat pe harta.

Link to comment
Share on other sites

posibil, unii sa aibe si clauza asta. poate la unele companii de asig, se plateste separat, la fel cum se plateste separat si vandalismul. eu am avut masinile pe leasing cu casco la ardaf, si acolo era mentionata clar chestia cu inundatiile. eu asa am facut contractele la rent-a-car, in functie de contractul de asigurare.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.