Jump to content

Probleme cu faruri la E46


Recommended Posts

Ati observat cat de proaste sunt geamurile farurilor la E 46. daca ciocanesti in ele simti imediat dupa cum suna... Mi-am spalat singur farurile ca eram la tara si se murdarisera rau de insecte de la mers cu viteza foarte mare(230 chiar o portiune:)) si am folosit un burete de bucatarie + pur universal si apa, atat. E adevarat am dat cu partea abraziva pe faruri un pic si dupa ce am curatat am observat ca se crapasera un pic... Se pot schimba geamurile doar, aveti idee? La ambele s-a intamplat asta si la stangul si la dreptul un pic, dupa care m-am lasat pagubas...

 

Altceva, si pe geamurile fata + parbriz am dat cu acelasi burete si se pare ca le-am zgaraiat o idee, foarte putin, dar cum am masinutza impecabila ma doare :blink: intelegeti... E vreo solutie si pt astea sa le duc undeva sa le faca ceva, slefuire etc....?

Link to comment
Share on other sites

Da, parca era o solutie. cauta pe la ingrijire si intretinere ca era un topic deschis despre geamuri zgariate. Cat despre geamurile farurilor...nu am idee. io era sa scap masina intr-un sant si m-am proptit cu ea intr-un gard cu sarma ghimpata si mi s-a zgariat geamu de la faru stanga...de departe nu se vede dar...Sigur se pot schimba...da cred ca sunt scumpe la AB iar in alta parte....

bafta

Edited by ironm
Link to comment
Share on other sites

1,3mil pt un geam :blink:

24006[/snapback]

 

Mda, ai dreptate, dar oare nu om putea noi gasi ceva la dezmembrari? Am auzit ca se mai dezmambreaza si din astea mai noi gen E 46 care nu sunt "chiar in regula"... Chestia e unde oare?!?

 

Si la ce magazin in Colentina te referi de era 1.300.000?

Link to comment
Share on other sites

Eu nu prea am inteles, le-ai crapat sau le-ai zgariat? Ca doar nu le crapi cu un burete.

24041[/snapback]

 

Cel stang l-am crapat... Am fracat cu partea abraziva a buretelui de bucatarie sa steg insectele moarte care acopereau cam tot pe acolo.... e adevarat, probabil am apasat si nu mi-am dat seama... Nu prea imi dau seama cat de tare :blink: apas

Link to comment
Share on other sites

Cel stang l-am crapat... Am fracat cu partea abraziva a buretelui de bucatarie sa steg insectele moarte care acopereau cam tot pe acolo.... e adevarat, probabil am apasat si nu mi-am dat seama... Nu prea imi dau seama cat de tare  :blink: apas

24126[/snapback]

 

Nu stiu ce sa zic, cam ciudat incidentul, poate era lovit inainte sau cine stie ce alt motiv. Si tocmai ma gandeam sa imi scot si eu geamurile sa le curat.

Link to comment
Share on other sites

Poate nu era original daca s-a crapat asa de usor

24141[/snapback]

 

este Bosch, original, m-am uitat si la seria lui... ambele sunt originale, masina am cumparat-o din Germnaia de vreo 2 luni asa personal, nu are urme de accident, service book, tot ce trebuie...

 

cele din colentina or fi originale...?

 

Poate daca ne facem timp intr-o zi ne intalnim eventual si la un drive test si arat si despre ce e vorba.

PM cu id -ul meu de messenger:)

Link to comment
Share on other sites

este Bosch, original, m-am uitat si la seria lui... ambele sunt originale, masina am cumparat-o din Germnaia de vreo 2 luni asa personal, nu are urme de accident, service book, tot ce trebuie...

 

cele din colentina or fi originale...?

 

Poate daca ne facem timp intr-o zi ne intalnim eventual si la un drive test si arat si despre ce e vorba.

PM cu id -ul meu de messenger:)

24199[/snapback]

Alea din colentina sunt originale tot BOSCH

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.