Jump to content

Cateva probleme la e60 525d


Recommended Posts

Am achizitionat zilele trecute un 525d e60 si aseara am observat ca nu se aprind leduriile acelea galbene de pe faruri , acuma treaba e ca ea nu imi indica vre-o eroare legata de ele , se fie ceva stricat sau pur si simplu sunt eu prea " :blink: " si nu stiu sa le aprind , a si era sa uit tot aseara dupa ce am fost sa o spal m-am tot jucat la deschis/inchis geamuriile din telecomanda si surpriza in cele din urma cel de la sofer se lasa din telecomanda dar de ridicat nu se mai ridica si masina imi afisaza eroare la "window anti-trap function" , sper sa fii intrat apa de pe cheder la vre-un senzor si cand se usuca poate isi revine :).. Oricum care e treaba cu leduriile alea , imi explica cineva ce si cum pls pls ? Mersi
Link to comment
Share on other sites

Este posibil ca fostul proprietar sa fi facut un update de soft in urma caruia acele leduri nu mai functioneaza . S-a intamplat la multi cunoscuti cu E60 , asa ca trebuie sa te duci sa mai faci un update de soft ...
Link to comment
Share on other sites

Am achizitionat zilele trecute un 525d e60 si aseara am observat ca nu se aprind leduriile acelea galbene de pe faruri , acuma treaba e ca ea nu imi indica vre-o eroare legata de ele , se fie ceva stricat sau pur si simplu sunt eu prea " :blink: " si nu stiu sa le aprind , a si era sa uit tot aseara dupa ce am fost sa o spal m-am tot jucat la deschis/inchis geamuriile din telecomanda si surpriza in cele din urma cel de la sofer se lasa din telecomanda dar de ridicat nu se mai ridica si masina imi afisaza eroare la "window anti-trap function" , sper sa fii intrat apa de pe cheder la vre-un senzor si cand se usuca poate isi revine :).. Oricum care e treaba cu leduriile alea , imi explica cineva ce si cum pls pls ? Mersi

255266[/snapback]

 

 

am si eu aceleasi combinatii de erori pe e60, adica leduri laterale care nu functioneaza, si acelasi msj de eroare:"window anti-trap function", numai ca la mine geamurile au luat-o razna de tot; o sapt se deschid, una nu, unul nu se mai deschide deloc si altele. nu incerca alte traznai, updateaza softul si zi si mie cit costa si unde ai facut.

Link to comment
Share on other sites

cu geamuriile s-a rezolvat am suflat aer cu compresorul pe panoul de butoane si in chedere si e ok ... si mai am o intrebare cine ma invata cum imi setez telefonul , telefonu meu nu cel al masinii sa functioneze in masina ? am reusit pana acum sa le pun in pairing si de acolo nu mai pot face nimic .. Edited by Maxxone
Link to comment
Share on other sites

cum nu am bluetooth daca telefonul imi gaste masina imi cere passkey-ul , apoi masina imi zice ca incearca sa se concenteze telefonul x care este pass-un introduc pass-ul si la masina se conecteaza telefonul meu imi apare pe lista de pe ecran si de acolo pauza ....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.