Jump to content

Curiozitate de incepator...


livius

Recommended Posts

Salutare tuturor celor care suferim de aceeasi boala...BMW-ita!Am si eu cateva nelamuriri...poate mi le clarificati voi...colegilor de suferinta...!

1. Trebuie schimbata viteza intre 2500-3000 de ture...ca de nu se repercuteaza asupra motorului faptul ca e subturat, de exemplu daca schimbi in treapta superioara la 2000 de turatii?

2. Martorul de bord imi sta aprins (rosu) pe lumini, becurile in schimb nu sunt arse, iar dupa o anumita perioada se stinge martorul de bord...

3. Ce tip de motorina sugerati sa folosesc...si mai ales de la ce prioducator...ca am avut o surpriza neplacuta cu baietii de la petrom, noroc ca nu pusesem multa...?

Sper ca nu am fost stupid si va multumesc cu anticipatie...

:blink:

Link to comment
Share on other sites

NU, nu am Angel Eyes pe faruri. Iarasi am o nelamurire...ca asa sunt eu mai nelamurit...ce tot se agita lumea cu E36, E46...cum se stabileste asta...?

249840[/snapback]

Ā 

dupa anu de fabricatie a masini, sa dat un cod pe caroseriile respectrive

ex: seria 3 pana in 1998 sa numit E36 din '98 pana in 2004 sa numit E46, pentru mai multe lamuriri citeste si tu prin forum, o sa gasesti multe informatii utile.

Ā 

cat despre faruri, fa un drum la bavaria sa-ti reseteze erorile, poate au fost inlocuite farurile, sau becurile.

Edited by crazydriver
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor celor care suferim de aceeasi boala...BMW-ita!Am si eu cateva nelamuriri...poate mi le clarificati voi...colegilor de suferinta...!

1. Trebuie schimbata viteza intre 2500-3000 de ture...ca de nu se repercuteaza asupra motorului faptul ca e subturat, de exemplu daca schimbi in treapta superioara la 2000 de turatii?

2. Martorul deĀ  bord imi sta aprins (rosu) pe lumini, becurile in schimb nu sunt arse, iar dupa o anumita perioada se stinge martorul de bord...

3. Ce tip de motorina sugerati sa folosesc...si mai ales de la ce prioducator...ca am avut o surpriza neplacuta cu baietii de la petrom, noroc ca nu pusesem multa...?

Sper ca nu am fost stupid si va multumesc cu anticipatie...

:blink:

249829[/snapback]

Intre 2500 si 3000 este ok.

faza cu martorul de becuri arse am patit-o si eu. Mi se aprindeau martorii de bec ars dar becurile erau ok.

Am fost la bavaria si mi-au spus ca este vorba de un scurt circuit la soclu de lampi si ca trebuie schimbate.

Le-am schimbat si de atunci nu mai am probleme. Este o problema des intalnita la E 46

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.