Jump to content

Gauri in bmw


alexandru77

Recommended Posts

Am gasit niste gauri in podeaua lui 320, in spate, acolo unde stau pasagerii. E normal, aveti si voi asa ceva?

Ele par date cu un scop bine determinat, sa fie de ventilatie?

243169[/snapback]

 

Pai explica exact unde le-ai vazut si cum arata. Sunt sub bancheta sau sub covorase?

Link to comment
Share on other sites

POZE ...sa le vedem si noi unde sunt...la E28 am vazut niste gauri/fante rotunde indreptate spre spate....adica sa scurga apa din masina...nu sa bage in timp ce rulezi...la e34 nu am decopertat asa adanc pe la picioarele pasagerilor si pe dedesubt nu am observat nimic... :blink:.
Link to comment
Share on other sites

POZE ...sa le vedem si noi unde sunt...la E28 am vazut niste gauri/fante rotunde indreptate spre spate....adica sa scurga apa din masina...nu sa bage in timp ce rulezi...la e34  nu am decopertat asa adanc pe la picioarele pasagerilor si pe dedesubt nu am observat nimic... :blink:.

243446[/snapback]

 

sa nu fie alea de la covorase... de tin covorasele lipite sa nu se miste..

sau masina ta vine din vestul salbatic...

Link to comment
Share on other sites

Poate e de ras..dar si la e34 exista acele gaurele...probabil acolo se fixau covorase originale, cu holtzsuruburi din plastic (atat de specifice bmw...vb de holtzsuruburi :) )

243827[/snapback]

 

ASA am eu covorasele prinse cu plastice d-alea de se invartesc ca sa iti faca covorasul stabil si sa nu se plimbe prin masina cum vrea el..si da gaurile sunt facute in asa fel incat se vede asfaltul... :blink: :) :)

 

daca ai mai mult de 4 gauri la fiecare pasager...atunci...ti-a dat gauri cu bormasina ca sa ai si aerisiri

 

glumeam!!!

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Sunt gaurele de iesit apa. Daca intri intr-o baltoaca in asa fel incat sa iti intre apa in masina pe acolo... inseamna ca masina deja se scufunda (intr-un mare lac) :blink: Pe acolo doar iese apa... e foarte greu sa intre in masina pe acolo decat daca ajunge la nivel pentru ca altceva nu are ce sa arunce apa in sus pe mijlocul masinii.

Sper ca intelegi ce vreau sa zic... nu e cazul sa te stresezi. E absolut normal si toate masinile au asa ceva

Link to comment
Share on other sites

Sunt gaurele de iesit apa. Daca intri intr-o baltoaca in asa fel incat sa iti intre apa in masina pe acolo... inseamna ca masina deja se scufunda (intr-un mare lac)  :blink: Pe acolo doar iese apa... e foarte greu sa intre in masina pe acolo decat daca ajunge la nivel pentru ca altceva nu are ce sa arunce apa in sus pe mijlocul masinii.

Sper ca intelegi ce vreau sa zic... nu e cazul sa te stresezi. E absolut normal si toate masinile au asa ceva

243869[/snapback]

da are dreptate si cu ocazia lor constructorul a folosit locul ca sa nu para ,o gaura aiurea, pt prinderea covoraselor

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

La mine gaurelele sunt cate doua la baza banchetei, in podea..si ies prin covorasul textil/tapiseria de pe jos :) a masinii...de aceea am presupus ca sunt pt fixarea covoraselor din cauciuc...si nu pt evacuarea apei rezultate din topirea zapezii de pe bocanci...cand esti la munte..ca prin alta parte nu mai vezi zapada :blink:
Link to comment
Share on other sites

La mine gaurelele sunt cate doua la baza banchetei, in podea..si ies prin covorasul textil/tapiseria de pe jos :) a masinii...de aceea am presupus ca sunt pt fixarea covoraselor din cauciuc...si nu pt evacuarea apei rezultate din topirea zapezii de pe bocanci...cand esti la munte..ca prin alta parte nu mai vezi zapada :blink:

244464[/snapback]

 

Zapada de pe bocanci nu cred ca ajunge sa se scurga pe acolo... se face prea putina apa..care doar umezeste un pic covorasele. Cred ca mai repede s-au gandit la cazurile cand uiti un geam deschis la spalatorie... sau cine stie ce ploaie torentiala... chestii de genul asta.

Link to comment
Share on other sites

in tabla podelei , in spate sunt 2 gauri cu un diametru de max 4 cm care au si dopuri de cauciuc , si sunt pt evacuare apa.

 

pe mocheta, in interior sunt 2 gaurele care au si 2 catari in care se baga clemele de prindere ale presului de noroi.

 

despre care din ele este vorba??????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.