Jump to content

RECONDITIONARE E30


Guest butcky

Recommended Posts

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest butcky
ma bat cu gagica pe aparatul foto! Abia il pot smulge din maini! Face poze la tot! A umplut 80 GB cu poze! :blink: :) :) Daca ma uit repede la ele, zici ca vad un film! :) Edited by butcky
Link to comment
Share on other sites

Guest butcky
Ar fi bine sa vezi si in ce stare e caroseria si sa o ranforsezi serios nu de ala dar TXA care avea motor de 3.5 L a avut probleme din cauza puterii prea mari.

25964[/snapback]

TXA-ul e mic copil pe langa WRC sau pe langa al meu (...cand va fi gata)!

si mai e si urat! e facut pe genunchi! JEG, CAZAN! Noroc cu motorul ala... :blink:

Edited by butcky
Link to comment
Share on other sites

hai ca vad ca va apucati de treaba fara mine .vreau si eu poze cu 3x:PP chiar nu putem sa vedem si noi niste poze cu ce faci.si asa suntem o gramada care vrem sa vedem.la mine nu a vrut nimeni desi am si eu vreo 300 de poze:PPin fine daca avieti ia sa mi faceti si mie rost de o prietena care sa stea pe langa mine cand muncesc si sa faca poze.eu zic ca o sai destul de mult de munca .daca esti singur cu atat mai rau.cum ai aflat tre sa schimbi tot ce este electric de la m5 pe a ta.instalatia de alimentare cu benzina tre pusa pompa de benz tevile de tur si retur ca sunt mai groase in dimens.la frane ori pus bascule de 325 cu discuri ventilate ori cauti de m3.cel mai bine era sa ai un m3 e 30 de piese:PPP si puneai directia si suspensia de la el.ca tre sa schimbi amortizoare arcuri mmmmmmmmm mama cat ai de munca.dar o sa merite.
Link to comment
Share on other sites

Guest butcky
am si eu o intrebare ... ai gasit motorul???

26030[/snapback]

Motoare se gasesc repede! Bani sa am! :) :blink:

Daca nu gasesc pe la noi, o sa plec in Germania si il aduc eu! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest butcky
Am fost aseara la garaj! Am dat jumatate de bord jos, am gasit boxele originale BLAUPUNKT :D, am dat jos chederele de la usi, am frut sa dau jos tapiteria de pe plafon, dar e prinsa cu niste sirme lungi si nu stiu cum se demonteaza :) , oglinda nu am reusit sa o dau jos, am scos mocheta si am ramas cu gura cascata vre-o 5 min.! :w00t: :blink: Am gasit multe gauri in podea. Mocheta era foarte uda (balta). Am vb cu un prieten ca sa o repar, dar mi-a spus ca o sa ma coste f mult! :) Cand am ridicat masina pe capre nu am stiut ca e ruginita si am pus capra direct pe rugina. A cam intrat putin prin podea! :) :) Please help macar cu un sfat !!! :) :) :)

post-111-1117175024_thumb.jpg

post-111-1117175055_thumb.jpg

post-111-1117175085_thumb.jpg

post-111-1117175111_thumb.jpg

post-111-1117175137_thumb.jpg

post-111-1117175165_thumb.jpg

post-111-1117175191_thumb.jpg

post-111-1117175218_thumb.jpg

post-111-1117175247_thumb.jpg

post-111-1117175276_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest butcky
Am gasit niste furtune, conducte nici nu stiu cum sa le zic. Au fost taiate si nu stiu ce sunt! In ele a fost apa, ca a curs cand am tras de ele. :blink: Pleaca din bord si merg pana la farul din dreapta! Am pus cateva poze cu ele.

post-111-1117176192_thumb.jpg

post-111-1117176219_thumb.jpg

post-111-1117176243_thumb.jpg

post-111-1117176290_thumb.jpg

post-111-1117176315_thumb.jpg

post-111-1117176342_thumb.jpg

post-111-1117176370_thumb.jpg

post-111-1117176397_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

sfatul meu e sa folosesti cealalta caroserie, sigur e intr-o stare mult mai buna.

 

furtunele alea verzi sint de la sistemul de reglare a farurilor. nu mai exista nici unul functional, asa ca don't worry.

 

pentru oglinda, tragi de ea. are doua chestii rotunde pe margine, tinute acolo de un arc fff puternic. posibil sa se indoaie tabla de la suport daca arcul e blocat, asa ca trage cu grija, eventual incearc-o sus/jos stinga/dreapta

Link to comment
Share on other sites

nasoala rau podeaua, dar se poate repara...daca te intereseaza, am eu pe cineva care a mai refacut podele la masinute si au iesit bine....dar treaba e, cand te vei apuca sa o montezi la loc, baga vaselina la greu la orice surub, antifoneaz-o bine de tot pe dedesubt, ca oricum va fi sudata, si asa nu mai are moarte....bafta si spor la treaba...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.