Jump to content

bataie ciudata


Recommended Posts

De ceva vreme am observat o bataie pe partea stanga a masinii dinspre roata din fata.Se aude doar cand intru pe drum accidentat(drum de tara cu pietris etc...),pe sosea nimik.Masina are suspensie sport.Stie cineva ce ar putea fi?Am schimbat brate fata,bucsi,pivoti,bielete chiar si caseta de directie si nu am rezolvato.Stie cineva ce ar putea fi?

 

Masina este un E46 318d 07.2003 touring

Link to comment
Share on other sites

Nimeni na mai patit asta? :blink:

234927[/snapback]

aceeasi problema am avut-o eu la e34 de vina a fost bieleta de la bara stabilizatoare si daca tot am umblat acolo am schimbat si bucsile de la bara stabilizatoare, insa daca zici ca le-ai schimbat..... verifica totusi sa fie toate stranse bine sa nu aiba joc , verifica portetrierul , cineva avea problema asta din cauza lipsei sigurantei de la placuta de frana ....singura solutie e sa le iei prin eliminare...bafta

Edited by ciupi4you
Link to comment
Share on other sites

mersi pentru raspuns o sa incerc si portetrierul

235023[/snapback]

 

du-te frate la service specializat (auzi tu le iei prin eliminare) pai asa schimbi tot si nu ii dai de cap.

P.S

am fost la un servis no name recomandat de un tovaras si aia mi-au spus ca tre sa schimb basculele cu tot cu pivoti, ca pivotii sunt de vina, dar am incercat si la FILARET si astea mi-au schimbat bucsele de la bascula si gata treaba (cu piese cumparate din alta parte ca la ei sunt scumpe )

Link to comment
Share on other sites

sau poate ai ceva in torpedoul ala mic

235170[/snapback]

prietene in primul rand lasa ironiile acasa....daca pe tine te dau banii afara din casa asta nu inseamna ca toata lumea trebuie sa faca la fel ca tine....luarea prin eliminare nu inseamna sa schimbi totul (din moment ce omul deja a schimbat)inseamna pur si simplu sa ridici masina pe un cric si verifici daca toate suruburile sunt stranse asa cum trebuie....

 

ROMANU TOT ROMAN, sa iasa el mai ieftin da pana la urma tot mapi scump iesi

 

te pomenesti ca aia de la "servis" sunt nemti sau ce???????

se vede ca pentru tine masina e un mijloc de transport in comun sau o alta metoda de agatat femei, pt noi poate e o pasiune, poate ca noi ne simtim mai bine cand strangem un surub si vedem rezultate imbucuratoare...de mecanici care te pun sa schimbi piese de pomana sunt satul asa ca prefer sa-mi repar singur masina macar stiu ca nu isi da altu cu presupusu pe banii mei....sper ca ai inteles ce am avut de spus..

@buldy scuze de off topic

Link to comment
Share on other sites

prietene in primul rand lasa ironiile acasa....daca pe tine te dau banii afara din casa asta nu inseamna ca toata lumea trebuie sa faca la fel ca tine....luarea prin eliminare nu inseamna sa schimbi totul (din moment ce omul deja a schimbat)inseamna pur si simplu sa ridici masina pe un cric si verifici daca toate suruburile sunt stranse asa cum trebuie....

 

ROMANU TOT ROMAN, sa iasa el mai ieftin da pana la urma tot mapi scump iesi

 

te pomenesti ca aia de la "servis" sunt nemti sau ce???????

se vede ca pentru tine masina e un mijloc de transport in comun sau o alta metoda de agatat femei, pt noi poate e o pasiune, poate ca noi ne simtim mai bine cand strangem un surub si vedem rezultate imbucuratoare...de mecanici care te pun sa schimbi piese de pomana sunt satul asa ca prefer sa-mi repar singur masina macar stiu ca nu isi da altu cu presupusu pe banii mei....sper ca ai inteles ce am avut de spus..

@buldy      scuze de off topic

235184[/snapback]

np iti sustin afirmatia

Link to comment
Share on other sites

De ceva vreme am observat o bataie pe partea stanga a masinii dinspre roata din fata.Se aude doar cand intru pe drum accidentat(drum de tara cu pietris etc...),pe sosea nimik.Masina are suspensie sport.Stie cineva ce ar putea fi?Am schimbat brate fata,bucsi,pivoti,bielete chiar si caseta de directie si nu am rezolvato.Stie cineva ce ar putea fi?

 

Masina este un E46 318d 07.2003 touring

234128[/snapback]

 

ia mai citeste ce a schimbat omu asta la masina si nu a rezolvat problema... moralistule, ciupy4you

daca stii sa ti-o repari singur bravo tie, dar presupun ca buldy a fost pe serviceuri de colt de strada.

CHIAR SUNT CURIOS CARE ERA BUBA

Link to comment
Share on other sites

ms keos,gresala mea k nu am specificat dar au fost schimbate toate bieletele antiruliu.De serviceuri ce sa mai spun am fost la cele mai bune din Pitesti,la AB nu am fost deocamdata.Eu cred k e vorba de ceva iesit din comun ma gandesc la un tampon ceva pe la motor sau cutie.Mam gandit sa postez nu ca sa ies bine la bani ci ca sa vad dc a mai avut cineva problema mea.Ce crezi k daca ma duc la un service renumit e obligatoriu sami rezolve problema,nu prea cred pt k nici ei nu sunt atotcunoscatori.In final daca nu rezolv problema o sa ma duc la AB sau Filaret
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.