Jump to content

BMW 520D F10 MAI 2011


akon

Recommended Posts

Ba da...poveste lunga cu e60,gen vandut de 2 ori(am primit avans dar nu s-a mai concretizat vanzarea).

Pana la urma am vandut masina la 225k cu 13k e.Am facut ~20k fara sa ceara nici macar un banut in afara de revizie.Cand am pus-o pe forum au sarit toti ca masina e teapa etc etc.Am facut test la banat car si s-au mirat aia de ea,nu s-a gasit nici un defect.

Din cauza unora care comenteaza total degeaba,unii pot rata o masina ok.

A dat e60-ul cu 13k, dar el avea masina pusa la 12k. S-a oferit unul sa ii mai dea niste bani in plus decat a cerut el. :LMAO:

  • Like 6
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza cu ce te imbraci in masina, ci conteaza unde mergi imbracat asa. Sunt o gramada de oameni (gen olteni) care se imbraca in trening si cand merg la sport, si cand merg la concert la filarmonica. Am avut o gramada de colegi dinastia la facultate, 99% dintre ei veniti de la Valcea in jos.

Eu sunt oltean si nu ma imbrac in trening niciodata. Ai vazut tu olteni in trening la filarmonica ? Scria pe trening din ce zona vin ?

  • Like 8
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt oltean si nu ma imbrac in trening niciodata. Ai vazut tu olteni in trening la filarmonica ? Scria pe trening din ce zona vin ?

 

Ideea cu filarmonica era doar un exemplu. Oltenii nu prea frecventeaza filarmonica oricum. Dar in Sibiu sunt pline facultatile de olteni din Valcea. Si da, majoritatea vin imbracati in trening la facultate (tin sa precizez ca nu la facultatea de sport, si nu in timpul orelor de sport). "Ai inteles boss"? 8)

  • Like 4
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Update 2:

 

-Am facut revizia ulei bmw twin+filtre(ultimul schimb era facut la ~163k).Practic nu necesita nici o investitie multa vreme de acum incolo.

-Masina se inmatriculeaza saptamana aceasta.

 

Pret 18.500 europeni

Edited by akon
  • Like 2
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Ideea cu filarmonica era doar un exemplu. Oltenii nu prea frecventeaza filarmonica oricum. Dar in Sibiu sunt pline facultatile de olteni din Valcea. Si da, majoritatea vin imbracati in trening la facultate (tin sa precizez ca nu la facultatea de sport, si nu in timpul orelor de sport). "Ai inteles boss"? 8)

 

 

Sunt oltean 100%, lucrez in sistemul bancar de peste 10 ani, ma urc intr-un f10 la costum, seara merg la miscare, fac sala, cand ma intorc iau treningul pe mine, cand merg la paine, la fel, treningul, cand merg la fotbal, evident: treningul, deci cred ca tine doar de situatie, de moment :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

..., seara merg la miscare, fac sala, cand ma intorc iau treningul pe mine, cand merg la paine, la fel, treningul, cand merg la fotbal, evident: treningul, deci cred ca tine doar de situatie, de moment :)

Desigur, seara la mișcare, la salĂŁ, la pâine sau la fotbal mergi pe jos sau pe bicicletĂŁ, nu cu BMW cĂŁ strici imaginea!

  • Like 2
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cateva precizari,asa ca update:

-are in prezent 178.6**km(masina circula zilnic)

-sunt deschis la orice test cu precizarea ca cei ce vor doar un test drive cu masina sa se abtina.

In rest masina merge fara probleme,doar motorina si ulei 2T:)

Poze recente:

 

more

post-7908-0-32825300-1454953980_thumb.jpg

post-7908-0-15724300-1454953995_thumb.jpg

post-7908-0-49281300-1454954294_thumb.jpg

post-7908-0-26684800-1454954306_thumb.jpg

post-7908-0-31240100-1454954317_thumb.jpg

Edited by akon
  • Like 3
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Da,toti negociaza agresiv,am primit oferte de 12mii dar cele mai multe 14mii:))

Cand am vrut prima data sa o dau primisem oferta ferma de 18k dar nu am lasat o sa plece.e ok,isi face treaba si isi va gasi cu siguranta cumparator la un mom dat.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Andrei te ai stricat si tu? Cate 520d din 2011 cu caracteristici asemanatoare sunt la vanzare pana in 15-16k?Fix 0!nu debita tampenii.am pus filtru min 2011 ,berlina,180kkm,piele,16mii.sau daca nu are navi mare si A/T e cu 10k mai ieftina?
  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

E pacat sa nu aiba navi mare pe un model ca asta. Iarasi, pretul este mai mic daca n-are navi. Pana la urma faci compromis pentru motor, dar nici ala nu e de 3000cm. La 18-20k gasesti 530d 535d cu navi mare...

 

Parca era "vand urgent", deci doar de aici te duce cu gandula ca ai nevoie de bani si mai negociezi...

Edited by AFk^
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asta e masina,asta o vand.Ca parere personala am avut navi mare pe e60 si la ce functii folosesc eu nu duc lipsa de nimic,tocmai deaceea nu a fost un criteriu in alegerea masinii.

Si ecranul mai mare cu ce ma atrage?nu am fetite de impresionat iar la drum lung oricum inchid ecranul pt ca e deranjant.Sunt pareri personale,tocmai deaceea producatorii ofera posibilitati de optionare a masinilor.

  • Like 1
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.