Jump to content

Consum mare x6 4.0d 306hp.


Roberttyno

Recommended Posts

2 hours ago, YLN said:

Eu mă  refeream la cineva care tine la masina lui tehnic si optic.

Luand in considerare afirmatiile vagi de mai sus, putem vorbi peste 100k km avand aceiasi masina??

Altfel probabil esti vreun vanzator de servicii..

Sau poate ne spui si ceva documentatie sub nas cu poluarea zero. Nu de altceva dar dim 2012 - 2013 de cand s-au tot instalat chestiile alea.. probabil era in interesul nostru sa fim incurajati de stat sa avem toti ce ai tu.

Intrebare: "salut. 

am vazut pe net vorbinduse de instalatiile HHO.(adica o alimentare a motoarelor cu hidrogen rezultat prin urma electrolizei apei)

ce parere aveti despre instalatiile HHO?

http://www.instalatiihidrogen.ro/generatoare-hho/18-instalatie-hho-4200cmc.html

http://www.youtube.com/watch?v=K__MkVBhPsc

daca are cineva pe masina sa imi spuna si mie cum functioneaza masina cu acea instalatie.

multumesc anticipat."

Raspuns: "

Depinde din ce perspectiva privesti.
Tehnic e pacaleala, vrajitorie, minciuna, prezentare deformata a realitatii, bataie de joc de legile fizicii.
Juridic ar fi inselatorie, fals, frauda, escrocherie. Atunci cand justitia va avea chef sa se ocupe in sfarsit si de gunoaiele astea.
Americanii, inventatorii incontestabili si neobositi a acestor forme de prosteala ii spun simplu "scam". Din pacate sunt nu numai inventatori ci si exportatori neobositi. Problema e subiect de psihologia maselor si sociologie si nu de tehnica. Totusi, in doua vorbe: producerea unui combustibil (aici hidrogen) dintr-o substanta necombustibila (apa) se face cu un consum energetic mai mare decat cel generat de reactia inversa, datorita randamentului, care este intotdeauna subunitar. Punct.
Daca totusi crezi ca-ti cumperi un reactor nuclear intr-un borcan, da-i bataie, daca nu merge, poate ca-l folosesti pentru muraturi.
Se numeste HHO, sau Ha-ha, Ooooo, (Hi-Ho, dupa unii autori) pentru ca escrocheria cu H2O e fumata dinainte de WWII si se cerea coafata."

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

#bimmer90&60&90

Am mai spus si mă repet ptr ultima oară!

Fiecare e liber sa creadă ce vrea...

Tu ai dat un search pe internet si ai gasit ceva din WWII😁🤔 in stadiul de teste...dar frate am mai evoluat si noi... suntem in 2022😁

Apropo..."încurajați de stat"..😅😅... asta a fost maximă 

Ei nu stiu cum sa ti vândă cat mai mult combustibil scump (prin taxe si accize le intră bani la buget)

Nu sunt vreun vânzător de servicii...chiar nu..😅

Dar dacă tu crezi ca se poate băga in instalația asta murături..inseamnă ca trebuie sa mi dai și mie ce fumezi😅

Numai bine😉

Screenshot_20221001-142858_Gallery.jpg

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, YLN said:

Fiecare e liber sa creadă ce vrea...

Si eu iti spun pentru ultima oara, tocmai pentru ca traim in 2022, cu iubirea de mediu ce spui tu ar trebui sa fie adevarat daca ar fi incurajat de stat (sau state) prin legi. Dar NU ESTE.

Iar tu tot te lasi asteptat cu, ce te-am intrebat, poluarea zero pe document.

Ca de ha-ha-ha si hi hi hi, 90 60 90 e lumea plina.

Ne mai vedem pe aici cu aceiasi masina dupa cel putin 100k km!? 🏋️♂️

(Poti sa ii faci poze cu topicul ei cu tot pe "masina mea"..)

Eu am o maisina deja inca in posesie, ..dupa alt model de lucru si intretinere.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 10/1/2022 at 12:10 PM, bimmer90f30 said:

Luand in considerare afirmatiile vagi de mai sus, putem vorbi peste 100k km avand aceiasi masina??

Altfel probabil esti vreun vanzator de servicii..

Sau poate ne spui si ceva documentatie sub nas cu poluarea zero. Nu de altceva dar dim 2012 - 2013 de cand s-au tot instalat chestiile alea.. probabil era in interesul nostru sa fim incurajati de stat sa avem toti ce ai tu.

Intrebare: "salut. 

am vazut pe net vorbinduse de instalatiile HHO.(adica o alimentare a motoarelor cu hidrogen rezultat prin urma electrolizei apei)

ce parere aveti despre instalatiile HHO?

http://www.instalatiihidrogen.ro/generatoare-hho/18-presiune-hho-4200cmc.html

http://www.youtube.com/watch?v=K__MkVBhPsc

daca are cineva pe masina sa imi spuna si mie cum functioneaza masina cu acea instalatie.

multumesc anticipat."

Raspuns: "

Depinde din ce perspectiva privesti.
Tehnic e pacaleala, vrajitorie, minciuna, prezentare deformata a realitatii, bataie de joc de legile fizicii.
Juridic ar fi inselatorie, fals, frauda, escrocherie. Atunci cand justitia va avea chef sa se ocupe in sfarsit si de gunoaiele astea.
Americanii, inventatorii incontestabili si neobositi a acestor forme de prosteala ii spun simplu "scam". Din pacate sunt nu numai inventatori ci si exportatori neobositi. Problema e subiect de psihologia maselor si sociologie si nu de tehnica. Totusi, in doua vorbe: producerea unui combustibil (aici hidrogen) dintr-o substanta necombustibila (apa) se face cu un consum energetic mai mare decat cel generat de reactia inversa, datorita randamentului, care este intotdeauna subunitar. Punct.
Daca totusi crezi ca-ti cumperi un reactor nuclear intr-un borcan, da-i bataie, daca nu merge, poate ca-l folosesti pentru muraturi.
Se numeste HHO, sau Ha-ha, Ooooo, (Hi-Ho, dupa unii autori) pentru ca escrocheria cu H2O e fumata dinainte de WWII si se cerea coafata."

În ceea ce privește HHO, cred că există încă multe necunoscute și probleme tehnice care trebuie rezolvate înainte ca această tehnologie să poată fi implementată pe scară largă.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.