Jump to content

intrebare...


Krebs

Recommended Posts

am vazut in unele poze ..la ceasuri, ala care arata si oil service-u ca ar mai arata si temperatura(cred exterioara)..asta e o optiune a masinii sau e la toate?! si daca da e standard, atunci cum fac sa imi apara si mie?
Link to comment
Share on other sites

am vazut in unele poze ..la ceasuri, ala care arata si oil service-u ca ar mai arata si temperatura(cred exterioara)..asta e o optiune a masinii sau e la toate?! si daca da e standard, atunci cum fac sa imi apara si mie?

243638[/snapback]

pai nu iti arata temp exterioara cand apesi pe butonu de la maneta de semnalizare? acolo unde dai si pt consum?

Link to comment
Share on other sites

pai nu iti arata temp exterioara cand apesi pe butonu de la maneta de semnalizare? acolo unde dai si pt consum?

243660[/snapback]

 

Adica cum? cred ca nu am buton d-ala pe semnalizator...

 

si bc(bord computer) cum ar trebui sa arate?

ca la toate e46 am vazut acelasi bord cu aceleasi ceasuri...

sa inteleg ca nu am butonul ala pe semnalizator si pt asta nu am senzor temperatura exterioara sau bc...?!

eu credeam ca senzorul ala era pt clima, ca sa se faca diferenta de temperatura exterior-interior (si daca se strica senzorul, nu iti mai merge clima)...

:blink:

 

prin urmare nu am asa ceva nu?!

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai buton pe semnalizator, inseamna ca nu ai board computer si nu poti vedea temperatura, consumul mediu, numarul de km pe care ii mai poti face cu benzina/motorina din rezervor, viteza medie....si cam atat parca. BC-ul (sau interfata ptr BC) e integrat(a) in maneta de semnalizare. Se poate inlocui maneta pe care o ai acum cu una care are buton in capat. S-a mai discutat; cauta pe forum si o sa gasesti.
Link to comment
Share on other sites

Masina e cea din semnatura ??....Daca da atunci sigur ai si tu, apasand maneta de semnalizare ca la dacia cand claxonezi , apasand in mod repetat poti alege ce sa-ti arate acolo........

243883[/snapback]

da masina din semnatura este cea de care vorbesc..adica daca imping in semnalizator o sa arate ceva sau nu ?!

o sa incerc si va dau de stire..

 

am impresia ca o sa constat ca nu face nimik.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai un buton in capatul ei , pe care sa apesi, nu apasa ca apesi de pomana. Bordcomputer ai sigur dar trebuie sa schimbi maneta cu una cu buton pentru a putea folosi functiile acestuia. Pe forum este un topic DIY chiar cu ce te intereseaza pe tine: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=5888

Spor la treaba :blink:

Link to comment
Share on other sites

da masina din semnatura este cea de care vorbesc..adica daca imping in semnalizator o sa arate ceva sau nu ?!

nu impinge prea tare ca dai in altele...in capatul manetei de semnalizare trebuie sa ai un buton cu inscriptia "BC", ca in poza atasata...daca nu ai asa, nu vezi temperatura si nici alta informatie din computer.

post-874-1181029414_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu impinge prea tare ca dai in altele...in capatul manetei de semnalizare trebuie sa ai un buton cu inscriptia "BC", ca in poza atasata...daca nu ai asa, nu vezi temperatura si nici alta informatie din computer.

243909[/snapback]

 

 

scapi ieftin oricum ca sa instalezi ...in jur de 150 E max .. :blink: poate si mai putin ..

Link to comment
Share on other sites

MS MULT..!!!

foarte precise informatiile voastre..saru-mana..

nu am asa ceva pe semnalizator..

asta e o sa ma linistesc si gata ca abia am scapat de o problema cu masina..

nu stia nimeni ce avea(nici testerele Bavaria sau Filaret),se balbaia la turatie constanta la 2 mii in rest mergea super,am schimbat debitmetrul si o electrovalva de la EGR si totul e roz...(asa ca numai vreau batai de cap)

 

ms mult pt info a fost clar si la obiect..

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

nu impinge prea tare ca dai in altele...in capatul manetei de semnalizare trebuie sa ai un buton cu inscriptia "BC", ca in poza atasata...daca nu ai asa, nu vezi temperatura si nici alta informatie din computer.

243909[/snapback]

CE poza ti-ai tras "verssatu" ... :) :) :) mi-am adus aminte de copilarie cu Rahan al tau :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.