Jump to content

Ajutor Xenon


sorinn29

Recommended Posts

sorine, ia-ti lupe morimoto cu bec h1 (~200 lei) si becuri xenon normale (kit d-ala chinezesc ~120-150 lei kitul).

nu merita in ruptul capului diferenta pana la lupele alea sau beucurile alea. de altfel lupele alea g3 nici nu se vor vedea frumos in farul de e46.

iti iei kit dedicat morimoto de 3 inch cu ornament special ptr e46.

 

si daca tot vrei sa faci treaba ca la carte, de banii respectivi iti montezi senzorii de autolevel + instalatia de spalat faruri...

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

sorine, ia-ti lupe morimoto cu bec h1 (~200 lei) si becuri xenon normale (kit d-ala chinezesc ~120-150 lei kitul).

nu merita in ruptul capului diferenta pana la lupele alea sau beucurile alea. de altfel lupele alea g3 nici nu se vor vedea frumos in farul de e46.

iti iei kit dedicat morimoto de 3 inch cu ornament special ptr e46.

 

si daca tot vrei sa faci treaba ca la carte, de banii respectivi iti montezi senzorii de autolevel + instalatia de spalat faruri...

Păi cineva mi-a recomandat asta.

Al meu vine cu instalație D2S din fabrică + spălătoare dar sunt slăbuțe xenoanele ce le am eu + că voiam bixenon de mult.

 

Si de kit-urile chinezești nu știu ce să zic, are un prieten și când ploua stă cu mașina în față la bloc :laugh:

 

Să nu fie lupele bune pentru far ?

Edited by sorinn29
Link to comment
Share on other sites

pai nu ai spus din start ca tu ai deja instalatie de xenon (originala, din fabrica a masinii).

mesajul meu a plecat de la ideea ca ai faruri simple, cu halogen pe masina si vrei lupe xenon.

 

in cazul asta cauta lupe FX-R D2S iar la becuri, poti lua si acele philips-uri dar si becuri no name (dar ia 4300 sau 5000k, NU 6000k)... Diferenta de bani dintre ele este mult mai mare decat diferenta de calitate. Ca o paranteza prietenul tau nu vede nimic pe ploaie pentru ca are xenoanele prea albastre - 6000k, daca ar fi pus 4300 sau 5000k situatia ar fi fost alta.

 

E posibil sa fie ok si lupele puse de tine, sincer nu cunosc pe nimeni sau sa fi vazut aceste lupe montate. toata lumea monteaza morimoto ptr cei care nu au xenon din fabrica si lupe fx-r pentru cei cu xenon original dar care, ca si tine, intampina probleme din cauza ca in timp lupele "se ard".

 

poate a montat cineva si Hella si vine cu vreo recomandare.

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.