Jump to content

Pot sa fiu fericit?


c3rcool

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bineinteles ca poti sa fii fericit. Noi iti dam voie. Dar poti sa fii fericit si cu un trabant. Eu insa as lua 1502-ul cu ochii inchisi. Scoate-i totusi lampa aia de ceata din spate ca arata groaznic. Daca chiar te ingrijoreaza ceata, e simplu, condu-o pe ailalta cind e ceata. Si schimba-i cauciucurile ca sa fie la fel toate, ca nici nu arata bine asa, si nici nu-i imbunatateste cu nimic manevrabilitatea, ba chiar o strica. Daca vrei, cauta niste roti care sa aiba latimi diferite si pune-ti roti mai late pe spate (exista versiuni de Alpina care au 6" pentru fata si 7" pentru spate). E drept ca cu motorul de 1500 o sa ii cam cresti consumul degeaba cu cauciucuri mai late (acelasi efect - printre altele- il au si rotile tale mai mari pe spate). In plus, suspensia nu sta corect cu cauciucurile alea. Din cauza inclinarii caroseriei, suspensia fetei isi modifica unghiurile si o sa ii afecteze raspunsul mai ales in viraje.

 

Daca nu te preocupa puterea, e ocai cu motorul de 1500cc. Daca vrei sa ai o rezerva de putere pe care nu o asteapta nimeni pe strada de la o masina de virsta aceleia, pune-i un motor facut ca lumea (nu in Ro) de 2002 (sau ia direct un motor de 320i carburat, dar care sa stii totul despre el, adica in ce stare e, si sa fie bun, poate de la o masina pe care sa o conduci inainte de a cumpara motorul) cu un DGV32/36 si o sa-i lasi pe multi cu gura casacata pe strada. Avantajul daca gasesti un 320i de la care sa iei motorul e ca poti sa iei si galeria de admisie, pe care sa pui DGV-ul. Daca asta doresti. Astea sunt modificari care nu presupun decit sa desfaci si sa pui niste suruburi la loc, atit. Fara tiganeli.

 

Noroc!

Link to comment
Share on other sites

nu te supara...tot respectu pt E92 dar alalat e un trabant

238839[/snapback]

 

 

nu te supara ... dar chiar trebuie neaparat sa postezi ? ti`a cerut cineva parerea ? ........ tu esti pe acest forum mai mult pentru jigniri si nu pentru altceva ....

 

ma foarte mir ca mai esti lasat sa bantui ....

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
nu te supara ... dar chiar trebuie neaparat sa postezi ? ti`a cerut cineva parerea ? ........ tu esti pe acest forum mai mult pentru jigniri si nu pentru altceva ....

 

ma foarte mir ca mai esti lasat sa bantui ....

238918[/snapback]

si eu cred ca tu esti...o inteligenta...

si foarte educata...

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
asta vine de la cineva care conduce un audi.

239446[/snapback]

nu mai am Audi de vreo 3 luni :blink:

si daca aveam lastun si daca aveam rolls tot aceeasi parere o aveam...Eu nu am sentimente pt o marca anume...imi plac masinile care imi indeplinesc anumite criterii(INDIFERENT DE MARCA).

Deocamdata conduc un Santa Fe

Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

ati putea totusi sa va simtiti si sa scutiti useri cu masini vechi de pledoariile obositoare si de conceptie comunista??? si de off topicurile invidioase sau in afara subiectului?? sau stricam oricarui membru care are placerea de a ne arata si impartasi pasiunea pt bmw fie el si trabant din 74. eu unu prefer sa nu mai postez, ca de mult timp am observat ca nu am pt cine.asta din nou offtopic. si scuze ca am postat
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

atata cat am dreptul sa postez...fii sigur ca am sa o fac.ca te simti tu ofensat de parerea mea asta nu am ce sa fac.

una peste alta sunt multe modele retro superbe,iar multe care sunt niste gunoaie...si tu care esti restaurator stii cel mai bine asta...asa ca nu mai lua in nume personal ceea ce zic eu,nu e just.

Te salut!

Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

mie personal sa ti spun, parerea altora despre masinile vechi...............................si atata timp cat nu le indragesti si nu le consideri pe gustul tau nu mai posta la rubrica retro . citeste si nu mai rade de munca altora ,asta sigur ca supara un propietar de vechituri .eu deja nu mai postez poate o sa o faca si c3coo si lazar florin si alti de care radeti intr una. pt moderatori numai bile negre ca accepta asa ceva. noi nu ti am zis ca santa fe e un cazan de plastic.si nu aveti decat sa mi dati 7 ban uri si 5 suspend uri.forumu acesta nu mai este ce era .a ajuns o salata de orice.toti va certati si va injurati si va amenintati peste tot.asa ceva .............mai bine lipsa .asa ca mai bien reveniti pe linia pe care ar trebui sa fie un forum bmw
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

Santa Fe e intr-adevar un cazan de plastic prost....foarte corect,dar e masina de serviciu si mi se rupe :blink:

Hai sa nu ne certam totusi,si inca te rog nu imi mai cere tu sa nu postez sau sa postezi unde crezi de cuviinta.

Nu rad de munca nimanui,de unde ai inteles asta?....modelul asta chiar daca era proaspat iesit din fabrica,aceeasi parere aveam.

Interceptor,iti repet sunt masini si masini retro,unele valoreaza averi,altele nu valoreaza NIMIC

Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

nu ti am cerut ti am zis asa ca sa nu obosesti cand razi de altii.nu am nici un drept sa ti cer ceva .deci nu pot sa ti impun eu .nu ma cert cu tine ca nu am ce sa ma cert cu tine,si nici pt ce.doamne fereste .de tine imi ared sa ma cert .,ma cert destul cu taica miu tu lipseai.eu doar am facut o observatie sau mai multe .ca atare nu ai dece sa te superi .e parera mea.eu personal cred ca nu ai tu ce sa ostezi despre bmw uri vechi .poate decat parerile tale.care am observat care sunt .sii asa ca sa stii nu am nimic cu tine si nici cu altu care nu suporta masinile vechi .sau anumite bmw uri.soo
Link to comment
Share on other sites

hehe .. chill out interceptor. pana la urma e democratie remember? .. fiecare zice ce vrea si face ce vrea. oricum e pacat sa auzi ca un 1500 e trabant avand in vedere ca masinuta aia a revolutionat nu numai marca bmw ci si masinile de strada de la acea vreme. mie mi se pare super tare poza din topic si sincer sa fiu sunt uimit ca se poate face si la noi in primu rand din cauza ca in romania nu exista traditie in restaurarea masinilor si in al doilea rand ma gandesc ca cineva care isi ia un E92 ar putea avea prea multe fitze sa opreasca pt o poza cu o "vechitura" Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.