Jump to content

Racitor gaze 320d


AndreiCluj

Recommended Posts

Vise :)

 

Am facut zilele trecute ITP-ul, iar cu o zi inainte trecusem pe la mecanic si mi-a identificat un brat de inlocuit pe spate si un joc pe fata. Pana sa ajunga piesele mi-am luat inima in dinti si am fost si la ITP, iar cu norocul meu, mi-a blocat si RAR-ul masina. Am zis gata, pic ITP-ul.

 

De unde tata, a venit un nene de la RAR, a aruncat o lanterna in stanga, o lanterna in dreapta, noxele nu le-a mai verificat ca "lasa, masina nu pare coaja", si-a aprins o tigara si aia a fost. Nu am intervenit nicicum, nici la itp nici la cel de la RAR, doar am observat.

Cel care a facut ITP-ul a zis ca e OK masina, nu are nicio problema. Inginerul de la RAR a zis ca e OK, nu are nimic ... pai ne mai miram ca e plina tara de rable? Fix cum am plecat de acolo am nimerit in spatele unei dubite care m-a intoxicat complet, probabil doar ce luase ITP-ul si aia. csf ... ncsf.

 

Stateam si ma gandeam cum s-ar fi desfasurat o situatie similara in Germania, sau in alta tara civilizata.

Pana nu se pune cineva cu biciul serios pe astia de la RAR si pe cei care fac ITP-uri, sa pice tot ce nu este 100% corect, nu vom scapa de rable.

Hahaha.....as vrea sa va vad fetele când o sĂŁ vedeți cĂŁ și ĂŽntr-o țarĂŁ "civilizata" cum ĂŽi spuneți voi Germaniei,dai dreptul (ce-i drept nu.la toate stațiile ITP) și mașina sĂŁ fie ruptĂŁ ĂŽn douĂŁ tot trece. Și sĂŁ vĂŁ spun și cât costĂŁ distracția,ITP normal e undeva la 115-120 de euro și ĂŁla anormal e pe la 200-250. Nu vĂŁ spun din auzite,stau aici de 6 ani. Așa cĂŁ nu ĂŽi mai sĂŁltați ĂŽn sclavi pe "civilizații" ĂŁștia.

Alta fata a problemei,tot ĂŽn Germania,te duci cu mașina perfect funcționalĂŁ și ĂŁla nu are chef sa te treacĂŁ și te trimite ĂŽnapoi cĂŁ,cicĂŁ,frana de mana nu tine cum trebuie sau eu știu eu ce nimicuri care nu au nici o legĂŁturĂŁ cu siguranța sau funcționarea buna a mașinii. Atunci cum e....????? Aia ĂŽs "meseriași" nu??

Plus cĂŁ omul ĂŽși ia și se cara cu ce ĂŽși permite cĂŁ nu suntem toți doctori sau ingineri sau politicieni!

StimĂŁ multa și hai cu hate-urile😆😆😆😁😁😁!!!!!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jocul pe fata depinde de ce intelegi prin joc si unde anume, exista joc excesiv si risc de rupere sau desprindere, o bucsa la bascula pe spate cu putin joc acelasi lucru, cand iti trec prin mana 20-30 de cotete si dricuri stii sa faci diferenta intre una in stare de functionare si una defecta

Daca era defect periculos iti dadea respins, la fel si ptr noxe, probabil ca ai filtrul dpf pe masina si scoate k= 0.4 -0.5 deci super ok.... totusi ai masina buna de ce te superi acuma pe lume? :console:

 

Frana de mana sau frana de siguranta are legatura cu siguranta circulatiei dar vad ca omul sare la cap cu 100e si rezolva ... eu personal nu cred ca inspectorii de la tuv sau dekra pun botul dar ma rog ...

125e e la camion posibil la pkw costa 75e ...

Edited by BOASKA
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jocul pe fata depinde de ce intelegi prin joc si unde anume, exista joc excesiv si risc de rupere sau desprindere, o bucsa la bascula pe spate cu putin joc acelasi lucru, cand iti trec prin mana 20-30 de cotete si dricuri stii sa faci diferenta intre una in stare de functionare si una defecta

Daca era defect periculos iti dadea respins, la fel si ptr noxe, probabil ca ai filtrul dpf pe masina si scoate k= 0.4 -0.5 deci super ok.... totusi ai masina buna de ce te superi acuma pe lume? :console:

 

Frana de mana sau frana de siguranta are legatura cu siguranta circulatiei dar vad ca omul sare la cap cu 100e si rezolva ... eu personal nu cred ca inspectorii de la tuv sau dekra pun botul dar ma rog ...

125e e la camion posibil la pkw costa 75e ...

Salut! Ăți spun eu sigur cĂŁ am fĂŁcut ĂŽn noiembrie,nu vb din auzite 117 euro ĂŽn Baden-Wurtenbeg. Nu contest cĂŁ poate diferĂŁ preturile de la județ (land) la județ.Si la camioane veci nu e numai 125....Și da la tuv și dekra ĂŽs "meseriașii" care abia te trec cu mașina nouĂŁ. Stau de 6 ani aici din pĂŁcate,nu ai cum sĂŁ mĂŁ contrazici.

Și scuze colegului pt off-topic!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.