Jump to content

3er euro 3


florian_xkk

Recommended Posts

Eu am 316i E36 Compacta - fab oct '99, cu motor M43TU - 194E1 - Euro 4. Masina a fost adusa in Ro in dec 2004. Modelul a fost fabricat din iunie.99 pana im mai2000, cind a fost inlocuit cu E46 compact. Alte E36 cu motor stock Euro 3 sau 4 nu sunt .... (am cautat si eu la greu ..)
Link to comment
Share on other sites

www.autohus.de

 

selecteaza Language ENGLISH

 

si dupa Car Search

 

cauta BMW 3 Series

 

acolo au multe 3-uri si iti zice la fiecare daca are E3 sau D3/D4 (not good).

 

vezi ca referinta lunile

26479[/snapback]

 

ok mersi eu cautam pana acum pe www.mobile.de si sunt foarte multe bmw-uri

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Buna!

 

Sunt nou "logat" pe aici si caut sa imi iau un E46 316i/318i luna asta, cel tarziu luna viitoare, cam cu 6-7000 E din Germania, pe final cam la 9000 E cu totul.

 

Sunt curios la ce clasa de poluare iti baga RAR-ul masina daca in brief scrie ca este D3, dar are cod motor 194E1, deci este M43TU. Mai ales la exemplarele fabricate prin 1998-1999 prima parte apar des astfel de norme.

Am vazut lista de motoare omologate Euro 3 de la RAR, dar ei zic ca cica ar fi doar informativa, deci, ma gandesc eu, cunoscand ce pot "autoritatile" sa excluda motoare sau sa adauge altele in lista.

 

Is disperat de faza, ca poate gasesc o masina D3 si ajung aici si mi-o baga la Euro 2 si lesin cand vad taxa (3600 E :blink: ) . Am o ruda in Germania care a intrebat la ceva masina ochita de mine ce clasa de emisii are si e D3, din 1998/09 *E46 318i).

 

Orice informatie documentata este mega-utila :)

Link to comment
Share on other sites

Tocmai de asta mi-e si mie frica. Dar, daca stiu eu bine (daca nu, va rog sa ma corectati), exista 2 tipuri de norma D3: 30 si 32. Cea D3 30 este catalogata Euro 2 si cea D3 32 este Euro 3 ...

Intrebarea este cum imi dau seama de astea din talonul masinii, adica din seria motorului: exista motoare din serai 194E1 care intra in norma D3 30?

L.E.: Si daca bine stiu, norma Euro3 este obligatorie in Germania din 1998 ... sau nu?

Edited by radu_vasile59
Link to comment
Share on other sites

Buna!

 

Sunt nou "logat" pe aici si caut sa imi iau un E46 316i/318i luna asta, cel tarziu luna viitoare, cam cu 6-7000 E din Germania, pe final cam la 9000 E cu totul.

 

Sunt curios la ce clasa de poluare iti baga RAR-ul masina daca in brief scrie ca este D3, dar are cod motor 194E1, deci este M43TU. Mai ales la exemplarele fabricate prin 1998-1999 prima parte apar des astfel de norme.

Am vazut lista de motoare omologate Euro 3 de la RAR, dar ei zic ca cica ar fi doar informativa, deci, ma gandesc eu, cunoscand ce pot "autoritatile" sa excluda motoare sau sa adauge altele in lista.

 

Is disperat de faza, ca poate gasesc o masina D3 si ajung aici si mi-o baga la Euro 2 si lesin cand vad taxa (3600 E :blink: ) . Am o ruda in Germania care a intrebat la ceva masina ochita de mine ce clasa de emisii are si e D3, din 1998/09 *E46 318i).

 

Orice informatie documentata este mega-utila  :)

267696[/snapback]

faci o copie dupa cartea de identitate a masinii si trimiti prin fax la cineva din romania sa se duca cu ea la rar si ei iti vor spune daca se incadreaza la euro 3 sau la euro 2

eu mi-am adus un 318i din 99 si era d3 si s-a incadrat la euro3

asa e cel mai sigur

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.