Jump to content

Codare Angel eyes la deschiderea usilor


Colombian Heaven

Recommended Posts

Salutare tuturor,

 

Detin un E90 cu xenon dynamic adaptiv original de fabrica. Ma intereseaza daca pot sa codez luminile angel eyes (pozitiile) sa se aprinda atunci cand deschid masina (welcome lights), adica cand apas pe deschis pe telecomanda. Acum de cate ori deschid masina luminile nu se aprind deloc. M-ar mai interesa daca as putea coda ca in loc de day time running light sa mearga doar pozitiile (angel eyes-urile) in loc de becul xenon care se aprinde cand DRL e activat din I-Drive. Stie cineva daca se poate? Va multumesc,

 

Da-ti click pe link-ul de mai jos sa vedeti exact despre ce e vorba:

 

 

Va multumesc,

 

Ch

Edited by Colombian Heaven
Link to comment
Share on other sites

Din cate am inteles unele optiuni merg doar pe e90 mai recent(gen 2007-2008). Ideea e sa fie instalat in masina modul FRM 2 sau FRM 3. Si eu am un e90 din 2006 iar functia welcome lights imi aprinde doar luminile din interior si cele din manere. In schimb la cealalta masina, X1 din 2011 la deblocarea masinii, mi se aprind luminile din interior, cele din manere, cele de la numarul de inmatriculare si AngelEyes-ul. De asemenea, pe X1 am DRL-ul setat pe luminile AngelEyes, pe cand la e90 nu pot activa DRL-ul pe AngelEyes. Edited by Alexandru.k_24
Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza daca pot sa codez luminile angel eyes (pozitiile) sa se aprinda atunci cand deschid masina (welcome lights), adica cand apas pe deschis pe telecomanda. Acum de cate ori deschid masina luminile nu se aprind deloc. M-ar mai interesa daca as putea coda ca in loc de day time running light sa mearga doar pozitiile (angel eyes-urile) in loc de becul xenon care se aprinde cand DRL e activat din I-Drive. Stie cineva daca se poate? Va multumesc,

 

Depinde de modulul FRM instalat pe masina. Daca ai FRM 1 nu poti face nimic. Daca ai cel putin FRM2, se poate coda si Welcome Home si AE as DRL. In principiu, trebuie sa ai masina mai noua de martie 2007 sau sa schimbi modulul FRM :)

Link to comment
Share on other sites

Pfff ce pacat...a mea e din iunie 2006 si nush ce FRM are pe ea. Vroiam sa imi cumpar aplicatia CARLY FOR BMW si sa iau si adaptor WI FI sa o codez eu, insa daca nu permite FRM-ul nu cred ca are rost sa dau 100 euro degeaba. Big Moon stiu ca la LCI se poate, a mea nu e LCI din pacate. MGS stii cumva cum pot afla ce FRM am pe masina? Se poate vedea pe REAL OEM ? Modulul FRM nu vreau si nici nu o sa il schimb, nu prea imi place sa pun eu retrofit-uri pe ea.
Link to comment
Share on other sites

Ai FRM1 AHL, probabil 61359128185 sau 61359128185 - daca lasi o seria de sasiu iti spun exact p/n.

In cazul in care ai telefon cu sistem de operare Android, e mai ok sa folosesti un cablu de diagnoza (K+ DCAN) si un adaptor USB-micro USB (cablu OTG). In plus, se poate instala Carly ( full ) si 'prin metode mai putin ortodoxe'.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.