Jump to content

Folie Auto


black_e46

Recommended Posts

Deci....de 2 zile ma tot chinui sa pun folie :blink:

Dar nu reusesc de fiecare data face bule,cute se rupe.... :)

Stie careva niste secrete in a monta folia(fara a da geamu jos)? ceva tips and tricks :)

243086[/snapback]

 

 

trebuie sa folosesti un feon ..cu aerul cald la max ...si o spatula de plastic sa scoti apa .......sa nu dai f aproape cu feonul ca arzi folia mai ales daca e din aceea prosta din targ ...,,,si o iei usurel si cu rabdare .....deci cand ajungi cu folia la capat dai cu spatula si tii feonul in acelasi timp ..ar trebnui sa-ti iasa dupa cateva incercari :) Succes ...

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca nu o sa reusesti ! Du-te mai bine la o firma specializata , da 50 de ron sau cat o fi si o sa le puna ei ! Singur nu ai nici o sansa !

243110[/snapback]

 

 

eee..la 10 ron sulul de folie poa sa strice vreo 5 asa ..si va iesi intr-un final ...

.... satisfactia lucrului facut de tine :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare o prostie sa incerci asa de nebun , desii esti convins cred ca nu o sa reusesti !

 

Asa de amorul artei e ok , dar de altceva nu !

243152[/snapback]

 

 

e arta ..timp pierdut ..aceiasi bani pe care i=-ar da la cineva cu experienta ...dar ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa folosesti un feon ..cu aerul cald la max ...si o spatula de plastic sa scoti apa .......sa nu dai f aproape cu feonul ca arzi folia mai ales daca e din aceea prosta din targ ...,,,si o iei usurel si cu rabdare .....deci cand ajungi cu folia la capat dai cu spatula si tii feonul in acelasi timp ..ar trebnui sa-ti iasa dupa cateva incercari  :)  Succes ...

243096[/snapback]

 

 

Cu feonul nam incercat,sper sa reusesc :blink:

In rest cam asa am facut pana acuma,dupa vreo 3 suluri stricate, ultima bucata era sa o pun perfect.

 

Nu vreau sa merg la cineva sa o puna,pentru ca folia ii din piata nu se merita.....daca ma va opri politia va trebui so dau jos,daca se va decolora va trebui sa o dau jos,si iar va tebui sa merg la cineva sa mio puna(folia)

Plus,ii o mica satifactie ca ti-ai pus tu folia,nu?

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am pus singur folie.

Vezi sa nu fie masina in soare sau sa nu fie geamurile incinse de la stat in soare, in rest procedezi cum a zis Hanneman.

O data ce prinzi miscarea, o sa ti se para ff usor.

PS E bine sa te ajute un prieten.

Link to comment
Share on other sites

Cand stropesti geamurile foloseste o stropitoare d-aia de geamuri dar baga in ea apa si f mult sampon....o sa se intinda mult mai bine folie...mai ales pe luneta unde este suprafata plata...Succes...eu pe Dacie o schimbam de 2 ori pe luna ca ma oprea politia f des...pe Bmw nu am reusit sa o pun...am dat 2 milioane montajul si e plina de bule..:blink:...asta e...
Link to comment
Share on other sites

Ms de sfaturi :)

As mai vrea trei:

Inainte tai folia dupa forma geamului, sau dupa ce-o pun pe geam?

La luneta numi ajunge o bucata de folie,cum fac o pun din doua bucati?

Si tot la luneta,folie o montez pe dinauntru sau pe dinafara?,pe dinauntru mi se pare foarte inaccesibl locul de jos,nu stiu cum as putea so intind acolo :blink:

Link to comment
Share on other sites

Cand stropesti geamurile foloseste o stropitoare d-aia de geamuri dar baga in ea apa si f mult sampon....o sa se intinda mult mai bine folie...mai ales pe luneta unde este suprafata plata...Succes...eu pe Dacie o schimbam de 2 ori pe luna ca ma oprea politia f des...pe Bmw nu am reusit sa o pun...am dat 2 milioane montajul si e plina de bule..:blink:...asta e...

243545[/snapback]

 

 

nu fa prostia asta pt ca ramane pete albe cand se usuca ....se poate pune in apa ceva solutie dar foarte putin....cel mai bine e sa dai cu pulverizator de geamuri din ala care cica are si spirt in el :)

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

nu fa prostia asta pt ca ramane pete albe cand se usuca ....se poate pune in apa ceva solutie dar foarte putin....cel mai bine e sa dai cu pulverizator de geamuri din ala care cica are si spirt in el :blink:

 

bafta

243633[/snapback]

 

Subscriu......mai degraba din ala de geamuri decat sampon !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.