Jump to content

cati mecanici atatea pareri


razvan_1555

Recommended Posts

am fost la reprezentanta sa vad ce are masina si cei de acolo miau spus de debitmetru de aer si de ceva senzor de pe motor care transmite geometria motorului compuerului de bord. azi la fost de un mecanic pe care mi la recomandat cineva ca e foarte bun in bmw-uri si el mia zis ca e pompa de injectie si mia zis ca debitmetru merge bine iar acel senor pe motor nici nu exista.

ziceti si voi o parere ca io nush ce sa mai cred!!!!!!!!!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

pai depinde ce problema ai, nu iti trage masina?

pt ca daca nu iti trage,atunci sunt sanse mari sa fie debitmetrul.

eu am avut un 320d acum 2 ani si am avut aceasi problema, unii ziceau ca aia, altii ca cealalta.

m-am dus la reprezentanta, a venit inginerul sef in drive test cu mine sa vada cum merge masina, i-au facut un test si au zis clar debitmetrul.( asta dupa ce eu am facut schimb de debitmetre cu un prieten care avea acelasi motor si mie imi mergea la fel de prost si lui la fel de bine). Am hotarat sa il schimbe cu unu nou la reprezentanta si i-am zis clar ca daca masina merge la fel de prost eu nu platesc nimic. ce-i de la reprezentanta au fost deacord( cea ce mi se pare si normal). Au schimbat debimetrul, au resoftat masina si a mers brici dupa aia.

La reprezentanta eu zic ca nu risti nimic,daca nu iti rezolva problema, nu platesti, iti pui piesele vechi inapoi ,dar Nelu de la colt face la fel??

eu zic sa mergi pe mana reprezentantei unde sa iti exprimi de la inceput punctul de vedere.

 

si inca o chestie: daca e debitmetrul de vina, neaparat la reprezentanta pt ca trebuie sa iti resofteze masina dupa debitmetrul nou.

eu din cate am inteles si mi-au explicat,cand mi-au schimbat debitmetrul, au pus unul model mai nou pt masina mea si implicit a trebuit schimbat si softul.

Edited by kewlya
Link to comment
Share on other sites

pai depinde ce problema ai, nu iti trage masina?

pt ca daca nu iti trage,atunci sunt sanse mari sa fie debitmetrul.

eu am avut un 320d acum 2 ani si am avut aceasi problema, unii ziceau ca aia, altii ca cealalta.

m-am dus la reprezentanta, a venit inginerul sef in drive test cu mine sa vada cum merge masina, i-au facut un test si au zis clar debitmetrul.( asta dupa ce eu am facut schimb de debitmetre cu un prieten care avea acelasi motor si mie imi mergea la fel de prost si lui la fel de bine). Am hotarat sa il schimbe cu unu nou  la reprezentanta si i-am zis clar ca daca masina merge la fel de prost eu nu platesc nimic. ce-i de la reprezentanta au fost deacord( cea ce mi se pare si normal). Au schimbat debimetrul, au resoftat masina si a mers brici dupa aia.

La reprezentanta eu zic ca nu risti nimic,daca nu iti rezolva problema, nu platesti, iti pui piesele vechi inapoi ,dar Nelu de la colt face la fel??

eu zic sa mergi pe mana reprezentantei unde sa iti exprimi de la inceput punctul de vedere.

 

si inca o chestie: daca e debitmetrul de vina, neaparat la reprezentanta pt ca trebuie sa iti resofteze masina dupa debitmetrul nou.

eu din cate am inteles si mi-au explicat,cand mi-au schimbat debitmetrul, au pus unul model mai nou pt  masina mea si implicit a trebuit schimbat si softul.

249878[/snapback]

exact aceste la uriri mi leau dat si mie cei de la reprezentanta. o sa merg pe mana lor dak sici si tu! ms mult pt ca eu nu prea am vut incredere mai ales pt faza cu resoftul. o sa mai incerc odata cu ceea ce miai zis tu sa imi exprim punctul de vedere

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.